Як видалити шаблон Joomla 3

293

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. При розробці сайту на CMS Joomla, значну кількість часу приділяється роботі над його зовнішнім виглядом. Що передбачає роботу з шаблоном. Тобто його встановлення, налагодження, тестування, редагування окремих елементів і т. д. При цьому рідко, коли перший встановлений шаблон, повністю задовольняє всім вимогам по дизайну. А значить, до закінчення робіт над дизайном сайту, веб-розробник може встановити декілька шаблонів, які згодом будуть тестуватися. І, відповідно виникає питання – як видалити шаблон joomla 3, який не використовується? Тому в цій невеликій статті я постараюся докладно відповісти на дане питання.

Для початку, хотів би нагадати, що шаблон Joomla – це спеціальне розширення, яке формує оформлення, структуру та дизайн користувача частини, або панелі адміністратора. В даний час створено величезну кількість різних шаблонів, які веб-розробники можуть використовувати для вирішення поставлених завдань.

Шаблон складається з певного набору файлів, які в процесі установки копіюються в певний каталог, директорії templates CMS Joomla. При цьому шаблон – це відносно просте розширення, яке при установці не створює в базі даних додаткові таблиці, для зберігання всієї необхідної інформації. Однак, для зберігання налаштувань, все ж використовується одна таблиця в базі даних, під назвою “префикс_extensions”, яка містить інформацію про всіх встановлених розширень. Тому для видалення шаблону, слід видалити файлову структуру, так і запис про шаблоні з вищевказаної таблиці. Відповідно в CMS joomla видалити шаблон, можна двома способами – автоматично, використовуючи менеджер розширень, і в ручну – видаливши файлову структуру і запис в базі даних.

Перед видаленням шаблону, переконайтеся, що видаляється шаблон не призначений в якості активного.

Автоматичне видалення шаблону

Для видалення шаблону в автоматичному режимі, насамперед необхідно перейти в панель адміністратора Joomla.

Як видалити шаблон Joomla 3

Далі, переходимо в менеджер розширень (Розширення -> Менеджер розширень).

Як видалити шаблон Joomla 3

Менеджер розширень використовується для встановлення та керування розширеннями CMS Joomla. Для видалення шаблону переходимо в розділ “Управління”.

Як видалити шаблон Joomla 3

Як Ви бачите, в центрі відображаються всі встановлені розширення CMS Joomla, але нас цікавить тільки шаблон, який потрібно видалити, тому в лівому сайдбарі, у випадаючому меню “Вибір типу”, вибираємо “Шаблон”. При цьому в центральній області, відображаються тільки встановлені шаблони.

Вибравши потрібний шаблон, відзначаємо його галочкою і клікаємо по кнопці “Деінсталювати”, для його видалення. На цьому видалення шаблону в автоматичному режимі завершено.

Ручне видалення шаблону

Для видалення шаблонів, а так само будь-яких інших розширень, я настійно рекомендую Вам використовувати менеджер розширень, тобто автоматичне видалення. Якщо ж вище зазначеним способом, видалити шаблон не виходить, внаслідок виникнення помилок, то в цьому випадку необхідно використовувати ручне видалення. Отже, першим ділом, переходимо в файлову структуру CMS Joomla (каталог у якому встановлена Joomla).

Як видалити шаблон Joomla 3

Далі, переходимо в директорію “templates”, в якій розташовані всі інстальовані шаблони. І видаляємо папку з потрібним шаблоном.

Як видалити шаблон Joomla 3

Тепер необхідно видалити запис про даному шаблоні з таблиці “префикс_extensions”.
Для цього переходимо в інструмент phpmyadmin, вибираємо базу даних, яка використовується для CMS Joomla і відкриваємо таблицю “префикс_extensions”.

Як видалити шаблон Joomla 3

Таблиця, достатньо велика, так що потрібно увагу, що б відшукати потрібний шаблон.

Як видалити шаблон Joomla 3

У моєму випадку, потрібно видалити шаблон під назвою theme3133, а значить навпроти імені даного шаблону, необхідно клікнути по кнопці “Видалити”. Після цього зацікавив шаблон повністю вилучений. Власне на це питання — як видалити шаблон джумли – вичерпано. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!