Як відновити пароль в адмінку DLE

250

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї статті ви дізнаєтеся, як відновити пароль в адмінку DLE. Тема ця актуальна для будь-якого сайту на будь-якому движку, оскільки будь-якій людині властиво помилятися, і будь-хто може забути пароль від адмінки. Отже, давайте подивимося, як відновити пароль в DLE.

Почнемо з того, що відновлення пароля може бути актуально не тільки для адміністратора сайту, але і для звичайних відвідувачів сайту на DLE. Це логічно, оскільки кожен з нас може забути пароль, точно так само, як і адміністратор.

Процедура відновлення пароля для рядових користувачів досить проста. У верхній частині вашого сайту посилання входу і, як правило, десь поруч може бути посилання на сторінку відновлення пароля. У стандартному шаблоні DLE це виглядає так:

Як відновити пароль в адмінку DLE

Якщо у вашому шаблоні нічого схожого немає, тоді просто використовуйте посилання наступного виду — http://your_domen/index.php?do=lostpassword

Як відновити пароль в адмінку DLE

За посиланням ми потрапляємо на сторінку відновлення пароля, де достатньо ввести логін або E-mail, щоб запустити процедуру відновлення пароля. Після цього на E-mail прийде інструкція з відновлення пароля.

Однак все це за замовчуванням працює тільки для пересічних користувачів. Адміністратор при спробі відновлення пароля побачить наступне повідомлення:

Як відновити пароль в адмінку DLE

Виявляється, за замовчуванням відновлення пароля адміністратора заборонено в цілях безпеки. Якщо ви захочете в майбутньому все ж включити для адміністраторів функцію відновлення пароля, то зробити це можна в адмінці в меню Користувачі — Налаштування груп користувачів. У таблиці виберіть групу Адміністратори та списку Дію вибираємо Редагувати.

Як відновити пароль в адмінку DLE

На сторінці налаштувань групи увімкніть функцію відновлення пароля.

Як відновити пароль в адмінку DLE

Але все це можливо, звичайно ж, тільки в тому випадку, якщо ви не забули пароль в адмінку DLE і маєте до неї доступ. А що ж робити адміністратору, який забув пароль і не має доступ в адмінку? Невже все пропало?

Ні, не поспішайте панікувати. Є ще один варіант зміни пароля. Для цього варіанту вам потрібно доступ до бази даних сайту. Як ви, напевно, вже здогадалися, ми виконаємо sql-запит, яким просто поміняємо пароль адміністратора у відповідній таблиці. Запит буде виглядати так:

UPDATE dle_users SET password = MD5(MD5(‘111111’)) WHERE name = ‘admin’

Тут ми оновлюємо таблицю dle_users. Перевірте, як у вас називається таблиця, оскільки якщо на етапі установки ви змінювали префікс таблиць, тоді замість dle_ може бути вказаний інший префікс. У цьому випадку вкажіть його. Далі, в цій частині — MD5(MD5(‘111111’)) — в якості нового паролю встановлюється пароль 111111. Відповідно, ви можете встановити свій. Ну і остання частина запиту — WHERE name = ‘admin’ — вказує ім’я користувача. Тут, відповідно, ви вкажете свій логін адміністратора.

Залишилося виконати запит і пробувати авторизуватись. Це повинно вийти без проблем. Як бачимо, відновлення пароля в адмінку DLE — завдання досить проста.

На цьому у мене все. Якщо ви хочете ближче познайомитися з DLE і навчитися створювати на цій CMS свої сайти з нуля, тоді познайомтеся з нашим курсом Створення сайту на CMS DLE. Удачі!