Як зняти кулер з процесора на засувках

40

Розбирання системного блоку — справа нескладна. Але при знятті кулера з процесора у звичайного користувача можуть виникнути проблеми. Справа в тому, що виробники виготовляють для нього різні типи засувок і кріплень. У цій статті ми розглянемо як зняти кулер з процесора на засувках.

Деякі кріплення витягнути легко. Інші ж піддаються зі складнощами. Однак у кожного користувача є можливість самому зняти вентилятор, почистити його, замінити термопасту на процесорі і встановити кулер назад.

Як зняти кулер з процесора на засувках

Пристрій, що охолоджує процесор, кріпиться до материнської плати різними способами. Давайте подивимося якими:

  • засувками,
  • шурупами,
  • пазами,
  • гібридами.

Вентилятори на засувках зустрічаються на материнських платах з 775 сокетом від intel і найчастіше-на бюджетних комп’ютерах. Вони, в свою чергу, є основним вразливим місцем системного блоку, так як швидко приходять в непридатність, якщо часто знімати і надягати кулер на материнке. Розглянемо весь процес зняття охолоджувача поетапно.

Крок 1. Відкрутіть болти кришки

Щоб дістатися до кулера з процесором, необхідно зняти бічну стінку системного блоку. А щоб її від’єднати від решти корпусу, потрібно відкрутити два гвинти на задній стороні системного блоку.

Для відкручування шурупів знадобиться хрестова викрутка. Попередньо необхідно знеструмити системний блок. Для цього витягніть вилку з розетки електромережі і натисніть на кнопку пуску системника, щоб прибрати залишився напруга, якщо воно є.

Крок 2. Зніміть бічну кришку

Відкрутивши зазначені болти, потрібно злегка відсунути бічну стінку назад, щоб вона вийшла з пазів, і прибрати її в сторону. Деякі кришки щільно прилягають в пазах до корпусу системного блоку. Тому, якщо кришка не зсувається силою рук, треба спробувати кінчиком плоскої викрутки проникнути в паз і підштовхнути її.

Крок 3. Відкрийте засувку

Відкривши кришку, очистіть від пилу материнську плату і внутрішню частину системного блоку пилососом. Ця процедура звільнить контакти від запилення і захистить від збоїв в роботі комп’ютера.

По центру або у верхній частині материнської плати ви побачите вентилятор. Разом з ребристим радіатором це і є кулер для процесора. Він кріпиться до плати шляхом замикання спеціальної педальки до материнки.

Натисніть на основу засувки і акуратно натискайте до упору вниз. Але надмірно не старайтеся, інакше можете пошкодити материнку або педальку. Потім потягніть її на себе-охолоджуючий пристрій повинен легко від’єднатися.

Крок 4. Зніміть кулер

Після зняття радіатора з вентилятором не забудьте від’єднати дроти, що йдуть від кулера до материнки — він живить вентилятор електричним струмом напругою 12 вольт. Потім підніміть девайс вгору і приберіть його в сторону. Тепер у вас з’являється доступ до процесора.

Висновки

Тепер ви знаєте як зняти кулер з процесора на засувках. Як випливає з описаного вище, зробити це досить просто навіть недосвідченому користувачеві. Для цього достатньо дотримуватися рекомендацій і послідовність дій, наведених вище. Головне, не перестаратися з тиском на ці самі засувки.