Як створити завантажувальний флешку, якщо образ iso з windows більше 4 гб (windows 10/11). При установці появл. Повідомлення: “verification failed: access denied”

84

Питання від користувача

Допоможіть з підготовкою настановної флешки…

Мій ноутбук hp probook видає помилку верифікації при завантаженні з флешки, підготовленої в ventoy (синій екран і на ньому повідомлення “verification failed: access denied”).

Rufus і ultraiso (які я знайшов у вас в рекомендаціях) не можуть записати образ з windows, якщо він важить 4 гб і більше (точніше можуть, але на файлову систему ntfs, а мені потрібна fat 32, тому що ноутбук не бачить флешки з ntfs. Я вже замучився, другий день б’юся, перезавантажив штук 5 образів, програм різних, і ніяк…). 

Що робити, підкажіть. Всі офіційні образи з windows 10 важать більше 4 гб… Встановлювати щось саморобно-зібране-не хотілося б…

Привіт.

Так, на деяких пристроях доводиться стикатися з щось подібним. Ймовірно, можна було б “поправити” налаштування bios, але… У вашому випадку, я думаю, буде досить підготувати флешку за допомогою утиліти winsetupfromusb — вона хоч і не оновлювалася давно, але образи iso (розміром в 4+ гб) може розбивати на частини в процесі запису (щодо rufus — спробуйте при роботі в ній натиснути поєднання alt+e, потім ще раз вкажіть флешку, метод запису та ін. Параметри!).

У замітці розгляну кілька способів вирішення подібної заковики.

Отже…

*

Підготовка флешки в fat 32 uefi (з образу 4+гб)

Варіант 1

Перше, що пораджу спробувати — підготувати флешку за допомогою утиліти 👉 winsetupfromusb (як сказав вище, вона вміє автоматично розбивати образи на неск. Частин, що дозволяє записувати навіть iso великого розміру на fat 32 флешки).

*

 1. завантажити утиліту і запустити її від імені адміністратора (для цього достатньо клікнути правою кнопкою миші по файлу exe);
 2. підключити флешку до usb-порту і вибрати її в утиліті (див. Трелку-1 👇 );
 3. поставити прапорець напроти пункту ” auto format it with…”(за замовчуванням буде виставлена файлова система fat 32, див. Стрілку-2);
 4. вказати образ iso з windows 10/11-він може бути більше 4 гб! (стрілка-3);
 5. натиснути кнопку ” go “(програма попередить про те, що вона “розіб’є” образ на частини, що дані з флешки будуть видалені, і пр.вам залишиться тільки підтвердити ці операції…).

Налаштування winsetupfromusb

Що стосується запуску установки windows з цієї флешки — то це все відбувається звичайним класичним способом…

*

Варіант 2

До речі, а навіщо кожен раз з iso-образу з windows готувати інсталяційну флешку? чому не можна просто зберегти штук 5 різних iso на флешку / диск і коли заманеться-встановлювати їх (без всякої спец. Підготовки накопичувача)?

Можна і так! нижче покажу простий приклад. 👌

*

1) нам знадобитися 2 накопичувача. Наприклад, можна використовувати 2 флешки (або флешку і зовнішній диск). Одна з флешок може бути навіть на 8 гб (тобто . Підійде практично будь-яка), а другий накопичувач — той, на якому ви будете зберігати свої установчі iso-образи з windows (будь-якого кол-ва і розміру).

2) далі… На флешку в 8 + гб необхідно записати 👉 livecd від сергія стрільця. Благо, зробити це не складно — з його образом працює більшість утиліт (прим.: його iso менше 4 гб).

3) після необхідно завантажитися з цієї флешки. Перед вами постане звичайний робочий стіл. Якщо вам раптом потрібно встановити інтернет-підключення (скажімо, для завантаження інсталяційного iso) — скористайтеся або вкладкою “мережа” (в меню пуск), або “pe менеджером мережі” (якщо у вас wi-fi).

Livecd — стрілець) – підключення до wi-fi мережі та інтернету

4) для того, щоб виконати установку windows з iso — зверніть увагу, що на робочому столі (і в меню пуск теж) є спец. Інструмент “установка windows”. 👇

Після запуску цієї утиліти — вам буде потрібно вказати розташування iso-файлу і натиснути кнопку “встановити” (примітка: зрозуміло, вам буде потрібно підключити флешку з iso-файлами також до usb-порту // або вибрати образ iso, який збережений на вашому жорсткому диску).

Запуск установки windows з образу

Далі потрібно ще раз натиснути по кнопці “запуск”. 👇

Запуск

В общем-то, потім почнеться класична установка windows (подальші кроки можете подивитися в інструкції по установці windows).

Установка йде повним ходом!

Зручно? 😉

Мені здається-це дуже зручно! по суті, потрібно-то один раз створити завантажувальну livecd флешку, перевірити її, і все… Далі можна запускати установку ос windows, вибираючи будь-які iso з будь-яких накопичувачів, підключених до пк.

Примітка: спосіб актуальний для x64 систем. Також варто відзначити, що в деяких збірках від “народних” умільців може бути “відключена” установка з-під windows. В іншому ж, ніяких нарікань…

*

Варіант 3

Є одна безкоштовна і мега-зручна утиліта — 👉 anyburn (посилання на офіц. Сайт). З її допомогою можна не тільки записати образ на флешку, але і пересобрать його (наприклад, з заміною install.wim на install.esd, чим, власне, і вирішується “наша” проблема…).

*

Що стосується запису: то тут ніби як і коментувати нічого… Досить вибрати в меню “створити завантажувальний usb-накопичувач”, потім вказати образ, флешку, файлову систему, метод запису (вказуйте usb-hdd!) і погодитися з операцією. Легко?! 👌

Пара скріншотів нижче в допомогу!

Anyburn-приклад підготовки завантажувальної флешки

*

Варіант 4

Пару слів на захист ultraiso…

Зверніть увагу на свою версію 👉 ultraiso (дод. Посилання) — справа в тому, що в цьому році (в 2021р.) вийшла нова версія програми, яка може автоматично розбивати (розділяти install.wim) образ* , при його запису на флешку. Це якраз актуально для fat 32 флешок!

Примітка: багато хто використовує стару версію програми, яка цього робити не вміє!

*

 1. запустити програму ultraiso і натиснути по меню ” файл / відкрити…”- вказати iso-образ з windows;
 2. далі зайти в меню “самозавантаження” і вибрати “записати образ диска”;

  Ultraiso-записати образ диска

 3. після вказати флешку, метод запису (usb-hdd+ v2) і натиснути кнопку “записати”;
 4. далі програма все повинна виконати в авто-режимі без вашої участі (принаймні в моєму тесті – розбивка сталася автоматично 👇 ).

  Розмір файлу install.wim перевищує 4 гб

 5. якщо раптом з’явиться помилка ” диск/образ переповнений!”- спробуйте закрити ultraiso, і встановіть попередню версію програми (у мене норм. Працювала ця). далі запустіть її від імені адміністратора. Тепер все має працювати штатно… 😉 (можна ще спробувати змінити метод запису на ” raw ” – але установка ос з такою флешки буде під питанням…)

*

👋