Як в word згрупувати і розгрупувати додані в документ фігури

72

Працюючи з документами microsoft word , ви можете вставляти в текст зображення, графіки, смарт-об’єкти і типові фігури, яких в базі текстового редактора є кілька десятків. Вставляючи фігури в документ, користувачі зазвичай тут же приводять їх в належний вигляд, тобто масштабують, розташовують в певній послідовності, змінюють колір заливки і так далі.

За замовчуванням всі вставлені в документи фігури існують як-би самі по собі, що не дуже правильно, якщо мова йде про схемах — групах, що складаються з декількох логічно взаємопов’язаних елементів.

Щоб спростити редагування таких схем в майбутньому, добре використовувати вбудовану в word функцію угруповання графічних об’єктів. Згрупувавши фігури, ви тим самим робите їх як би одним цілим, що істотно спрощує їх переміщення і редагування в майбутньому. Припустимо, що ви створили в word якусь схему з фігур і хочете об’єднати її елементи в блок. Робиться це елементарно.

Утримуючи натиснутою клавішу ctrl, виділіть всі об’єднувані об’єкти кліком по кожному з них,

Перейдіть на стрічці інструментів на вкладку “макет” і виберіть опцію «згрупувати» .

Як тільки ви це зробите, у всіх виділених об’єктів з’явиться спільна межа,

Стає видимою при кліці по будь — якому з них, – ознака того, що укладені в неї елементи стали одним цілим.

Відтепер при масштабуванні, повороті та інших діях зміни стануть застосовуватися до всіх об’єктів відразу, втім, групування фігур в word зовсім не означає, що ви більше не зможете змінювати їх параметри окремо. Перший клік по будь-якому об’єкту групи виділяє всю групу, другий клік по об’єкту в групі виділяє цей самий об’єкт, до якого можна буде застосовувати всі доступні настройки форматування.

Аналогічним чином проводиться розгрупування об’єднаних об’єктів, тільки порядок дій зворотний.

«макет ” і виберіть на стрічці інструментів опцію групувати ->розгрупувати .