Як встановити шаблон на DLE

231

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій невеликій статті ми спробуємо з вами розібратися з питанням, як встановити шаблон на DLE, а також трохи торкнемося такого питання, як редагувати шаблон DLE. Приступимо?

Отже, ви встановили CMS DLE та отримали в своє розпорядження зовнішній вигляд сайту, який йде за замовчуванням з обраним движком. Цей шаблон сайту так і називається — Default, тобто — шаблон за замовчуванням. В останній версії DLE (на момент написання статті це 11-я версія) шаблон виглядає так:

Як встановити шаблон на DLE

Дуже симпатичний і добре опрацьований сучасний шаблон сайту. До того ж шаблон є адаптивним, тобто ваш сайт буде добре виглядати не тільки на великих екранах десктопів, але і на мобільних пристроях: планшетах і смартфонах.

Крім того, DLE пропонує нам додатково ще кілька шаблонів на вибір. Змінити шаблон можна в адмінської частини в розділі Налаштування скрипта — Налаштування системи. На сторінці налаштувань знаходимо знайдемо список доступних шаблонів і виберемо будь-який інший зі списку.

Як встановити шаблон на DLE

Виберемо, наприклад, шаблон Green в якості шаблону сайту за промовчанням. Після збереження налаштувань зовнішній вигляд нашого сайту кардинально змінився.

Як встановити шаблон на DLE

Дуже просто та зручно, власне, як і на всіх сучасних CMS. Однак це також шаблон за замовчуванням, тобто шаблон, який йде в комплекті з DLE. В цих шаблонах є один істотний недолік, який може не сподобається багатьом. Оскільки шаблони йдуть в комплекті з движком, остільки вони використовуються дуже багатьма сайтами. А це означає, що зовнішній вигляд вашого сайту буде неунікальним.

Багатьох це не влаштовує. Як же поставити на DLE шаблону, якого немає у наборі з движком? Зробити це нам допоможуть всілякі сайти, що пропонують вже готові шаблони для DLE, як платні, так і безкоштовні. Наприклад, ось один із перших сайтів, які я знайшов в Гуглі за запитом dle 11 шаблони — http://11dle.com. На цьому сайті можна безкоштовно завантажити потрібний шаблон. Оскільки ми використовуємо DLE версії 11, я буду шукати в категорії Шаблонів для DLE 11.0. Мені сподобався шаблон MobiGama, скачаю його. Зверніть увагу, якщо ви використовуєте безкоштовну версію DLE, тоді кодування вашого сайту буде windows-1251, відповідно скачивайте версію шаблону під цю кодування.

Залишилося отриманий архів з шаблоном розпакувати і покласти в папку з шаблонами движка. Це буде папка templates, яку ви знайдете в корені вашого сайту. Саме сюди ми поміщаємо папку з отриманим шаблоном.

Як встановити шаблон на DLE

Ось, власне, і весь процес установки. Залишилося лише встановити новий шаблон в якості шаблону за замовчуванням. Як це зробити ми вже знаємо. Після установки вибраного шаблону зовнішній вигляд сайту знову перетвориться.

Як встановити шаблон на DLE

Як бачимо, нічого складного в тому, щоб змінити шаблон на DLE — ні. Тут ви можете справедливо зауважити, що завантаживши шаблон, який знаходиться у вільному доступі, ми не вирішуємо проблему унікальності зовнішнього вигляду сайту. Так, ви абсолютно праві. Обраний нами шаблон цілком може завантажити будь-хто інший. Однак кількість сайтів, що використовують ваш шаблон, буде все-таки меншим, ніж якщо б ви використовували шаблон з коробки в DLE.

Якщо ви все ж хочете отримати унікальний зовнішній вигляд, тоді тут два варіанти: купити платний шаблон або ж зробити його самому. По першому варіанту ви знайдете в мережі десятки сайтів, що продають шаблонів для DLE.

Якщо ж ви зупинитеся на другому варіанті, тоді обов’язково познайомтеся з нашим курсом створення сайту на CMS DLE.

Ну і останнє питання, яке ми трохи торкнемося, — як редагувати шаблон DLE. Зробити це можна, наприклад, в меню Управління шаблонами — Шаблони сайту. В якості шаблону для редагування буде вже вибраний активний шаблон. Для того, щоб щось змінити в ньому, вам, само-собою, потрібні знання HTML/CSS і самого DLE.

В якості прикладу давайте в шаблоні Default змінимо колір панелі меню, зараз вона синього кольору.

Як встановити шаблон на DLE

Зробимо її сірою. Для цього відкриємо файл стилів style.css і змінимо значення фонового кольору для обраного нами елемента.

Як встановити шаблон на DLE

Після збереження файлу ми побачимо зміни на сайті. Це лише невеликий приклад, дає загальне розуміння того, як можна редагувати шаблони в DLE. Більше інформації ви знайдете в курсі за посиланням вище. Ну а на цьому я з вами прощаюся. Удачі!