Як змінити шаблон Joomla

260

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Шаблон в системі управління контентом Joomla, відіграє дуже важливу роль, так як визначає дизайн і структуру користувача частини сайту. Але для початківця розробника, досить звичайний процес заміни шаблону, може виявитися серйозним випробуванням, тому в даній статті я хотів би показати Вам, як змінити шаблон Joomla.

Що таке шаблон?

Шаблон для системи управління контентом Joomla – це розширення, яке визначає оформлення сторінок користувача частини CMS. Звичайно, є шаблони, які призначені для панелі адміністратора, але вони використовуються значно рідше. При цьому Ви повинні розуміти, що шаблон формує основну структуру і визначає позиції для відображення модулів. Тобто, як формується шапка сайту, як і скільки буде створено бічних сайд-барів, як формується футер, де буде відображатися основний контент і т. д. А вміст сайту, тобто його вміст (наприклад, матеріали), формується безпосередньо в компонентах, разом з дизайном. Таким чином, здавалося б, що деяка частина не управляється шаблоном та може відображатися в дещо іншому вигляді, ніж весь сайт. Але в шаблоні, для тих елементів, дизайн яких формується окремо, передбачені перевизначення. Тобто в шаблоні можна змінити оформлення та дизайн елементів, які формуються в розширень Joomla. Але, звичайно ж, якщо дані розширення підтримують таку можливість.

В даний час створено величезну кількість шаблонів під різні версії CMS Joomla, які поширюються як на безоплатній основі, так і на платній. І відповідно веб-розробники можуть знайти підходящий шаблон для свого сайту, а при цьому виникає питання — як змінити шаблон Joomla? Відповідь, на який я наведу нижче.

Як змінити шаблон джумли?

Насамперед давайте встановимо новий шаблон в систему управління контентом Joomla, а потім розберемося з питанням про заміну. Отже, переходимо в панель адміністратора, далі – менеджер розширень.

Як змінити шаблон Joomla

Вибираємо архів з шаблоном, який необхідно встановити і клікаєм по лінку “Завантажити і встановити”.

Як змінити шаблон Joomla

Після завершення установки, переходимо в менеджер шаблонів (Розширення ->Менеджер шаблонів).

Як змінити шаблон Joomla

Менеджер шаблонів – це спеціальний розділ панелі адміністратора Joomla, який дозволяє керувати шаблонами CMS. При цьому даний менеджер дозволяє не тільки призначити шаблон, який буде використовуватися для оформлення користувача частини, або панелі адміністратора, а і налаштувати кожен з шаблонів під власні потреби, звичайно, якщо шаблон підтримує налаштування. Для налаштування шаблонів, необхідно клацнути на його заголовку.

Як змінити шаблон Joomla

Тепер, безпосередньо переходимо до відповіді на питання — як змінити шаблон джумли? Отже, у менеджері шаблонів, навпроти заголовка кожного встановленого шаблона, з’являється кнопка, використовуючи яку можна призначити, певний шаблон, в якості шаблону за замовчуванням, для відповідного розділу CMS. Тобто – це звичайний перемикач, використовуючи який ми вказуємо новий шаблон, а відповідно попередній – деактивуємо.

Як змінити шаблон Joomla

Таким чином, використовуючи, вище зазначені елементи керування, Ви зможете змінити шаблон на системі управління контентом Joomla.

В даний час створено величезну кількість шаблонів, але дуже часто не вдається відшукати, шаблон, який ідеально підходив під розробляється сайт. І в цьому випадку, найкраще рішення – це створення власного шаблону. Про що власне йдеться в курсі Joomla – Майстер. З нуля до преміум шаблону.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!