Як відкрити mdf файл: 2 простих способи

67

Ще кілька років тому файли цього типу можна було знайти практично на будь-якому комп’ютері, зараз ситуація мало змінилася. І все ж іноді у користувачів виникає питання, як відкрити файл формату mdf, якщо на комп’ютері не встановлено відповідного софта.

Що з себе представляє mdf формат?

Це точна копія, або образ, вмісту cd або dvd диска. Формат схожий з форматом iso, теж досить популярним, і створюється за допомогою спеціальних програм-alcohol 120%, daemon tools. Відрізняється він тим, що така інформація, як назви, доріжки, заголовки розміщуються в окремому файлі mds, який повинен розташовуватися в одній папці з mdf.

Переважна більшість користувачів цінують даний формат за можливість доступу до фільму/гри / іншим даним без наявності оригінального компакт-диска або dvd. Тому розроблено кілька великих і незліченну кількість маловідомих емуляторів, що дозволяють користуватися цими зручностями.

Формат здатний зберігати незмінну структуру носія, тому фільм, гра або щось інше буде представлено в оригінальному вигляді і буде повноцінною копією, навіть незважаючи на вбудовані правовласником обмеження по копіюванню.

чим корисні образи дисків? образи media descriptor file використовуються в наступних випадках: 1. Резервне копіювання даних. Стандартний бекап зберігає тільки файли, причому ті, доступ до яких відкритий. А образ здатний включити в себе заблоковані і завантажувальні файли-все, що є на диску.2. Поширення софта. Образи зручно застосовувати для зберігання і передачі по мережі великих програмних пакетів, особливо якщо це дистрибутив операційної системи.3. Це відповідний інструмент для створення і використання віртуальних машин.4. Тиражування однотипних систем. Якщо є кілька комп’ютерів зі схожою конфігурацією, то образ диска стане ідеальним варіантом для масової установки на них по. Спочатку всі необхідні програми і драйвери встановлюються на один комп’ютер, потім знімається образ диска, і нарешті з його допомогою проводиться установки на всі інші машини.

навіщо використовувати даний формат звичайному користувачеві?

Ліцензійне пз часто коштує занадто дорого, що не влаштовує людей, вимушений купувати його не для підприємства, а для себе особисто;

Якщо зовнішній носій не задіюється, комп’ютер менше завантажений;

Іноді на комп’ютері просто відсутній пристрій, необхідний для читання диска;

Перед перепрошивкою телефону необхідно зробити копію всіх даних;

Зовнішній носій швидко зношується і стає непридатний до використання;

Програми працюють значно швидше, якщо завантажуються з жорсткого диска, а не компакт-диска.

Сторонні програми, як спосіб переглянути формат mdf

Для перегляду mdf формату існує великий вибір програм. Нижче опишемо два безкоштовних рішення, які можна назвати найвідомішими і зручними.

Daemon tools lite

Безкоштовна версія відомого додатка. Створює на пк віртуальний диск, на якому і буде розміщуватися монтований образ. Лайт-версія включає в себе тільки базові інструменти, яких цілком достатньо пересічному користувачеві. Втім, при необхідності функції можна придбати за окрему плату. Можливості, доступні відразу після установки:

Монтування до чотирьох віртуальних приводів на комп’ютері;

Створення образів диска;

Можна відкривати образи, створені іншими аналогічними програмами;

Підтримка більше 10 форматів, в тому числі media descriptor file;

Продумана система емуляції, що дозволяє з легкістю обходити образи, оснащені захистом правовласника;

Можна запускати програму не тільки від імені адміністратора.

Додаток регулярно оновлюється, розробники вдосконалюють старі функції і впроваджують нові.

Alcohol 52%

Безкоштовний аналог свого більш популярного побратима. Утиліта допоможе як відкрити файл mdf або будь-який інший образ, так і створити його, а також швидко і зручно записати на фізичний носій. Якщо порівнювати цю програму з alcohol 120%, то в ній відсутня можливість створювати більше ніж шість віртуальних приводів.

Але в іншому плюси очевидні-зрозумілий інтерфейс, підтримка великої кількості форматів і протоколів. Додаток прекрасно підійде для роботи з mdf-образами як починаючому користувачеві, так і більш просунутому.

Mdf, поряд з iso – найбільш затребуваний формат для копіювання захищених cd і dvd дисків, і, хоча самі по собі диски вже використовуються набагато рідше, тема може залишатися актуальною ще кілька років. Адже у всесвітній мережі таких файлів десятки тисяч, і їх потрібно чимось відкривати.