Як створити gif-анімацію (з відео або фото) / / гифка своїми руками

34

всім доброго часу доби!

Досить часто мені задають питання щодо картинок. Я, правда, не фахівець з малювання і редагування фото та ін., але базові мало-мальские прийоми мені знайомі ✌ .

У цій статті хочу зупинитися на декількох способах створення gif-анімацій. Якщо хто не знає-то це начебто звичайна картинка формату gif, але вона програється як відео: тобто вона динамічно змінюється (приклад на першій картинці в статті, зліва).

Щоб робити такі картинки — не потрібно володіти ніякими спеціальними навичками, достатньо всього лише бажання і кілька хвилин часу. У статті розгляну кілька джерел для створення таких gif-картинок: відео, фото і картинки.

Зі свого досвіду, до речі, скажу, що найбільше користуються популярністю “гіфки”, створені з кадрів популярного фільму або картинок. “гіфки” з фото менш популярні, їх зазвичай використовують для створення аватарок.

Способи створення gif-анімацій

З відео

Для роботи нам знадобитися один простенька програма для роботи з мультимедіа-файлами- “відео-майстер” (розрахована на початківців користувачів!).

*

📌 відео-майстер

(прим.: програма “відео-майстер” входить в пакет “відео-студія”)

Одна з кращих програм для конвертації, стиснення і обрізки відео. Користуватися їй дуже легко і просто, навіть для зовсім початківців користувачів (саме тому і рекомендую зупинитися на ній).

Що стосується нашого завдання : в її комплексі функцій є одна потрібна нам — “створення gif”. Саме її нижче я і розгляну…

*

отже , питання скачування і установки програми “відео-майстер” я опускаю (думаю, з цим проблем не буде 👌 ).

Після запуску програми, натисніть кнопку “додати”, і відкрийте який-небудь відеоролик або фільм, в якому вам подобатися якийсь момент (і з нього ви і хочете зробити анімацію).

👉 примітка!

Бажано не робити анімацію довше 30 сек. Якщо ви додасте велике відео, наприклад, цілий фільм – то ми з нього виберемо конкретний 20-30 секундний момент з якого і зробимо “гіфку”…

Додавання фільму

далі у списку доданих відео (зліва) виберете одне потрібне (якщо додали відразу 2-3 і більше) і праворуч над вікном перегляду натисніть кнопку “gif” (див.скріншот нижче 👇 ).

Створення gif

наступний крок – вибір моменту, з якого будемо робити анімацію. Для цього:

  1. приблизно відмотайте на те місце, де хочете задати початок анімації;
  2. далі за допомогою кнопки програванняувімкніть відтворення відео і натисніть кнопку початку –, коли дійдете до потрібного кадру;
  3. далі, коли вирішите, що на наступному кадрі потрібно завершити ваш обраний шматок з відео-натисніть кнопку кінця –;
  4. коли уривок з відео буде обраний, натисніть кнопку “далі”.

Вибір початок і кінця gif-анімації

тепер необхідно вибрати розмір анімації. В цьому плані програма досить гнучка: можна задати як стандартний розмір для аватарки, наприклад, 250 на 250 пікселів, 200 на 200, так і вказати конкретний розмір в ручному режимі (що я і зробив в своєму прикладі).

До речі, в цьому ж кроці можна переглянути, що з себе представлятиме “гіфка”.

Розмір gif

останній крок : необхідно вказати кількість кадрів в секунду і швидкість їх відтворення. Після введених налаштувань можна відразу ж оцінити, як зміниться якість картинки.

Чим більше кількість кадрів — тим більш плавна картинка, і тим більше місця вона буде займати. Довгі gif-анімації можуть досягати до декількох десятків мб!

Кількість кадрів і швидкість програвання

власне , моя анімація готова (приклад нижче). Дуже непогано для людини, яка це робить від великого випадку до великого (на мій погляд). 👌

Готова “гіфка”…

*

👉 на допомогу! 

За допомогою спец. По (на комп’ютері)

Рекомендувати тут як створювати анімації у великих графічних редакторах (типу photoshop або gimp) — я не буду. По-перше, далеко не у всіх вони є (а пакети все-таки великі за розміром), а по-друге, користуватися ними не так просто, навіть для створення найпростішої “гифки”.

Тут і зараз я приведу дуже простий спосіб створення “гифки” з картинок і фото, буквально за кілька кліків мишкою! для роботи нам знадобиться програма photo scape.

*

Відмінна безкоштовна програма для роботи з картинками: дозволить переглядати всі популярні графічні формати, редагувати їх, стискати.

Крім цього, можна створити колаж, анімацію, накласти рамочки, створювати скріншоти, міняти кольори і т.д. Взагалі, в цій програмі можна вирішувати сотні найпопулярніших завдань з картинками.

що стосується анімацій 8>—>- то в photo scape з ними працювати одне задоволення. Тут, звичайно, немає сотень інструментів, зате ті, що є-дозволяє створити “гіфку” за пару хвилин (навіть тому, хто перший раз запустив програму)!

Вьювер, шаблони сторінок, комбінація, пакетний редактор, конвертер raw і пр.виберіть опцію “створити gif-анімацію” (див. Скріншот нижче). 👇

Створити gif-анімацію

далі вам необхідно додати всі картинки, з яких ви хочете зробити свою “гифку” (переносяться вони в верхню частину вікна з провідника зліва, см.скрін з поясненнями нижче).

У центрі екрана під час редагування — ви завжди будете бачити, як змінюється ваша анімація (вона буде програватися автоматично).

Праворуч ви зможете задати основні налаштування анімації: час її програвання (наприклад, 1, 2, 3 сек.), задати ефект (щоб картинка розчинялася на тлі іншої або з’їжджала, нижче у мене наведено два приклади), вказати розмір картинки, колір фону, по чому вирівнювати і ін.

Налаштування показу анімації. Зберегти “гіфку”.

Звичайно, в програмі не так багато інструментів редагування, зате вони все детально опрацьовані і користуватися ними легко! власне, коли ваша ” гіфка “буде доведена до” розуму “— просто натисніть кнопку” зберегти ” (в меню праворуч).

до речі , photo scape робить “гифки” досить маленькими за розміром, оптимізованими для веб-сторінок сайтів. Трохи нижче я наводжу пару прикладів анімацій з різними ефектами, зробленими в цій програмі. По-моєму, дуже здорово!

Ефект 2. Зрушити кадр вниз

*

Онлайн

сайт № 1: https://gifius.ru /

Дуже легкий і простий спосіб створити з найрізноманітніших картинок і фото анімацію — це завантажити їх на цей сайт. Сервіс автоматично по черзі буде програвати їх.

Від вас лише буде потрібно вказати ширину і висоту картинки, і швидкість її програвання. Далі можна завантажити отриману анімацію.

Також хочу відзначити одну деталь: сервіс розуміє png картинки з прозорим фоном: тобто. При анімації-він не буде “прибирати” попередню картинку повністю, а поєднає обидві картинки (приклад нижче).

Просто і швидко створити gif

*

сайт №2: https://ru.toolson.net/gifanimation

Ще один сайт з простим і швидким створенням анімації. Все що потрібно від вас — це завантажити послідовно кілька картинок (або хоча б одну).

Потім виберіть розміри майбутньої анімації (наприклад, 200 на 200 пікселів), і натисніть кнопку “створити”. Через пару миттєвостей-побачите отриманий результат (який можна завантажити до себе на пк).

До речі, на цьому сервісі є невеликі готові ефекти. Наприклад, можна завантажити своє фото і додати до нього рамочку, сердечка та ін.можна зробити відмінну аватарку для форуму або вк. Виходить дуже прикольно!

Ефекти до анімації: сердечка, відтінки сірого, рамочки

Приклад створеної gif-анімації з сердечками на цьому сайті.

Англомовний сервіс зі створення анімацій. Щоб створити анімацію-потрібно також завантажити послідовно кілька картинок і натиснути кнопку створення.

Але ось далі… Сервіс вам пропонує десятки опцій з редагування отриманого результату: можна змінити розмір картинки, обрізати її, повернути, оптимізувати, додати ефекти, змінити швидкість програвання, підрізати краї, додати текстовий напис, відредагувати чи не кожен кадр.

Загалом, величезний пакет інструментів, як в справжнісінькому великому редакторі картинок (приклад на скрині нижче).

На сім поки все…

Перша публікація: 03.06.2017

Коригування: 5.10.2021