Як встановити яндекс метрику на Joomla

227

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Для кожного власника сайту – відвідуваність проекту, найбільш пріоритетне питання, а значить після індексації, бажано розмістити на всіх сторінках спеціальний лічильник, який буде фіксувати точну кількість відвідувань Вашого сайту користувачами. Тому в даному уроці ми з Вами розглянемо, як встановити метрику на Joomla.

Лічильник відвідувань – це певний скрипт, який призначений для оцінки відвідуваності сайтів. Тобто він вважає кількість відвідувачів, що прийшли на певний сайт. Як правило, лічильник складається з двох частин:

Код збору даних, який додається в загальні блоки для всіх сторінок певного сайту.

Логічна частина, підраховує отриману інформацію.

По суті логіка і код лічильника можуть бути досить простими і Ви цілком зможете створити самостійно, за умови, що Ви знайомі з мовою програмування PHP. Але в даний час створено величезну кількість різних сервісів, які надають у користування готові лічильники відвідуваності сайтів. При цьому достатньо зареєструвати власну обліковий запис і отримати код вставки лічильника на сайт. Якраз про одного з таких сервісів ми поговоримо в цій статті, а саме про те, як встановити яндекс метрику на сайт Joomla.

Яндекс.Метрика – це повністю безкоштовний сервіс, призначений для оцінки відвідуваності сайтів, додавання якого, досить додати спеціальний JavaScript код в певне місце сайту. Крім простого підрахунку кількості користувачів, даний сервіс дозволяє групувати користувачів сайту за різними параметрами, вимірює конверсію сайту та інтернет-реклами, а так само пропонує механізм конструювання звітів, для більш зручного аналізу відвідуваності.

Отже, як було сказано вище, яндекс метрика на Joomla може бути додана простим додавання коду, який буде згенерований при створенні лічильника. А отже, переходимо за посиланням на головну сторінку сервісу.

Як встановити яндекс метрику на Joomla

Хотів би звернути Вашу увагу, що для роботи з лічильником, потрібен обліковий запис пошукової системи Яндекс. Далі, необхідно створити лічильник, для цього клікаємо по кнопці “Додати лічильник”.

Як встановити яндекс метрику на Joomla

На наступній сторінці, вказуємо назву майбутнього лічильника, домен сайту, на якому він буде використовуватися, часовий пояс і час бездіяльності, після якого вважається, що він покинув сайт. Після цього, для збереження лічильника, клікаємо по кнопці “Створити лічильник”.

Як встановити яндекс метрику на Joomla

Для отримання коду вставки Метрики, переходимо на вкладку “Код лічильника”.

Як встановити яндекс метрику на Joomla

При цьому активуємо галочкою параметр “Асинхронний ввід”, таким чином, дані про відвідувачів, будуть вирушати на сервер без перезавантаження сторінки, тобто асинхронно. А так само, якщо необхідно відображати на сайті результати підрахунків у вигляді спеціального інформера – активуємо пункт “Інформер”. Потім у текстовому полі внизу, сервіс призводить код, який задіює лічильник на Вашому сайті. Зовнішній вид інформера, можна змінити використовуючи кнопку “Налаштувати”.

Як встановити яндекс метрику на Joomla

Закінчивши з налаштуваннями, копіюємо код лічильника для подальшої вставки в код шаблону сайту. Зверніть увагу – код Метрики, як правило, повинен бути доступний абсолютно на всіх сторінках сайту, а значить його потрібно додати в загальний блок для всіх сторінок. Таким блоком може служити футер.

Тепер переходимо безпосередньо до питання — як додати яндекс метрику на сайт joomla. Отже, переходимо в каталог активного шаблону, в моєму випадку це beez3, і відкриваємо в текстовому редакторі файл index.php.

Як встановити яндекс метрику на Joomla

Даний файл – це головний файл шаблону, в якому визначається його структура і позиції модулів. А значить в самому низу, коду файлу формуються блоки футера – куди ми і додамо скопійований код тільки що створеного лічильника.

Як встановити яндекс метрику на Joomla

Після цього зберігаємо зміни у файлі і переходимо у частину для перевірки.

Як встановити яндекс метрику на Joomla

Більш детально про структуру шаблонів Joomla Ви можете дізнатися з курсу Joomla-Майстер. Як Ви бачите, все успішно працює, а значить питання – як поставити лічильник яндекс на сайт Joomla, для Вас вичерпано. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!