Як зробити ЧПУ посилання на WordPress

236

Від автора: і знову здрастуйте, шановні колеги. У цьому уроці ми з вами торкнемося теми SEO і певною мірою теми юзабіліті, а саме — як зробити ЧПУ посилання на WordPess. Тут ми торкнемося питання як налаштувати ЧПУ в WordPress, і питання використання простого плагіна, який доповнить ЧПУ посилання. Стаття написана в першу чергу для користувачів, тільки початківців своє знайомство з WordPress.

ЧПУ — ЩО ЗА ЗВІР ТАКИЙ?

Думаю, сьогодні вже нікого не налякати такою абревіатурою, як ЧПУ. Навряд чи знайдеться веб-користувач, який під буквамі ЧПУ передбачатиме ЧПУ верстат Як зробити ЧПУ посилання на WordPress Проте, на всяк випадок, давайте почнемо статтю з основ, з визначення терміна ЧПУ. Отже, ЧПУ — це абревіатура, яка розшифровується як людині зрозумілий урл. Загалом, «олюднений» адреса посилання (URL), якщо можна так сказати.

Якщо ви є користувачем мережі зі стажем і звертаєте увагу на посилання, то повинні пам’ятати, що ще кілька років тому часто-густо можна було зустріти посилання, в яких було безліч небуквенных символів: питання, знаки одно, амперсанди… Посилання приблизно такого вигляду: сайт/?cat=1&product=2… Веб-майстер зрозуміє, що тут мова йде категорії з номером 1 і товар з номером 2. Для простого обивателя це буде не настільки очевидно.

Зараз такі посилання вже, швидше, виняток. Зараз всі прагнуть зробити для свого сайту ЧПУ посилання, приблизно такого вигляду: сайт/apple/iphone6s. Й тому є просте логічне пояснення: такі посилання справді зрозумілі для користувача і їх можна спробувати навіть набрати по пам’яті. Погодьтеся, з посилання вище зрозуміло, що мова йде про категорії Apple і товар iPhone 6S.

До того ж, за деякими даними, ЧПУ посилання любить Яндекс і при інших рівних може віддати припущенняпрочитання при ранжуванні сайту з ЧПУ посиланнями перед сайтом без них.

Резюмуючи. Якщо у нас є можливість використовувати ЧПУ посилання на сайті, то чому б такою можливістю не скористатися? У власників сайтів на WordPress така можливість є і налаштувати ЧПУ в WordPress простіше простого.

ЯК НАЛАШТУВАТИ ЧПУ В WORDPRESS

Отже, давайте зробимо це. В адмінці переходимо за посиланням Постійні посилання в розділі налаштувань. На наступній сторінці ми бачимо кілька варіантів настройки посилань в WordPress.

Як зробити ЧПУ посилання на WordPress

Відзначено варіант За замовчуванням, який якраз і пропонує базовий варіант посилань з питаннями та іншими незрозумілими символами. Крім того, є і інші варіанти на вибір. Який же вибрати? Вибирайте варіант Назву запису — не помилитеся. Власне, для кожного варіанту праворуч указан і приклад посилання, яку буде генерувати WordPress. Як бачимо, варіант Назву запису — найбільш красивий і потрібний нам, саме тому практично завжди вибір зупиняється на ньому.

Відзначаємо наш вибір і зберігаємо зміни. Тепер на нашому сайті повинні працювати ЧПУ. Можемо переконатися в цьому, звернувшись будь-якої статті.

Як зробити ЧПУ посилання на WordPress

Однак не поспішайте радісно потирати руки, справа ще не закінчено. З посиланням на перший погляд все добре, WordPress дійсно замість питаннячко і цифр використовував для ЧПУ посилання назву запису, але це назва йде, як і сама запис, кирилицею. Ну і що, запитаєте ви. Справа в тому, що кириличні символи в адресному рядку браузера — не дуже добре з тієї простої причине, що URL насправді не повинен і не може їх утримувати. URL може включати в себе строго обмежений набір символів кирилиці серед них немає.

Так, браузер показує нам кирилицю, але насправді URL кодується. У цьому легко переконатися, достатньо скопіювати посилання і вставити її, скажімо в блокнот або відправити знайомому в скайпі, ось що ви побачите: wp/%D1%82%D0%B5%D1%81%… і багато інших таких же безглуздих для людини символів. Це і є закодовані кириличні символи. Таку посилання дуже незручно кому-то відправляти і потім використовувати. Саме тому багато хто прагне не використовувати кирилицю в адресах посилань. Давайте і ми спробуємо позбутися від неї.

ПЛАГІН ДЛЯ ПОСИЛАНЬ WORDPRESS

Отже, для вирішення поставленої задачі давайте звернемося до плагіну Ukr-To-Lat. З назви можна здогадатися, що плагін призначений для перетворення російських букв в латинські, простіше кажучи, він здійснює транслітерацію.

У меню плагінів адмінки сайтпродім до пункту додавання нового плагина і шукаємо потрібний нам за запитом «rustolat». Перший знайдений — наш.

Як зробити ЧПУ посилання на WordPress

Проходимо стандартну процедуру установки плагіна. Після установки ми сміливо можемо писати нові статті, плагін сам подбає про транслітерації назви статті в посиланні на неї. В якості перевірки створимо статтю під назвою Нова стаття в посиланні побачимо — wp/novaya-statya/

Як зробити ЧПУ посилання на WordPress

Що ж стосується написаних раніше статей, то посилання на них самі по собі не зміняться. Тут доведеться попрацювати, але зовсім трохи. Для того, щоб у старих статей змінилися посилання, досить просто їх пересохранить. Зробити це найзручніше через властивості запису в списку записів. Заходимо у властивості запису і просто натискаємо кнопку Оновити. Більше нічого при цьому робити не потрібно. Плагін при збереженні оновить посилання.

Як зробити ЧПУ посилання на WordPress

Ось, власне, і все. Як бачите, абсолютно нічого складного. Тепер ви можете зробити і налаштувати ЧПУ посилання в WordPress. Використовуйте ЧПУ посилання, це буде хай невеликим, але все ж плюсом для вашого сайту. Удачі!