Як заробити на токенах

11-9-2021
 • чи можна заробити на нфт (nft) токенах і як?
 • схема заробітку на nft-токенах-як просувати і вивести нфт
 • створення власних nft
 • як продати свій незамінний токен
 • майбутнє nft
 • висновок

У 2021 році мистецтвом зацікавилися навіть ті, хто не любить ходити по музеях і плутає моне з мане. Також хочемо вам порекомендувати ТЕКСТ. Здається, з арт-ринком дійсно відбувається щось дивне: то спалять роботу бенксі, то виставлять на продаж твіт. Кожен день знаходиться хтось, хто згоден викласти сотні тисяч доларів за коротке відео. Це якось пов’язано з нфт, блокчейном і криптовалюта. Насправді все не так складно.

Чи можна заробити на нфт (nft) токенах і як?

Будь-яке цифрове мистецтво, яке продається за nft-токени. Його ще часто називають криптоартом. З мистецтвом все зрозуміло. Як правило, це відео, музика або цифровий живопис.

Переходимо до другої частини визначення. Токен – один запис в блокчейн-ланцюжку. Але останнім часом для угод в сфері арту використовують особливий вид токенов-нфт. Nft розшифровується як non fungible token, тобто «невзаимозаменяемый токен”. Справа в тому, що за замовчуванням всі токени в ланцюжку взаємозамінні. Один рубль можна без втрат замінити іншим – в блокчейне діє той же принцип. Це не підходить для підтвердження прав власності, адже в такому випадку те, що ви купили, легко підмінити, і ніхто не помітить різниці.

Технологія нфт докорінно змінила ситуацію: кожен такий токен унікальний. Його не можна потайки поміняти на інший. Це дозволяє надійно захистити права на що завгодно – від гіфки до будинку.

Ось як це працює на арт-ринку. Художник або продавець завантажує роботу на спеціальний ресурс і розбиває її на один або кілька нфт-токенов. Купуючи такий токен, покупець стає володарем прав на об’єкт (або його частина, якщо токенов кілька).

Схема заробітку на nft-токенах-як просувати і вивести нфт

Чому всі зараз обговорюють nft? вони являють собою майбутнє цифрового контенту. Це програмовані, вільно торгуються он-чейн цифрові медіа-цеглинки конструктора lego. Одна справа довго дискутувати про те, як вони змінять способи поширення і споживання контенту, а брати участь в цьому вируючому котлі додавши в свій портфель нфт зовсім інше. З чого взагалі почати?

Як зайняти виграшну позицію на зароджується і багатообіцяючому ринку нфт?

У цій статті розглянемо як побудувати власне nft-портфоліо декількома способами, включаючи безпосередню покупку нфт, покупку токенів nft-платформ або покупку nft-індексів.

Як підступитися до nft

Є кілька варіантів участі в цьому ринку і тільки вам вирішувати який підійде для вас найкраще і чи підійде взагалі.

Найпростіший спосіб-купити нфт в прийнятному для себе ціновому діапазоні від творців, яким ви довіряєте. Їх можна зберігати точно так само як і токени erc-20, на холодному гаманці або metamask.

Але є й інші способи.

Купувати окремі nft

На ethereum існує кілька платформ-агрегаторів для nft, наприклад, opensea і rarible, на яких збираються nft з усієї екосистеми. Через їх простий інтерфейс можна закуповувати всілякі nft.

Є також і більш спеціалізовані майданчики, на зразок superrare і nifty gateway орієнтовані на предмети цифрового мистецтва.

Всі угоди з цифровими предметами проводяться з використання eth. Перед тим як вирушати за покупками переконайтеся, що у вас є ефір. Eth-це гроші.

Opensea дозволяє купувати і продавати nft за різні токени, але валюта за замовчуванням – це eth.

Маючи кріптоденьгі на своєму гаманці можна приступати до покупок. Визначте бюджет, який готові виділити на покупку нфт. Не переживайте, якщо не можете собі дозволити, щось дуже круте. На цьому ринку кожен може для себе знайти предмети зі своєї цінової категорії.

Єдино правильного способу колекціонування нфт не існує. Просто майте на увазі, що nft неліквідні і не факт, що ви відіб’єте витрачений eth. Цінність кожного предмета тут дуже суб’єктивна.

Цей ринок неефективний і приховує в собі багато можливостей для арбітражу.

Тому кращою стратегією буде купувати те, що подобається особисто вам, і чим ви не проти будете володіти довгі роки. У майбутньому хтось інший може порахувати ваш предмет цінним і зробити вигідну пропозицію про покупку.

Раджу використовувати аналітичні ресурси, наприклад, nonfungible для аналізу ситуації і цін на ринку nft

Erc-20 токени nft-платформ

За допомогою стандарту erc-20 можна токенізувати що-завгодно, не дивно, що токени такі використовуються і в екосистемі нфт.

Є наприклад, токени управління rari від платформи rarible або axs від гри axie infinity. Ці проекти побудовані навколо нфт, тому логічно припустити, що nft-бум позитивно позначиться на їх ціні.

Ці токени дозволяють спільноті управляти розвитком проекту і спільно володіти ним, що нетипово для корпоративного світу.

Купівля таких токенов в розрахунку на зростання популярності платформ хороший спосіб отримати вигоду з розвитку нфт-індустрії, якщо ви не хочете займатися колекціонуванням.

Крім цього є продуктивні токени, наприклад meme від однойменного протоколу і sand від ігрової платформи sandbox. Володіння ними відкриває користувачам нові можливості сервісу, недоступні тим, у кого цих токенов немає.

Протокол meme-проект за фармінгом нфт, і вам потрібно стейкать токен meme, щоб розблокувати обмежені в кількості роботи різних художників або колекційні картки. Тоді як sand використовується як внутрішньоігрова валюта у всесвіті sandbox.

Заключна категорія erc – 20 токенів з ухилом в нфт – це токени, які представляють собою право на часткове володіння. Наприклад, niftex’s sharded nfts або metapurse’s b20 token.

Niftex дозволяє користувачам розбити свої нфт на дрібні частини виражені в більш ліквідних erc-20 токенах. Виходить часткою одного nft можуть володіти одночасно багато людей.

Metapurse b20 token працює за схожим принципом тільки розділять права власності на роботи з бандла the beeple 20 collection.

Якщо ви вважаєте, що доступні на цих майданчиках будуть дорожчати, часткове володіння допоможе заробити навіть колекціонерам з невеликим капіталом.

Позичайте гроші колекціонерам nft

Є чимало колекціонерів зацікавлених в тому, щоб позичити гроші під заставу своїх нфт. Робити це можна на майданчику для видачі позик під заставу nft.

Якщо позичальник з якоїсь причини не може повернути борг, то його нфт відходять вам.

Створення власних nft

Створити незамінний токен, щоб на ньому заробити, сьогодні може кожен. Це не вимагає ніяких глибоких технічних знань в програмуванні або блокчейн-розробці. Найбільш затребувана (завдяки якраз своїй простоті) платформа для роботи з нфт називається opensea. Ось як з її допомогою можна створити свій унікальний блокчейн-актив:

 • встановіть розширення metamask для браузера chome, створіть власний eth-гаманець.
 • перейдіть на сайт opensea. Натисніть на кнопку create ->submit nfts в правому верхньому куті і підключіться за допомогою гаманця metamask, ввівши пароль.
 • підготуйте файл. В цілому, це може бути що завгодно – навіть фотографія вашої собаки. Натисніть create a new collection.
 • для створення колекції потрібно вказати її назву і завантажити логотип, опис не обов’язково, його можна бути заповнити пізніше.
 • тепер прийшов час створити в новій колекції об’єкт. Більшість дій вимагає підтвердження у спливаючому вікні metamask, але ніяких витрат на даному етапі ви не несете.
 • завантажте об’єкт(наприклад, фотографію). Підтримувані формати: jpg, webm, ogg, glb, png, mp3, wav, gif, mp4, svg, gltf. Максимальний розмір – 100 мб.
 • вкажіть назву об’єкта.
 • при бажанні вкажіть додаткові відомості: посилання на детальну інформацію, опис, налаштування. Можна зробити контент “розблокованим”, щоб об’єкт був відкривався тільки після того, як його куплять.
 • натисніть create.

Готово. Тепер у вас є власний нфт, який можна розмістити на відкритому ринку і продати за фіксовану ціну або через аукціон.

Після того, як токен на opensea створений, можна відразу ж натиснути кнопку sell для його продажу. Є два варіанти установки ціни:

 • фіксована. Ви просто ставите фіксовану ціну в dai, eth або usdc.
 • аукціон. Ви вказуєте мінімальну ціну і дату експірації торгів.

Можна згрупувати їх з іншими своїми об’єктами, щоб вони продавалися групою.

Завершивши налаштування, натиснітьPost your listing.

Як продати свій незамінний токен

Майте на увазі, що для розміщення об’єкта в каталозі вам буде потрібно зробити транзакцію з гаманця – сума нульова, але потрібно сплатити комісію майнер. Це необхідно для ініціалізації аккаунта.

Коли ваш нфт буде куплений, то кошти від його продажу надійдуть безпосередньо на кош