Як змінювалася Resident Evil?

348

Є серії фільмів жахів, чий вік уже пройшов, а є Resident Evil, яка крізь час залишається законодавцем канонів жанру. У серії були різкі злети і падіння, коли здавалося, що серія померла, однак її реабілітували. Про те, як змінилася Resident Evil ми і поговоримо.

Класична трійка

Як ми вже розповідали в , головний розробник Токуро Фудзівара спочатку планував зробити ремейк своєї гри Sweet Home. Однак концепт гри поміняли в бік зомбі, щоб залучити західну аудиторію, а будинок зробили схожим на готель з фільму «Сяйво». Також вирішили відмовитися від камери від першої особи, перейнявши досвід кінематографічних кутів з Alone in the Dark.

Так і народилася перша частина серії. Як підсумок – ми отримали гру, повну загадок, цікавим сюжетом про зомбі, віруси і секретну корпорацію, і живучими супротивниками.

У 1998 вийшло продовження. Фанатам довелося чекати два роки, так як між головним геймдизанером і керівництвом Капком виникли конфлікти. Перший хотів закінчити історію гри на другій частині, але керівництво було проти. Проект переносився, так як листувався сюжет, що призводило фанатів в лють.

Ми отримали історію про молодого поліцейського Леона Кенеді і Клер Редфілд, сестру РР. з першої частини. Масштаб гри збільшився, а всі вдалі рішення з минулої частини були перенесені в нову.

Також у ній з’явилися механіки взаємодії. Так Леон міг відвідувати локації, де вже була Клер і навпаки. Гра не тільки розвинула серію технічно, але її лор, ставши гідним сіквелом.

Третя частина стала певним спін-офом, що продовжувала історію Джилл Валентайн. Дія другої частини відбувається в Ракун Сіті, проте головна героїня стикалася в ньому не тільки з уже звичними для серії зомбі, але і Немезисом – машиною для вбивств. Він переслідував героїню на протяг всі ігри, що наганяло напруга. Творці надихалися другою частиною Термінатора, де ГГ також переслідував нещадний вбивця.

Гра вийшла динамічною, а усвідомлення, що вас переслідує безсмертна тварюка, змушувало приймати рішення швидше. Але гравці скаржилися на недолік головоломок, і що сюжет трохи просів. І саме те, що гра не викликала великого ажіотажу і підштовхнуло Capcom на зміни.

Прощання з класикою

Перехідним етапом між класикою і новим етапом став пріквел першої різи під назвою Zero. В історії розкриває ще більше таємниці особняка з першої частини, головним нововведенням стала можливість переключатися між РР – співробітницею S. T. A. R. S Реббекой Чемберс і злочинцем Біллі Коеном.

Однак фанатам не сильно сподобався штучний інтелект ворогів. Гру навіть називали «симулятором няні». Але це був єдиний мінус. В цілому її полюбили всі, але також і прийшло усвідомлення, що класичний концепт серії трохи приївся. Так і з’явилася вона…

Інша, але не менш культова гра

Далі еволюція Resident Evil привела її в 2005 році до четвертої частини, де геймплей був змінений на корені. З’явилися нові механіки, локації стали менш лінійними і відкритими, камера стала динамічною, а також в грі з’явилася революційна механіка складності (про це ми писали окремо)

З уже знайомим нам Леоном Кенеді ми вбивали нових ворогів, таких мутантів-сектантів. За раннім задумами Леон спочатку повинен був відправитися в штаб Ambrela, де отримав би супер силу, заразившись новим вірусом. Потім, його хотіли відправити в замок з паранормальними явищами… Також вирішено було відмовитися від системи вибору діалогів, зате додали рукопашний бій.

Гра лякала несподіваними нападами і атмосферою разлагающейся іспанської села, і зачаровувала прописаними персонажами і сюжетами. Мінус – це чортова дратує….дочка президента, яку нам і потрібно було врятувати.

Крок назад

Наступний щабель еволюції Резидент Ивел була трохи мутований в поганому сенсі. У п’ятій частині про Кріса Ретфилде, який досліджував біотероризм на території Африки, був відмінний сетинг, лякаюче монстри і красива графіка, і навіть хардкорность. Але п’ята реза стала більше схожа на екшн, ніж на хоррор і практично не лякала. Але це не завадило їй стати самою продаваною грою серії(11 мільйонів проданих копій).

Справжня проблема почалася пізніше в 2012 році. Тут Capcom перестаралися з метаморфозами. У гри було 4 ліній оповідання, а також повний ухил в екшн. Шкода, але сюжет був слабкий, а сюжетні лінії Кріса Ретфилда були схожі на шутер з поганими діалогами і недослешером. І хоч вона окупила себе, преса і гравці назвали її розчарування і великим кроком назад, перетворив великий хорров в прохідній шутер.

Ренесанс зла

І ось через 5 років студія зробив те ж, що і в 2005 році – повернула грі колишню велич. Сьома реза була від першої особи, нагнітала атмосферу і головне – лякала. Наші вороги – не тільки відчували рефлекси і реакцію, а також і уми. Також повернулися головоломки і нелінійність. Розробники змінили візуал у бік реалізму.

А якщо грати в неї VR шоломі – то від переляку ви можете відкрити завод цеглин…Весь ігровий світ оцінив нову роботу Capcome, тому гра стала однією з кращих в минулому році.

Такий шлях пройшла основна серія Resident Evil зі злетами і падіннями. Нам же залишається чекати ремейк другої частини.

Джерело: http://gyrus.org.ua/