Як створити форум на сайті

465

Від автора: вітаю всіх читачів. Сьогодні цілком звичайною є картинка, коли сайт поєднує в собі кілька функцій, які зазвичай виконують різні проекти. Так от, як створити форум на сайті, якщо це раптом стало необхідністю? Давайте розберемося в цьому сьогодні.

Два варіанти розміщення форуму

Отже, ви вже визначилися з тим, що форум повинен бути частиною вашого проекту, а не створюватися на окремому домені. Тепер вам потрібно більш конкретно вибрати, де його розмістити. Тут є 2 варіанти:

Створити дочірній домен або субдомен)

Створити новий каталог у кореневій папці

Ці способи досить сильно відрізняються один від одного. Чому? Насамперед тим, що субдомен не отримує параметрів, які є у основного ресурсу, це як би зовсім окремий острівець зі своїм окремим функціоналом. У такому разі адресу вашого форуму буде приблизно таким: forum.yoursite.ru

Такий спосіб трохи складніше наступного, тому на ньому я зупинюся детальніше. Саме на тому, як створити піддомен. Поясню на прикладі панелі ispmanager. Вам потрібно вибрати пункт WWW-домени і виділити потрібну адресу, після чого натиснути кнопку Змінити.

Як створити форум на сайті

Тут вам потрібно знайти налаштування Автоподдоменів і вказати варіант: в окремій директорії, я раджу саме цей варіант, оскільки він дозволить повністю відділити розділ від основного ресурсу.

Як створити форум на сайті

Тепер йдемо в менеджер файлів. Вам потрібно потрапити в папку зі списком ваших доменів. Тобто не в кореневу папку сайту, а на рівень вище. Тут створюємо новий каталог, його треба назвати приблизно так: forum.site.ru. Все, тепер для прикладу можете кинути туди html-файл і перевірити, відкривається він. Якщо так, значить, ви все зробили правильно. Місце для форуму готово.

Якщо ж ви створите просто нову папку в кореневому каталозі, то такий форум отримає всі показники свого ресурсу, а ще він також буде впливати на ці показники. Але при цьому це теж залишиться як би окремим острівцем, куди ви можете поставити інший шаблон, та навіть інший движок. Шлях до форуму буде приблизно таким: yoursite.ru/forum

Тобто це буде як ніби окремий сайт зі своєї cms, але в той же час він буде всього лише відгалуженням, як ніби це якась окрема рубрика.

Припустимо, ви вибрали другий спосіб, з створенням нової папки в корені. Що робити далі? Далі, власне кажучи, потрібно поставити якийсь движок туди. Швидше за все, він буде відрізнятися від основного рушія. Наприклад, якщо ви вирішили прикрутити форум до блогу, то напевно сам блог працює на WordPress, а от форум робити на цьому движку не так зручно, хоча це і можливо з допомогою сторонніх розширень.

Власне, перед вами має постати питання вибору движка, який буде використано для вашого проекту. Припустимо, ви вибрали phpBB. Далі його потрібно встановити. Цей процес виглядає абсолютно так само, як ніби ви встановлювали cms в корінь сайту. Замість кореня файли движка потрібно помістити в папку, в якій буде перебувати форум, після чого перейти за цією адресою і зробити установку.

Для цього вам знадобиться створити нову базу даних і призначити для неї користувача. Далі вам потрібно слідувати інструкціям інсталятора конкретної cms. Наприклад, якщо це PhpBB, то інструкція додається разом з файлами движка. Якщо ж ви вирішили використовувати платну cms для форуму, то тим більше вам нададуть інформацію по її встановленню.

Перед всім цим ви можете дізнатися, чи підтримується на вашому сервері можливість автоматично встановлювати скрипти. Якщо так, то цілком можливо, це сильно спростить вам процес, хоча в такому випадку не завжди встановлюється свіжа версія системи. Наприклад, я у своїй панелі знайшов можливість поставити той же phpBB, хоча ніщо не заважає вам завантажити файли самостійно з офіційного сайту і зробити установку повністю вручну:

Як створити форум на сайті

Налагодження та наповнення

Після установки движка, по суті, все вже буде готово і можна починати розвивати ваш новий розділ. А ще непогано буде все правильно налаштувати з технічної точки зору. Власне, подальша ваша робота буде полягати в тому, щоб краще вивчити новий движок, який ви вибрали, і нормально все налаштувати, вибрати шаблон, встановити потрібні доповнення і т. д.

Також на головному сайті тепер додайте в меню посилання на новий розділ сайту. Також можете додатково якось анонсувати його відкриття в новій статті. Так ви зможете отримати перших відвідувачів на форум.

Яка користь від розміщення у себе на сайті форуму?

По-перше, там простіше спілкуватися і відповідати на питання користувачів. По-друге, це дозволить різко збільшити кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок, так як на форумі контент створюється в основному користувачами, занадто довгі теми зазвичай ніхто не створює, але все одно такі теми та їх обговорення можуть принести додатковий трафік на ваш ресурс. На форумі потрібно зробити посилання на ваш основний сайт і якийсь відсоток цих прийшли людей будуть переходити в підсумку на ваш основний проект.

Загалом, якщо ви хочете збільшити функціональність свого ресурсу, створення форуму на сайті є досить хорошим рішенням. Також він може служити для організації закритого доступу до якого-небудь змісту, організації закритого клубу або чогось в цьому роді.

А якщо ви хочете навчитися самі редагувати вихідний код движків і хоча б трохи змінювати його під себе, я раджу вам почати вивчення PHP і MySQL. Перейшовши за цим посиланням, ви можете знайти уроки з цієї мови. Вивчіть хоча б основи, а потім вже самі будете вирішувати, що вам потрібно далі. Можливо, коли-небудь створите свій власний движок для форуму.