Зворотній звязок Joomla 3

280

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Діалог з відвідувачами сайту дуже Важливий, так як кожна людина унікальна і, відповідно, дуже складно розробнику або власнику сайту врахувати абсолютно всі побажання та потреби своїх клієнтів. Тому в даній статті ми поговоримо про те, як формується зворотній зв’язок joomla 3, завдяки якій користувачі зможуть відправляти повідомлення адміністратору сайту.

Стандартний функціонал Joomla містить вбудований компонент “Контакти”, завдяки якому можна організувати прийом повідомлень на сайті, але він не зовсім зручний у використанні, так і обмежений функціонально. Особливо якщо необхідно додати додаткові поля в форму зворотного зв’язку, що як Ви знаєте не можливо у вище зазначеному розширення. Тому в цій статті, для формування форми зворотного зв’язку, ми використовуємо додаткове розширення, під назвою Flexi Contact.

Зворотній звязок Joomla 3

Дане розширення, дуже проста в роботі і налаштуванні, але в теж час досить функціональний. Тому на сторінці опису даного розширення офіційного сайту Joomla, натискаємо на посилання “Download” і переходимо на сайт розробника.

Зворотній звязок Joomla 3

Зверніть увагу, що компонент поставляється в двох варіантах: платний і безкоштовний. При цьому, як зазвичай платна версія містить розширений функціонал і забезпечує її власника повною підтримкою авторів. Для даного уроку цілком підійде безкоштовна версія, а значить, опускаємося в самий низ сторінки і бачимо кнопку скачування останньої актуальної версії.

Зворотній звязок Joomla 3

Далі, встановлюємо компонент стандартним способом, використовуючи менеджер розширень Joomla. Після установки переходимо в панель керування компонентом.

Зворотній звязок Joomla 3

Головний елемент керування компонентом, це сторінка конфігурації, яка дозволяє налаштувати майбутню форму зворотного зв’язку. Перший доступний розділ – це загальні налаштування, де настроюється загальний функціонал розширення.

Зворотній звязок Joomla 3

Доступні наступні поля:

Ведення логів – якщо включено компонент буде вести запис виконання основних подій, наприклад надсилання повідомлення користувачем.

Відправити HTML – чи можна відправляти в листі теги HTML.

Автозаповнення – якщо включено, для авторизованих користувачів в відповідні поля форми будуть додаватися необхідні дані, наприклад адресу електронної пошти.

Повідомлення для Користувача – потрібно відправляти копію повідомлення, що відправляється користувачеві.

Send button class – клас кнопки відправки форми.

Група полів “Вимоги угоди” – містить поля для налаштування користувацької угоди, з яким при необхідності, користувач повинен ознайомитися перед відправкою форми. У полі “Пояснення” – вказується рядок пояснює користувачеві, що необхідно погодитися зі спеціальним угодою, яке розташовується на певній сторінці, адреса якої додається у полі “Посилання”. Відповідно в полі “Ім’я” необхідно додати заголовок посилання.

Наступний розділ налаштувань – “Повідомлення для адміністратора”, в якому Ви можете сформувати шаблон повідомлення, яке буде надіслано адміністратору, або ж користувачеві зазначеному в якості одержувача повідомлення.

Зворотній звязок Joomla 3

При цьому центральна текстова область – це як раз шаблон майбутнього повідомлення, який Ви можете сформувати самостійно, використовуючи будь-який довільний текст, а так само спеціальні системні змінні, список яких, разом з поясненнями, наведений у блоці праворуч. Змінні в процесі роботи компонента, будуть замінені спеціальними даними, які користувач додасть в поля форми.

Наступний розділ налаштувань – “Повідомлення для користувача”, в якому Ви можете налаштувати шаблон повідомлення, що відправляється в якості копії користувачеві, за аналогією з попереднім розділом.

Зворотній звязок Joomla 3

Наступний розділ – це сторінка налаштування шаблону, підтвердження надсилання повідомлення. По суті це звичайний текст, який повідомляє про те, що повідомлення було відправлено.

Зворотній звязок Joomla 3

Наступний розділ – “Поля форми” дозволяє безпосередньо налаштувати форму зворотного зв’язку даного розширення.

Зворотній звязок Joomla 3

В даному розділі Ви можете призначити поля обов’язкові до заповнення, а так само додати п’ять довільних додаткових полів до форми зворотного зв’язку.

Розділи “Текст у верху” і “Текст у низу”, дають змогу додати альтернативний текст, який буде відображатися над формою під нею відповідно. На цьому настоянка компонента FlexiContact завершена.

Далі, використовуючи менеджер меню, створимо сторінку для відображення майбутньої форми. Для цього в налаштуванні “Тип меню вибираємо вид “Форма контакту”, компонента “FlexiContact”.

Зворотній звязок Joomla 3

При цьому на вкладці “Параметри” в полі “Email To” необхідно вказати адресу електронної пошти одержувача повідомлення користувача.

Зворотній звязок Joomla 3

Після цього зберігаємо зміни і переходимо у частину для перевірки результатів роботи.

Зворотній звязок Joomla 3

Як Ви бачите для CMS Joomla зворотний зв’язок, реалізована з допомогою компонента FlexiContact успішно працює.

Але часом використовувати компонент не зовсім зручно, так як для відображення форми необхідно створювати окрему сторінку. У цьому випадку на допомогу приходить модуль зворотного зв’язку joomla, який так само не входить в стандартну комплектацію CMS, а значить, ми його встановимо окремо.

У цій статті хотів би Вам запропонувати дуже простий модуль під назвою SP Quick Contact, який відмінно справляється із завданням відправки повідомлення за вказаною адресою.

Зворотній звязок Joomla 3

На сторінці опису, традиційно натискаємо на посилання “Download” і переходимо на офіційний сайт розробника.

Зворотній звязок Joomla 3

Далі, використовуємо посилання “Login to Download” для переходу на сторінку авторизації і подальшого завантаження модуля (якщо у Вас немає облікового запису на даному сайті необхідно пройти реєстрацію).

Далі встановлюємо модуль, використовуючи менеджер розширень. Після цього в менеджері модулів відкриваємо новий модуль для налаштування.

Зворотній звязок Joomla 3

Звичайно, якщо ми працюємо з модулем, то обов’язково необхідно його опублікувати, вибрати позицію відображення його вмісту в шаблоні і вказати на яких сторінках сайту він буде доступний. Крім цього на вкладці “Параметри” Ви можете настроїти наступні поля:

Admin Email — електронний ящик, на який будуть відправлятися повідомлення.

Notice Sendmail Success – повідомлення про успішну відправку листа.

Notice Sendmail Failed — повідомлення про невдалу відправки листа.

Enable Captcha — потрібно включити каптчі.

Captcha Question – питання, на який потрібно буде відповісти в каптче.

Captcha Answer — відповідь на питання каптчі.

Wrong captcha warning text — текст, при не правильному відповіді на питання каптчі.

Налаштувавши функціонал модуля, зберігаємо зміни і переходимо у частину для перевірки.

Зворотній звязок Joomla 3

Як Ви бачите, модуль зворотного зв’язку joomla 3, успішно працює. На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!