Як змінити шаблон WordPress

242

Від автора: вітаю вас, друзі. У черговій статті на тему WordPress ми з вами розглянемо питання, як змінити шаблон WordPress. Якщо ви ще ніколи не стикалися з необхідністю зміни шаблонів WordPress, тоді обов’язково прочитайте цю статтю, оскільки рано чи пізно вам, швидше за все, доведеться зіткнутися з питаннями налаштування і редагування шаблонів WordPress.

Для початку давайте визначимося з найбільш часто виникаючими питаннями, з якими стикаються користувачі при настроювання шаблону WordPress під себе. Ось приблизний список:

як редагувати шаблон WordPress

змінити ширину шаблону на WordPress

як змінити розмір шаблону WordPress

як змінити колір шаблону WordPress

як змінити шрифт шаблон WordPress

І це лише невеликий перелік проблем, з якими ви можете зіткнутися або які ви зможете допомогти вирішити іншим, в тому числі і за винагороду, якщо ви займаєтеся розробкою сайтів на замовлення.

Всі питання в списку вище можна вирішити двома способами, залежно від теми, яка використовується для сайту. Почнемо з самого простого варіанту, який не вимагає знань верстки. Цей варіант підійде, якщо шаблон підтримує редагування з налаштувань.

Перейдемо в розділ Зовнішній вигляд — Налаштувати і побачимо головну сторінку сайту і в лівій частині сторінки доступні налаштування сайту. Серед них можуть бути і налаштування оформлення.

Як змінити шаблон WordPress

Для прикладу давайте спробуємо змінити колірну схему сайту. Зайдемо в меню Кольору і змінимо фон бічній і центральної частин сайту.

Як змінити шаблон WordPress

Як бачимо, це досить зручно і змінити колір шаблону WordPress досить просто — результат ми бачимо відразу ж і можемо його оцінити.

Однак не всяка тема пропонує всі необхідні нам параметри шаблону WordPress. Наприклад, там навряд чи будуть налаштування, що дозволяють змінити ширину шаблону на WordPress, наприклад, навіть у поточній темі немає налаштувань, що дозволяють змінити шрифт в шаблоні і так далі. Як же бути в цьому випадку? Ось тут нам і доведеться вдатися до другого варіанту і тут вже потрібні деякі навички верстки.

Отже, нам буде потрібно редагувати найчастіше тільки один файл — це файл стилів style.css. Знаходиться він в папці вашої теми. Давайте як приклад змінимо колір шрифту. До речі, зробити це можна прямо з адмінки WordPress. Тільки будьте акуратні і уважні, щоб випадково не «поламати» сайт. Найкраще зробіть резервну копію теми перед тим, як щось міняти в ній. Отже, йдемо в меню вигляд — Редактор за замовчуванням у Вас повинен бути відкритий для редагування файл стилів теми.

Як змінити шаблон WordPress

Якщо це не так, тоді виберіть файл зі списку праворуч, він називається Таблиця стилів (style.css). Найчастіше колір шрифту задається у body, тому знайдемо стилі даного елемента і пропишемо червоний колір як колір шрифту.

Як змінити шаблон WordPress

Після збереження файлу можемо оновити сайт і побачити червоний колір для основного шрифту на сайті.

Як змінити шаблон WordPress

Як бачимо, настроювання шаблону WordPress під себе — досить складна задача. Досить трохи знань CSS і ви зможете змінити шаблон WordPress і провести необхідну налаштування шаблону. За тією ж схемою ми можемо вирішити і інші аналогічні завдання. На цьому я з вами прощаюся. Удачі і до нових зустрічей!