Як зробити форум на Joomla

233

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Як Ви знаєте – форум, відмінне рішення для реалізації механізму спілкування між користувачами сайту. І в даний час для його створення, досить завантажити один з готових движків, встановити, налаштувати і створивши відповідні розділи, ввести в роботу. Але в даному уроці ми з Вами поговоримо про те, як зробити форум на Joomla, так як, для даної CMS, розроблено дуже гарне розширення – повноцінний форум, який за своїм функціоналом, цілком може змагатися з окремими двигунами.

Отже, форум – це, насамперед, інструмент обміну певною інформацією в інтернеті. При цьому за своєю структурою – це досить складний сайт, функціонал якого забезпечує комфортне спілкування користувачів між собою. Механізм спілкування, зводиться до створення користувачами окремих тем (питань або просто постів з деякою корисною інформацією), на які публікуються відповіді, вже іншими користувачами (при цьому творець теми, так само може брати участь у бесіді).

Думаю, у своїй практиці Ви неодноразово відвідували різні тематичні форуми і знайомі з їх загальним функціоналом, при тому, що кожен форум, так само в своїй структурі містить певний закритий розділ. Тобто панель адміністрування, де адміністратори та модератори можуть виконувати різні параметри, перевіряти публікуються матеріали, працювати з користувачами і додавати нові розділи. Таким чином, функціонал досить солідний, і я б сказав величезний, з точки зору реалізації його з абсолютного нуля. Звичайно для досвідченого розробника, з хорошими знаннями PHP, створити форум не складе особливих труднощів, хіба, що необхідно час на написання коду. Але для початківця веб-майстра – це дуже складне завдання. Але не варто впадати у відчай — в даний час створено велику кількість, як готових движків форуму, так і розширень під CMS, які Ви можете використовувати на своїх сайтах.

Як створити форум для джумли 3.

Як випливає зі сказаного Вище — створити форум для джумли 3, Ви можете двома способами. Перший, використовувати готовий движок (або скрипт) форуму, який досить встановити і налаштувати. При цьому форум, як правило, розташовується в окремій папці, исходников сайту і, звичайно ж, являє собою окремий сайт зі своїм дизайном і панеллю управління. А значить, якщо Ви бажаєте оформити його у стилі Вашого сайту, значить необхідно шукати підходящий шаблон (зазвичай движки фоумов підтримують шаблони, які можна знайти на сайті розробника), або самостійно вносити зміни в дизайн. На мій погляд, дане рішення добре підійде, в тому випадку, коли очікується величезна відвідування форуму користувачами. Таким чином, навантаження буде зосереджена тільки на движку форуму, а не на основному сайті.

Якщо ж, великого відвідування не очікується, я рекомендую як форма, використовувати розширення для системи управління контентом Joomla. У цьому випадку, форум, буде частиною сайту. А це означає, що керувати ним, Ви будете з панелі адміністратора Joomla, і його дизайн буде простіше адаптувати.

Звичайно, функціонал розширення, можливо, буде скромніше, ніж у окремої движка, але в цілому для реалізації механізму спілкування відвідувачів, цілком підійде.

Як встановити форум для Joomla

Тепер давайте безпосередньо розглянемо, як встановити форум для Joomla. На даний момент, найкращим розширенням для створення форуму, є компонент Kunena, який абсолютно безкоштовний, володіє хорошим функціоналом і досить простий в роботі.

Як зробити форум на Joomla

Натискаючи кнопку “Download”, Вас перенаправляють на офіційний сайт розробника даного компонента в розділ завантажень.

Як зробити форум на Joomla

Завантажуючи архів з компонентом, не забудьте на цій сторінці завантажити пакет локалізацій, якщо це необхідно, звичайно. Далі, виконуємо установку, використовуючи менеджер розширень.

Як зробити форум на Joomla

Тепер коли, компонент встановлений, для початку створимо пункт меню, для відображення сторінки форуму. Для цього переходимо в менеджер меню і створюємо новий пункт стандартним способом. При цьому, у полі “Тип пункту меню”, вибираємо компонент “Kunena” вигляд “Головна сторінка”.

Як зробити форум на Joomla

Додаємо заголовок і за великим рахунком, більше ніяких параметрів вказувати не потрібно.

Як зробити форум на Joomla

Відповідно, зберігаємо новий пункт і перейдемо до настроюваної частина сайту, для перевірки працездатності форуму.

Як зробити форум на Joomla

Отже, зверніть увагу, форум успішно відображається і готовий до роботи. Під час установки компонента, додаються демонстраційні дані у вигляді тестових розділів, які показують функціонал розширення. Тепер давайте перейдемо в панель керування форумом (“Панель керування” ->”Kunena форум”).

Як зробити форум на Joomla

Як Ви бачите панель управління, форумом, досить об’ємна. На сторінці “Категорії”, Ви можете створити розділи Вашого форуму. При цьому, розділ, створюється як будь-який елемент в CMS Joomla (під час установки, були створені три розділи).

Як зробити форум на Joomla

На сторінці “Користувачі” наведено список користувачів форуму. При цьому модератор або адміністратор, може активувати визначеного користувача, чи блокувати, за заборонену діяльність на форумі.

Як зробити форум на Joomla

Прикріплюються файли, користувачів в постах форуму, будуть відображатись в розділі “Вкладення”.

Як зробити форум на Joomla

Вибір шаблону форуму, Ви можете здійснити в розділі “Шаблони”. При цьому, клікнувши за обраним шаблоном, Ви потрапите на сторінку налаштувань.

Як зробити форум на Joomla

Налаштування форуму, містяться в розділі “Конфігурація”.

Як зробити форум на Joomla

При цьому, опис налаштувань я не привожу, оскільки кожна з них детально закоментований. Більш детальна робота з даними форумом, розглянута в курсі Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

Тепер Вам залишилося, додати необхідні розділи, призначення модераторів і виконати на свій розсуд і Ваш форум буде успішно працювати.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!