Як встановити Joomla на Denwer

212

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. При створенні сайтів, удома, на локальному комп’ютері, з використанням CMS Joomla, так чи інакше, необхідний під рукою веб-сервер, інтерпретатор мови PHP і сервер системи управління базами даних MySQL. Звичайно, вищезазначені компоненти можна встановити окремо і провести їх налаштування для спільної роботи, маючи певний набір знань, але для початківця веб-майстра це може виявитися непосильним завданням, так і за великим рахунком це не потрібно. Так як в даний час реалізовані готові пакети в яких вже встановлено і налаштовано необхідне для веб-розробки програмного забезпечення. Тому в даній статті я хотів би показати Вам, що установка Joomla на denwer, який користується величезною популярністю серед веб-розробників, це досить швидкий і простий процес.

Завантаження і розпакування вихідних файлів движка

Відповідь на питання як встановити joomla на денвер, починається зі скачування исходников CMS і подальшої розпакування в потрібний каталог. Для цього переходимо на офіційний сайт движка, в розділ завантажень.

Як встановити Joomla на Denwer

І викачуємо останню актуальну версію. Далі переходимо у віртуальний диск, створений програмним забезпеченням denwer (в моєму випадку це диск Z), або в його каталог установки.

Як встановити Joomla на Denwer

І відкриваємо каталог home, в якому ми визначимо віртуальний домен для майбутнього сайту, що представляє собою звичайну папку – joomla.loc.

Як встановити Joomla на Denwer

Далі переходимо в тільки що створену папку, створюємо всередині неї директорію www, і безпосередньо в даному каталозі виконуємо розпаковування раніше скачаного архіву з исходниками CMS Joomla.

Як встановити Joomla на Denwer

Далі незабутній в файл HOSTS, який розташований за адресою C:\Windows\System32\drivers\etc – додати запис для нового віртуального домену і перезапустити denwer.

127.0.0.1 joomla.loc

Установка Joomla

Тепер давайте поговоримо безпосередньо про те, як здійснюється установка джумлы 3 на денвер? Отже, відкриваємо браузер і звертаємося до щойно створеного віртуального домену joomla.loc. При цьому на екрані буде відображена головна сторінка майстра установки Joomla.

Як встановити Joomla на Denwer

На першому етапі установки необхідно вказати конфігурацію майбутнього сайту, а саме заповнити наступні поля

Назва сайту – в даному полі наводиться назва створюваного сайту, яке відображається в шапці користувача частини.

Опис – короткий опис майбутнього сайту.

E-mail адміністратора – поштову скриньку адміністратора сайту, на який будуть відправлятися при необхідності листи з системною інформацією.

Логін адміністратора – логін адміністратора сайту, для доступу до панелі управління CMS.

Пароль адміністратора – пароль адміністратора сайту, для доступу до панелі управління.

Підтвердження пароля – підтвердження пароля, доданого в попереднє поле.

Вимкнути сайт – даний перемикач використовується для відключення роботи користувача частини сайту.

Після заповнення зазначених вище полів, переходимо до наступного етапу установки – Конфігурація БД.

Як встановити Joomla на Denwer

На даному етапі необхідно заповнити наступні поля:

Тип бази даних – тут необхідно вибрати розширення мови PHP, яке буде використовуватися для доступу до бази даних.

Ім’я сервера бази даних – в дане поле потрібно прописати шлях до сервера бази даних, для denwer це завжди localhost.

Ім’я користувача – у цьому полі вказується ім’я користувача бази даних, за замовчуванням для denwer – це root.

Пароль – пароль користувача бази даних. Для користувача root пароль не призначений, а отже, дане поле залишаємо порожнім.

Ім’я бази даних – тут вказується ім’я бази даних, яка буде використовуватися для зберігання інформації CMS Joomla. Відповідно попередньо необхідно створити базу даних, використовуючи інструмент phpmyadmin, який поставляється в комплекті з denwer. Доступ до цього інструменту ми можемо отримати за адресою http://localhost/tools/phpmyadmin/. На головній сторінці phpmyadmin вибираємо вкладку “Бази даних” і створюємо нову базу даних, використовуючи поле “Створити базу даних”.

Префікс таблиць – в даному полі вказується довільна рядок, яка буде додана до імен всіх таблиць бази даних.

Заповнивши всі поля, переходимо до останнього етапу установки.

Як встановити Joomla на Denwer

На даній сторінці, ми можемо встановити, при необхідності demo-дані, тобто якийсь стандартний контент, який продемонструє можливості CMS і відправити створену в попередніх кроках конфігурацію на поштову скриньку, який був зазначений у першому кроці. Нижче представлені блоки з різною системною інформацією про використовуваному сервері і інтерпретатор мови PHP, тобто в блоках відображаються результати перевірки на сумісність встановлюється CMS і конфігурації сервера. Для завершення установки клікаємо по кнопці “Установка”.

Як встановити Joomla на Denwer

Як тільки інсталяцію буде завершено, на екрані з’явиться відповідне повідомлення.

Як встановити Joomla на Denwer

Після цього необхідно обов’язково видалити каталог установки installation, використовуючи для цього кнопку “Видалити директорію installation”.

На цьому установка повністю завершена і можна переходити до огляду користувача частини і панелі адміністратора, використовуючи для цього відповідні посилання. Як Ви бачите, установка joomla на денвер – це досить просте завдання, з якою зможе впоратися абсолютно будь-який початківець веб-майстер.

Взагалі Joomla не складна для розуміння система управління контентом, і в той же час дуже функціональна. Якщо Ви бажаєте вивчити дану систему більш докладно, Вам допоможе наш курс Joomla-Майстер: з нуля до преміум шаблону.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!