Збірка pim-менеджера mytetra під мікропроцесор ельбрус e2k

86

де тільки не запускалася mytetra за час свого існування! давно стало звичним, що цей менеджер заміток працює на” великій трійці ” програмних платформ: windows, macos, linux. Але і це ще не все. Mytetra доступна в рідних кодах на сімействі операцій bsd, і навіть на такій екзотиці як meego!

Та що там говорити, елементи екосистеми mytetra, такі як mytetra share і mytetra web client працюють через web-браузер, і подивитися базу даних mytetra в інтерактивному інтерфейсі можна навіть з кнопкового телефону зразка 2010 року.

І ось днями мені повідомили дивовижну новину : виявляється, mytetra вже кілька років як збирається в кодах архітектури e2k під вітчизняну платформу ельбрус. Роблять це майнтейнери linux-дистрибутива “альт” компанії базальт. Відомий у вузьких колах михайло шигорін повідомив, що під ельбрус e2k збирається як код старої версії mytetra 1.42.x, так і код актуальних версій, наприклад 1.44.139 з гілки experimental.

Чи означає це, що така універсальна кроссплатформенность-це заслуга автора mytetra? ні, тому що в першу чергу це просто використання можливостей фреймверка qt і стандартної бібліотеки мови c++. Автору при проектуванні mytetra всього лише вистачило розуму не відступати від принципу qt/c++ only, і спиратися тільки на відкриті стандарти.

У будь-якому випадку, і автор mytetra, і багато інших небайдужих фахівців, які пильно спостерігають за розвитком російської мікроелектроніки, чекають, коли вже з’являться у вільному продажу для фізичних осіб робочі станції з мікропроцесором ельбрус. Чуєте, ви там в мцст? кінчайте гальмувати, ворушіть булками! народ страждет!