Як створити інтернет-магазин на WordPress

304

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми з вами торкнемося таку цікаву тему, як створення інтернет-магазину на WordPress. Давайте спробуємо дізнатися, як створити інтернет-магазин на WordPress і чи можливо це в принципі.

Давайте почнемо з відповіді на останнє поставлене питання: чи можливе створення інтернет-магазину на WordPress? Відповідь — так. З усією відповідальністю можу сказати, що це цілком реальне завдання і створити нескладний інтернет-магазин, використовуючи в якості движка WordPress — цілком можливо.

Мало того, для реалізації завдання можна використовувати як один з безлічі вже готових плагінів, так і створити інтернет-магазин з нуля. Для цього всього-то досить абстрагуватися від питання блоговости WordPress. Насправді WordPress вже давно не тільки блоговый движок. І хоча він орієнтований в першу чергу на створення блогів, але йому цілком до снаги керувати і іншими видами сайтів: простими сайтами-візитками, сайтами портфоліо, корпоративних сайтів, порталів, інтернет-магазинами…

Як я тільки що відзначив, що для розуміння того, як створити інтернет-магазин, досить абстрагуватися від моменту блоговости WordPress. Дивіться, основна одиниця матеріалу WordPress — це стаття. Але ж замість статті можна вважати, що це продукт, товар нашого інтернет-магазину. Товар, для якого вже можна задати назву, опис, додати основну картинку або галереї, обрати категорію, до якої належить товар. Все це можливо вже з коробки, без додаткових плагінів або кардинальної зміни коду теми.

Фактично єдиний обов’язковий атрибут, який нам необхідно додати для товару — це його ціна. І додати її вкрай просто. Для цього WordPress пропонує нам потужний і гнучкий механізм довільних полів. Ми можемо додати скільки завгодно довільних полів і потім використовувати їх в коді. Приклади роботи з довільними полями в WordPress ви можете подивитися, наприклад, у нашому курсі по створенню тем для WordPress.

Загалом, додавання і використання ціни товару — це досить легко. Фактично основна складність при створенні інтернет-магазину з нуля — це кошик. Тут вже потрібні навички програмування, щоб додати корзину на сайті і змусити її працювати. Якщо у вас таких знань і навичок немає, тоді ви завжди можете вибрати вже готове рішення, тобто плагін інтернет-магазину.

І тут ми стикаємося з вибором. Який же плагін вибрати? Відразу скажу, їх досить багато. Я можу рекомендувати і буду рекомендувати лише ті, з якими сам працював. Ось вони: WooCommerce і WP Shop.

Плагіни дозволяють як створити тему з нуля, впроваджуючи в неї можливості плагіна, так і знайти вже готову тему, адаптовану під роботу плагіна. Звичайно ж, для створення теми з нуля чи внесення змін у вже готову тему, потрібно знати не тільки питання створення тим для WordPress, але і познайомитися з документацією до вибраного плагіну. До речі, якщо ви хочете спробувати створити тему з нуля, тоді в якості прикладу можете познайомитися з нашим невеликим курсом — Створення інтернет-магазину на CMS WordPress. У цьому курсі як раз використовується плагін WP Shop. Курс вже трохи застарів, оскільки записувався кілька років тому і, відповідно, використовувалася актуальна на той момент версія плагіна. З тих пір вже сталося не одне оновлення плагіна, з’явилися нові можливості, але курс все ж допоможе зрозуміти суть роботи.

Ну і, нарешті, давайте коротко пройдемося по можливостям кожного із запропонованих плагінів. Отже, WooCommersce.

Як створити інтернет-магазин на WordPress

Це, мабуть, самий популярний плагін інтернет-магазину для WordPress. Ось лише деякі з можливостей:

дозволяє продавати як фізичні, так і електронні товари;

можливість приймати до оплати банківські карти;

можливість вказати країну продажу і валюту магазину;

ведення обліку продажів;

імпорт товарів з файлу CSV;

кілька десятків мов локалізації, у тому числі російську.

Як бачимо, навіть цей невеликий перелік можливостей вражає і пропонує замислитися над можливістю створення невеликого інтернет-магазину під управлінням WordPress плагін WooCommerce. Йдемо далі. Наступний плагін — WP Shop і невеликий список його можливостей.

Як створити інтернет-магазин на WordPress

дозволяє продавати як фізичні, так і електронні товари;

можливість приймати до оплати банківські карти, а також популярні в СНД сервіси оплати (Яндекс.Каса, РобоКасса, Webmoney);

генерація файлу Яндекс.XML для Яндекс.Маркета;

взаємодія з 1С;

імпорт/експорт товарів з файлу Excel.

Список можна продовжувати і далі, але вже видно, що плагін дуже цікавий, особливо для аудиторії Рунета.

Резюмуючи, можна відзначити, що якщо вам потрібен середній інтернет-магазин і ви любите WordPress, тоді ви цілком можете використовувати WordPress в якості рушія для вашого майбутнього інтернет-магазину. На цьому я з вами прощаюся. Удачі!