Як створити сайт на WordPress з нуля

462

Від автора: вітаю вас, друзі, в черговій статті, присвяченій роботі з WordPress. З цієї статті ви дізнаєтеся, як створити сайт на WordPress з нуля. І це не просто слова, під фразою «з нуля» я дійсно маю на увазі те, що сказав. Отже, давайте приступимо.

Як створити сайт на платформі WordPress

Відразу варто відзначити, що дана стаття написана в першу чергу для новачків а також для тих, у кого поки що немає власного сайту, але хто шалено хоче створити свій сайт за допомогою WordPress.

Отже, уявіть собі, що ви зовсім ще новачок у сфері сайтобудування і ніколи в житті не чули або маєте туманне уявлення про таких словах, як хостинг, ftp, html і так далі. При цьому, коли ви спілкуєтеся зі знайомим вебмайстром на тему створення сайту, він то і справа сипле ось такими ось малозрозумілими слівцями. Здавалося б можна засумувати і відмовитися від ідеї створити сайт самому… Але зневірятися рано, вихід є. Можна створити сайт на базі WordPress. При цьому вам не потрібні знання верстки і тим більш програмування, не потрібно навіть платити за домен і хостинг, оскільки можна створити сайт на платформі WordPress. Давайте дізнаємося, як це зробити.

Як створити сайт через WordPress

Отже, приступимо до створення сайту на базі WordPress. Вже через декілька хвилин ви отримаєте готовий сайт, який можна наповнювати, вести блог, через який можна ділитися своїми думками з друзями та знайомими. Йдемо на офіційний сайт WordPress.

Як створити сайт на WordPress з нуля

На головній сторінці ми бачимо заголовок, в якому дійсно пропонується створити сайт на WordPress безкоштовно. При цьому ми можемо вибрати дизайн майбутнього сайту з сотень тим і сайт спочатку буде сумісний з мобільними пристроями, що дуже класно, оскільки частка переглядів сайтів через мобільні пристрої зростає з кожним днем.

Ну що ж, скористаємося пропозицією і натиснемо кнопку Створити сайт. Після цього ми потрапляємо на сторінку, яка дозволить прив’язати сайт до домену. Для тих, хто поки що не знає значення слова домен, пару слів про це. Власне, визначення домену ви можете знайти в інтернеті. Якщо ж говорити просто і в двох словах, то домен — це унікальне ім’я сайту, те саме, яке ми вводимо і можемо побачити в адресному рядку. Наприклад, адреса (домен) офіційного сайту WordPress — wordpress.com. Саме по домену сайти і відрізняються один від одного.

Що ж конкретно ми побачимо на новій сторінці? А побачимо ми варіанти назв нашого майбутнього сайту.

Як створити сайт на WordPress з нуля

Ми бачимо, що є можливість як безкоштовних, так і платних доменів. Другий випадок нас поки що не цікавить, оскільки ми домовилися створити сайт безкоштовно. Тому будемо вибирати безкоштовні варіанти доменів, в цьому випадку до ним приписуватиметься адреса платформи WordPress.

У рядку пошуку вводимо бажану назву сайту, наприклад, я введу wfm. Оскільки платформа дозволяє створювати сайт безкоштовно, цілком зрозуміло, що охочих скористатися послугою — чимало, тому приготуйтеся до того, що бажаний адреса може бути вже зайнятий або просто недоступний. В моєму випадку WordPress запропонував такий варіант домену: wfm2015.wordpress.com

Як створити сайт на WordPress з нуля

Ну що ж, як мовиться, дарованому коневі в зуби не дивляться, візьмемо що дають Як створити сайт на WordPress з нуля Тиснемо кнопку Вибрати. На новій сторінці вибираємо тарифний план, знову-таки, нас цікавить безкоштовне рішення.

Як створити сайт на WordPress з нуля

На новій сторінці створюємо обліковий запис, заповнюючи поля форми.

Як створити сайт на WordPress з нуля

Як і для багатьох продуктів з реєстрацією, від нас вимагають підтвердити факт реєстрації, перейшовши за посиланням у листі, який ми повинні отримати на вказану електронну пошту.

Як створити сайт на WordPress з нуля

Зайдіть в свою поштову скриньку і перейдіть за посиланням підтвердження. Після успішного підтвердження ми повинні побачити повідомлення про успіх.

Як створити сайт на WordPress з нуля

Давайте опублікуємо перший запис в нашому блозі, натиснувши кнопку Почати запис. Ми перейдемо в редактор, в якому і можемо писати текст статті.

Як створити сайт на WordPress з нуля

Після публікації можемо перейти на наш сайт wfm2015.wordpress.com — і подивитися написану статтю. Все вийшло Як створити сайт на WordPress з нуля

Як створити сайт на WordPress з нуля

Наостанок давайте спробуємо змінити стандартний дизайн на що-небудь більш яскраве. Для цього достатньо змінити тему, вибравши з сотень доступних. Клацаємо по посиланню Мій сайт в лівому верхньому куті і переходимо на головну сторінку управління сайтом. В меню зліва вибираємо меню Тему з розділу Персоналізувати і підбираємо тему (зверніть увагу, тут є як безкоштовні, так і платні теми).

Як створити сайт на WordPress з нуля

Після установки нової теми можемо перейти на сайт, щоб побачити зміни дизайну.

Як створити сайт на WordPress з нуля

Як бачите, все досить просто. Буквально пара хвилин — і ви щасливий власник сайту на платформі WordPress, при цьому не вклали в створення цього сайту жодної копійки. Можете приступати до написання статей для сайту і давати посилання на свій особистий сайт на WordPress своїм друзям.

Ну а на цьому я з вами прощаюся. Успіхів!