Як зробити карту сайту на DLE

190

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї коротенької статті ви дізнаєтеся, як зробити карту сайту на DLE, що таке карта сайту й навіщо взагалі вона потрібна. Приступимо?

Насправді тема створення карти сайту на движку DLE — досить проста. Це питання, яке вирішується буквально протягом однієї хвилини, оскільки необхідний функціонал для створення файлу sitemap (карта сайту sitemap.xml) вже є у движку DLE і ніяких додаткових розширень і плагінів нам не буде потрібно.

Давайте скажемо кілька слів про те, чи потрібна карта сайту і, якщо потрібна, навіщо вона потрібна. Насправді файл карти сайту — sitemap — не обов’язковий. Відвідувачі його ніяк не використовують і потрібен цей файл тільки для пошукових роботів — Гугла і Яндекса.

Робот, звичайно, може обійтись і без карти сайту і успішно проіндексувати матеріали вашого сайту. Однак з картою зробити це йому буде набагато простіше і швидше. Це як добиратися по місту до потрібного місця, використовуючи карту міста або навігатор. Без карти ви, звичайно ж, запитаєте шлях у перехожих і рано чи пізно добереться до пункту призначення. Але з картою буде все ж таки надійніше і швидше. До того ж, використовуючи карту сайту, ви можете певною мірою управляти пріоритетом тієї чи іншої сторінки сайту.

Файл карти сайту повинен називатися sitemap.xml і за замовчуванням доступний за наступною адресою: http://your-site/sitemap.xml. Якщо ми спробуємо зараз звернутися за такою адресою на нашому сайті DLE, то побачимо приблизно таке повідомлення про помилку:

Як зробити карту сайту на DLE

Сторінка запитаному адресою не знайшли, а це значить, що карти сайту поки що немає. Давайте спробуємо її створити. Для цього в адмінпанелі сайту перейдемо до розділу Інші розділи — Карта сайту для Google і Yandex.

Як зробити карту сайту на DLE

Як бачимо, тут досить проста форма з підказками і, по суті, нам достатньо лише натиснути на кнопку Створити / Оновити файл карти сайту. Щодо налаштування Кількість новин, то тут все зрозуміло. Якщо поле залишити порожнім, у файл sitemap потраплять всі новини. Якщо вам з якоїсь причини потрібно обмежити кількість, тоді вказуйте потрібний.

Що стосується пріоритету, то значення цих полів може бути в діапазоні від 0 до 1. Чим вище пріоритет, тим більш значущою ця сторінка може бути, порівняно з іншими сторінками і розділами сайту.

Отже, пробуємо натиснути кнопку і згенерувати карту сайту. Після цього з’явиться ще одна кнопка з пропозицією повідомити пошукові системи про нової версії карти вашого сайту.

Як зробити карту сайту на DLE

Можемо натиснути і її.

Як зробити карту сайту на DLE

Якщо ви вперше створюєте карту для вашого сайту, тоді рекомендую повідомити про її наявність через інструменти для вебмайстра в пошукових системах Google і Яндекс. Тепер спробуємо подивитися, як змінилася ситуація з фалом sitemap на сайті.

Як зробити карту сайту на DLE

Ось тепер все відмінно. Якщо ви раптом захочете щось змінити у файлі sitemap вручну, то шукати цей файл не в корені сайту, а в теці /uploads/.

На цьому дану статтю ми будемо завершувати. Якщо вам цікаве питання більш поглибленого вивчення DLE, тоді рекомендую познайомитися з нашим курсом Створення сайту на CMS DLE. Удачі!