Захист від спаму на WordPress

250

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій невеликій статті ми з вами поговоримо про захист від спаму на WordPress. На жаль, сьогодні Інтернет-це не тільки джерело доступною і потрібної інформації, але й, як деякі кажуть, — всесвітня смітник. Багато в чому це заслуга спамерів, яких з кожним роком стає все більше і більше.

Дуже велика частка сайтів в мережі — це блоги. Ну а оскільки мова йде про WordPress, то зробити блог на ньому, як кажуть, сам Бог велів. Адже WordPress спочатку створювався, в першу чергу блоговый движок. Ну а який же блог так без коментарів? Правильно, блог без коментарів вже і блогом назвати якось язик не повертається. Адже кожен блогер, написавши свіжу статтю, хоче отримати зворотний зв’язок у вигляді спілкування з читачами в коментарях.

Відповідно, практично на будь-який сайт на WordPress дозволено коментування статей і коментувати часто дозволено абсолютно всім, як і зареєстрованим авторизованим користувачам, так і гостям. А адже це величезна роздолля для спамерів, які через коментарі намагаються рекламувати той чи інший ресурс.

Саме тому однією з важливих задач при веденні сайту на WordPress буде його захист від спаму. Для початку давайте подивимося, які засоби захисту пропонує нам WordPress з коробки. Для цього перейдемо на сторінку Налаштування — Обговорення.

Захист від спаму на WordPress

Тут нам можуть допомогти наступні налаштування:

Користувачі повинні бути зареєстровані і авторизовані для коментування

Коментар повинен бути схвалений вручну

Автор повинен мати раніше схвалені коментарі

Модерація коментарів

Чорний список

Деякі з цих параметрів вже відзначені і використовуються, деякі поки що не використовуються. В принципі, назви цих налаштувань і описи до них говорять самі за себе і пояснювати тут особливо і нема чого. Наприклад, якщо ви не хочете бачити на своєму сайті коментарі від гостей, тоді поставте відповідну настройку. Також обов’язково рекомендую вам включити модерування коментарів (Коментар повинен бути схвалений вручну). Це захистить читачів вашого сайту від читання спаму, оскільки коментар ніхто не побачить до тих пір, поки адміністратор сайту не схвалить його. Ну а ви, як адміністратор, вже приймете рішення про те, чи гідний коментар того, щоб з’явитися на вашому сайті.

Звичайно ж, це, можна сказати, обмеження свободи слова, Захист від спаму на WordPress Однак, на жаль, в сучасних реаліях це практично вимушена міра. На першому етапі вжитих заходів цілком достатньо для того, щоб захистити ваш сайт на WordPress від спаму. Якщо на вашому сайті «оселиться» спамер і регулярно буде залишати спамові повідомлення, тоді ви додатково можете занести його в Чорний список, використовуючи для цього цілий набір ознак (e-mail, URL-адреси, IP і інші).

Проте може так статися, що з часом модерувати і вичищати спамові коментарі вам стане все складніше, оскільки таких коментарів стане все більше. Ви цілком можете за добу видалити кілька десятків таких от спамових коментарів. Як же бути? У цьому випадку нам буде потрібно більш вагома захист від спаму, нам потрібен плагін.

Як ви розумієте, це буде плагін, який додасть капчу для форми додавання коментаря, тобто, до вже наявних полів, буде додано ще одне поле, з капчі. Подібних плагінів десятки і сотні. Це можуть бути плагіни, які додають звичайне поле чекбокса, яке потрібно відзначити або, навпаки, зняти позначку, щоб довести, що ви не бот. Це можуть бути плагіни, які додають набагато більш складні варіанти захисту. Для прикладу давайте скористаємося плагіном Captcha Code для WordPress. Як зазвичай знаходимо і встановлюємо плагін.

Захист від спаму на WordPress

Після встановлення плагіну в меню з’явиться новий пункт — Captcha.

Захист від спаму на WordPress

Тут нам пропонують налаштувати капчу на свій смак. Наприклад, ми можемо вибрати тип коду (літери/числа) і букв (великі/малі літери). Що особливо цікаво, так це те, що капчу ми можемо поставити не тільки для форми коментарів, але і для інших форм на сайті WordPress: для форми авторизації і реєстрації та форми для відновлення пароля. Також ми можемо приховати капчу для авторизованих користувачів.

Ну що ж, подивимося на роботу плагіна захисту від спаму в дії. Спробуємо ввести код невірно і отримаємо відповідне повідомлення.

Захист від спаму на WordPress

Також у нас не вийде відправити коментар, якщо ми залишимо порожнім полі капчі. Але варто нам ввести правильний код, коментар буде відправлений.

Ось, власне, і все. Як бачимо, захистити ваші коментарі від спаму WordPress — досить просто. До речі, якщо ви хочете дізнатися, як створюються такі плагіни, тоді пропоную вам познайомитися з нашим курсом по вивченню API WordPress.

На цьому у мене все. Удачі!