Як використовувати плагіни WordPress без втрати продуктивності

231

Від автора: Можливість розширюваності WordPress зробила цю CMS найбільш широко використовуваною системою в світі. Концепція тем і плагінів зробила цей фреймворк вкрай популярним, а робота з ним в свою чергу призвела до появи десятки тисяч нових тем і плагінів. Як використовувати плагін WordPress без втрати продуктивності?

Але, як казав дядько Бен, з величезною силою приходить велика відповідальність. В одній CMS WordPress не можна використовувати більше однієї теми (в більшості випадків), але можна використовувати необмежену кількість плагінів. Велике число встановлених плагінів може знизити продуктивність – але не завжди. У цьому уроці я поясню вам, як використовувати плагіни в WordPress без втрати продуктивності.

Чому WordPress це дивовижна система

Давайте більш детально розглянемо можливість розширюваності в WordPress. WordPress з’явився в 2003 році, як відгалуження від іншого ПО для блогінгу під назвою «b2 Cafelog». Рік потому 22 травня 2004 року у версії 1.2 була представлена можливість додавання плагінів. Приблизно ще через рік 17 лютого 2005 року вийшла версія 1.5 з можливістю додавання тем.

Я вважаю, ці дві версії були найбільш важливими нововведеннями в історії WordPress. До їх виходу співтовариство WordPress цілком складалося лише з користувачів, але з виходом цих версій до спільноти приєдналися розробники (деякі користувачі стали розробниками). Якщо ви хочете створити програмне забезпечення, яке будуть використовувати люди (в тому числі і розробники) за всіма світу, то вам необхідно велика спільнота розробників.

У WordPress одне з найбільших спільнот розробників у екосистемі проектів з відкритим вихідним кодом. Складно визначити, скільки саме, так що я не можу точно сказати цифру. Але ця цифра знаходиться десь в районі десятків тисяч. І всі ці розробники створили більше ніж десять тисяч плагінів і тем (разом узятих).

З-за величезної кількості плагінів і тим все більше і більше людей використовують WordPress та розробляють для нього теми і плагіни, що призводить до зростання спільноти… І це зачароване коло став причиною того, що кожен четвертий сайт в інтернеті знаходиться під управлінням WordPress.

Плагіни знижують продуктивність?

Відповідь – і так, і ні. Як і з більшістю коротких відповідей тут не все зрозуміло. Порахувавши кількість плагінів, можна визначити що витрачаються ресурси. Справа в тому, що деякі плагіни використовують більше системних ресурсів, а деякі взагалі не використовують. Я можу встановити тисячі плагінів, які ніяк не забаряться мій сайт, а можу встановити лише один, який повністю навантажить систему. Все залежить від кількох факторів:

Призначення: Призначення плагіна говорить про те, наскільки він важкий з точки зору продуктивності. Плагін контактної форми використовує менше системних ресурсів, ніж плагін-помічник з SEO, наприклад.

Код: не Дивно, що плагін з погано написаним кодом працює набагато гірше, ніж добре написаний плагін. Ось чому розумно використовувати фреймворк WordPress Plugin Boilerplate.

Середа: Невикористовувані системні ресурси це не завжди добре. Я маю на увазі, що це добре з точно зору зростання трафіку, але ви не будете їхати зі швидкістю 10 км/год на Tesla Model S. Якщо плагіну потрібно трохи більше системних ресурсів, а ваш проект запущений на потужному сервера, вам не доведеться від нього відмовлятися. На загальному сервері довелося б відмовитися від використання даного плагіна.

Як грамотно вибрати і використовувати плагін

Тепер, коли ми зрозуміли, чому плагіни можуть (або не можуть) гальмувати веб-сайт, пора розібратися, як запобігти уповільнення сайту. Я написав кілька порад, проте це не закінчений список, ви можете додати його своїми пунктами, написавши їх у коментарях.

Використовуйте плагін Plugin Performance Profiler

Плагін Plugin Performance Profiler або P3 це точно ваш союзник. З його допомогою можна подивитися, як сильно інші плагіни гальмують ваш сайт, вимірюючи кожен плагін окремо.

Якщо вам необхідно отримати коротке зведення про плагінами ресурсами, то цей плагін дуже простий в зверненні. Після установки, перейдіть у вкладку P3 Plugin Profiler на сторінці Tools і натисніть Start Scan. Якщо було вибрано автоматичне сканування, то P3 виконає швидке сканування шляхом випадкового відкриття декількох сторінок сайту і перегляду того, як плагіни впливають на швидкість завантаження сторінок.

Відмінний спосіб подивитися, які плагіни забирають більшу частину системних ресурсів, а які не мають такого істотного впливу на систему.

Грамотно вибирайте плагіни

Як я говорив вище, погано написаний плагіни працюють гірше, ніж добре написані. А в нашій величезній екосистемі плагінів WordPress в більшості випадків існує більше одного варіанта вибору плагіна з необхідним набором функцій. Якщо ви розумієте, як повинен виглядати правильний код, то необхідно переглянути код плагіна, який зібралися використовувати. (це також можна дізнатися зі звіту P3). Пам’ятайте, популярний плагін ще не завжди найкращий.

Переходьте на кращий сервер

Чому люди так зляться, коли Google Chrome споживає так багато оперативної пам’яті? У сенсі, більший обсяг ОЗУ не означає, що ваш комп’ютер буде працювати швидше. Якщо у вас стоїть 8Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті, а Google Chrome споживає 1Гб, це означає, що браузеру потрібен рівне 1Гб для нормальної роботи.

Те ж саме відноситься і до сервера. Якщо у вас більше системних ресурсів, то їх можна витратити на більшу кількість речей. Якщо у вас немає необхідності в потужному сервері, то і не потрібно його використовувати. Якщо ж вам потрібен більш потужний сервер для запуску більшої кількості плагінів, то немає сенсу намагатися досягти потрібної швидкості від сайту на загальному сервері.

Якщо у вас є системні ресурси або у вас є ресурси для покупки системних ресурсів, не соромтеся, використовуйте плагіни, які вам потрібні в роботі.

Висновок

Не потрібно говорити «Мені не можна використовувати більше, ніж Х плагінів» або «SEO плагін сповільнить мій сайт, так що мені не слід його використовувати, хоча він мені потрібен». Ви можете задіяти стільки плагінів, скільки вам потрібно (або ви хочете) за умови, що плагіни і сервер підібрані з розумом.

А що ви думаєте про це? Діліться думками в коментарях. І якщо вам сподобався цей урок, не забувайте ділитися ним зі своїми друзями!