Як відключити автоматичне оновлення windows 10

69

Операційна система windows 10 “побудована” так, щоб скоротити дії користувача по її обслуговуванню. Тому в 10 версії оновлення ос передбачені за замовчуванням (в більш ранніх версіях сімейства цей процес підлягав ручному користувальницькому налаштуванню). З одного боку — зручно. Немає необхідності стежити за появою нових драйверів і пр. Система все зробить сама, без участі користувача. А з іншого-доставляє дискомфорт. Перезавантаження комп’ютера під час роботи з ним, відстеження часу для відкладання процесу, установка маси непотрібного по і пр.якщо зручніше самостійно регулювати процес, потрібно розібратися, як відключити оновлення windows 10 в автоматичному режимі.

Відключення служби оновлення windows

Найвірніший і найшвидший спосіб відключення — деактивувати в ос центр оновлень. Зробити це слід так:

 1. викликати командний інтерпретатор “виконати ” » одночасне натискання win (клавіша пуск) + r або правою кнопкою миші на панелі пуск);
 2. ввести в рядок системну команду без пробілів і англійськими літерами ” services.msc »;
 3. натиснути “enter »;
 4. у віконці знайти рядок з назвою” центр оновлення windows “» зазвичай 2-3 з кінця);
 5. перейти в стовпчик “тип запуску »;
 6. клікнути двічі на слові” вручну »;
 7. у новому вікні вибрати натиснути на стрілку в рядку “тип запуску »;
 8. вибрати” відключення »;
 9. у кнопковому меню знизу натиснути ” застосувати » і « ок ».

важливо! виконані операції набудуть чинності після перезавантаження системи. Також варто враховувати, що не у всіх варіаціях windows 10 вийти виконати деактивацію «служби оновлення». У home-редакції ос служби адміністрування не передбачені.

Другий спосіб — змінити налаштування в редакторі групових політик. Його теж викликають за допомогою командного інтерпретатора, записавши в рядок системну команду ” gpedit.msc ” » без пробілів англійськими літерами). Далі діють так:

 1. перейти в лівому вертикальному меню « конфігурації комп’ютера »;
 2. з папок вибрати « адміністративні шаблони »;
 3. знайти та натиснути « всі параметри »;
 4. в центральному блоці праворуч від меню знайти « налаштування автоматичного оновлення »;
 5. двічі клікнути на фразі;
 6. в новому вікні меню зверху зліва встановити галочку навпроти « вимкнено »;
 7. натиснути « застосувати » і « ок ».

важливо! щоб напевно відключити автооновлення системи застосовують відразу обидва способи. Потім перезавантажують комп’ютер або ноутбук. Після слід виконати оновлення через центр, інакше зміни не вступлять в силу (хитрість ос). Потрібно в системному треї перейти у вікно повідомлень. Тут вибрати в нижньому блоковому меню пункт ” всі параметри ” » потім перейти в ” центр оновлення windows » і натиснути кнопку « перевірити наявність … ». Спроба буде невдалою, повідомлення про це буде видано системою. Наявність помилки говорить про скасування автообновлений.

Робота з редактором реєстру для повного відключення

Наступний засіб для відключення автоматичного оновлення windows 10 небажано застосовувати новачкам. Зміни параметрів реєстру, як і служб, можуть спричинити за собою масу неприємностей-відмова завантаження ос, втрата даних і т.д. Тому вносити правки потрібно вкрай обережно. Тим, хто все ж зважиться використовувати реєстр, розумніше створити резервну копію на випадок відновлення системи.

Резервне копіювання-відмінний спосіб захиститися від будь-яких неприємностей. Тому варто привчити себе до регулярної процедури копіювання, навіть якщо з системою не проводиться будь-яких «експериментів».

Щоб викликати редактор реєстру, потрібно знову скористатися рядком інтерпретування. У неї потрібно ввести системну команду ” regedit “, натиснути enter. Далі виконати наступні кроки:

 1. один клацання миші по папки “hkey_local_machine »;
 2. знайти і відкрити папку” software »;
 3. вибрати папку “policies “і потім” microsoft »;
 4. вибрати, але не відкривати « windows »;
 5. у блоці праворуч на порожньому місці клікнути правою мишею;
 6. у меню « створити » перейти по стрілці і вибрати « розділ »;
 7. назвати новий об’єкт « windowsupdate »;
 8. відкрити папку « windows » зліва в меню;
 9. знайти в переліку новий об’єкт « windowsupdate »;
 10. в ньому створити папку « ua »;
 11. у ній об’єкт типу dword з назвою « noautoupdate » і значенням 1 ;
 12. закрити вікно редактора.

Тепер в центрі оновлень буде висвітлюватися повідомлення про відключення автоматичного оновлення.

Застосування сторонніх програмних продуктів

З виходом 8 версії сімейства з «поліпшеним» адмініструванням стали з’являтися в мережі утиліти, розроблені спеціально для управління службами ос. Найпопулярніші windows updateblocker і win updatesdisabler. Вони безкоштовні і встановлюються стандартним способом на пк. Функціонал програмних продуктів мізерний, тому англомовний інтерфейс не стане перешкодою.

Завантаження updatesdisabler(rus): softportal.сомзагрузка updateblocker (eng): sordum.org

Після інсталяції утиліти disabler, виконують наступне;

 • пройдіть процедуру установки утиліти;
 • у списку відзначити галочкою потрібний параметр;
 • натиснути «застосувати».

Перезавантажити комп’ютер або ноутбук. Використання сторонніх ресурсів для управління службами ос ще більш небезпечний захід. Тому створення резервної копії системи в цьому випадку обов’язково. Також потрібно пам’ятати, що відключення автообновлений тягне за собою і велику відповідальність. Відсутність свіжого програмного забезпечення неминуче призведе до відмови роботи додатків, уповільнення пк, проблем з мережею і т.д. Тому без вагомих причин виконувати відключення не варто.