Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

376

Від автора: знову заблукали, і не знаєте, як зайти в MySQL? Не ви перший! Збирайте всіх заблукали, і зараз вирушимо прямо в гості до неї. До кого «до неї»? До самої популярної СУБД всесвітньої павутини!

Де в Денвері знаходиться MySQL

Мається на увазі не столиця штату Колорадо в США, а пакет програм для створення і тестування додатків на PHP. До складу набору для «джентльменів» входить локальний сервер Apache, MySQL сервер і оболонка phpMyAdmin. Саме за допомогою цього програмного пакета найчастіше «новачки» пізнають всі тонкощі роботи з цією системою управління БД.

Перед тим, як зайти в MySQL через браузер, потрібно запустити локальний сервер, потім в адресному рядку набрати localhost, і у вікні «Ура, запрацювало!» у розділі утиліти виберіть phpMyAdmin.

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

Після натискання на посилання перейдете в інтерфейс цієї оболонки для роботи з СУБД. Чи можна відразу в адресному рядку браузера вказати шлях до неї: http://localhost/Tools/phpmyadmin/index.php

Після чого опинитеся там-же (в phpMyAdmin).

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

Проходимо до баз даних через «лабіринт»

Ми з вами відправимося в «дрімучий» ліс, і постараємося через нього «пробратися» до сервера баз. Не подумайте, що ми від когось ховаємося, просто зараз ми будемо діяти, як справжні веб-розробники. Поїхали!

Перед тим, як зайти в MySQL через командний рядок, слід з’ясувати, де знаходиться головна директорія сервера баз даних. Якщо ви використовуєте СУБД в «чистому» вигляді без «домішок» (поза «джентльменського» набору), то коренева папка сервера розташована тут: C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.5\bin\mysql.exe

Якщо ви використовуєте Денвер, то шуканий фал знаходиться по цьому шляху: Z:\usr\local\mysql-5.5\bin\mysql.exe,

де Z – це віртуальний диск, який створюється після запуску локального веб-сервера. У вас він може бути під іншим ім’ям (точніше, літерою).

Нас цікавить саме файл mysql.exe. Запустимо його на виконання, указавши ім’я сервера баз даних, пароль користувача, під яким зайдемо в MySQL.

Як включити MySQL через командний рядок: заходимо в «Пуск», серед стандартних програм вибираємо «Командний рядок». Запускаємо утиліту, і з цього моменту опишемо всю процедуру «ходіння» в дрімучому лісі покроково, щоб вся група «заблукали» не загубилася ще раз Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей Стартуємо:

В чорне вікно CMD (командного рядка) вводимо шлях, де зберігається виконуваний файл MySQL, а поруч вказуємо ім’я користувача СУБД і пароль. Так як у нас локальний сервер, то ми вводимо після ідентифікатора u ім’я користувача root без паролю.

Насправді це неправильно, і для кожного користувача сервера MySQL повинен бути встановлений пароль. Більш докладно всі питання безпеки СУБД ми розглянемо в одній з наших наступній публікації.

Ось весь шматок «коду»: Z:\usr\local\mysql-5.5\bin\mysql.exe -u root

Якщо все пройшло успішно, то нижче у вікні командного рядка повинна з’явитися інформація про версію запущеного сервісу, рік випуску і інша «непотрібна» для нас інформація.

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

Тепер, щоб перевірити правильність підключення, введемо після оператора mysql> запит, який відобразить всі бази даних зберігаються на сервері. Код запиту:

show databases;

Не забувайте в кінці запиту ставити крапку з комою, інакше система видасть повідомлення про помилку. Після введення запиту і натискання на клавішу «Enter» ми отримали перелік усіх баз, що зберігаються на сервері баз даних:

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

Але цього нам мало. Давайте «копнемо» ще глибше в структуру. Розглянемо, як зайти у базу даних MySQL і отримати список всіх її таблиць. Нагадаю, що зараз ми вже авторизовані на сервері, тому нам потрібно лише ввести ще один запит:

show tables from db1;

db1 – це ім’я потрібної нам бази.

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

На скріншоті ми бачимо, що запитувана база даних містить всього одну таблицю.

Копаємо глибше!

Як кажуть, «апетит» приходить після отримання результатів виконання коду. Тому спробуємо копнути ще глибше, щоб отримати дані, які зберігаються в таблиці. Перед тим, як увійти в MySQL ще раз, наведемо приклад SQL-запиту, за допомогою якого ми зможемо здійснити задумане:

SELECT * FROM animal;

Вводимо запит, запускаємо на виконання і…. Чому сервер видав нам помилку.

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

І все тому, що ми забули вказати MySQL, яка з баз нас цікавить. Ось сервер і «лається», що ні одна з БД не виділена. Це ще раз доводить, що робота з СУБД через командний рядок сильно відрізняється від взаємодії з нею через програмну оболонку.

У phpMySQL даний запит було успішно виконано і сервер повернув вибірку з усіх рядків, що містяться в запитуваної таблиці.

Справимо наше спільне упущення (свою провину завжди важко визнавати Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей ), і перед тим, як увійти в MySQL через консоль знову, підготуємо «специфічний» запит, з допомогу якого ми вкажемо системі потрібну БД:

USE db1;

Після введення даної рядки та її виконання сервер виведе повідомлення, яке підтверджує, що потрібна база даних виділена.

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

І тепер введемо і запустимо запит на вибірку даних з таблиці animal ще раз. «Так будуть дані!» — сказав адміністратор, і запустив на виконання SELECT. Докопалися до бази db1, і отримали вміст таблиці animal. Не дарма перед тим, як увійти в базу даних MySQL, ми провели цілий «ритуал», і написали правильне «заклинання» на мові SQL.

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

Що можна ще накопати?

Вглиб ми «докопалися» до самого дна MySQL. Тепер давайте «копнемо» трохи в сторону. Які ще відомості можна отримати через командний рядок, опитуючи MySQL? Хочете дізнатися структуру таблиці, типи даних всіх стовпців, первинний ключ? Будь ласка! Запустіть на виконання цей запит:

describe animal;

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

Іноді, щоб знати, як включити сервер MySQL, потрібно отримати список всіх зареєстрованих користувачів СУБД. Для цього використовується наступний запит:

USE mysql;

Цим кодом ми виділили службове БД mysql. Після чого зробимо вибірку з системної таблиці user, виведемо всіх користувачів, хости і паролі:

select user,host,password from user;

Результат:

Як зайти в MySQL – докладний опис всіх дверей

Тепер ви знаєте не тільки «секретні» стежки, але і всі способи, як включити MySQL. А з таким «багажем» знань точно не заблукаєте, тому що він не утруднить вашого пересування, і навіть прискорить його!