Як русифікувати WordPress

238

Від автора: ця стаття написана у відповідь на, на перший погляд, дивне питання — як русифікувати WordPress. Що за дурниця, зробивши здивовано-обурений вираз обличчя, можете запитати ви? Навіщо русифікувати WordPress, якщо можна скачати русифіковану версію і не шукати собі проблем? Все правильно — можна. Але випадки бувають різні, і ви цілком можете зіткнутися з одним із таких. Отже, давайте дізнаємося, як русифікувати WordPress.

Для початку давайте все ж спробуємо відповісти на цілком логічне запитання, поставлене вище. Дійсно, чому відразу не встановити русифіковану версію WordPress? А відповідь проста — WordPress цілком могли встановлювати не ви, а хто-то до вас. Наприклад, клієнт. Він зайшов на офіційний сайт WordPress, скачав перший-ліпший архів з дистрибутивом, який за замовчуванням пропонується в англійській версії, і встановив його. В результаті отримав те, що вам доведеться виправляти.

Може бути й інша ситуація. Зараз на багатьох хостингах в панелі управління є чарівні кнопочки з зображеннями всіляких CMS: WordPress, Joomla і тому подібних. Це ні що інше, як встановлення того чи іншого движка автоматом, своєрідна послуга від хостера. Ось тільки ця послуга може виявитися ведмежою, оскільки автоматом цілком може встановитися саме англійська версія WordPress. Результат — вам доведеться або зносити її та встановлювати вручну, або ж спробувати русифікувати WordPress.

Думаю, я відповів на поставлене питання, і тепер зрозуміло, що ситуації дійсно бувають різні, і ви цілком можете зіткнутися з однією з таких. Давайте спробуємо вирішити її.

Почнемо з того, що вирішення проблеми залежить від версії WordPress. І чим вище версія движка, тим більш простим може бути рішення. Почнемо з самого простого рішення, яке підходить для WordPress версії 4.1 і вище. Тут все вирішується дуже просто і ми обійдемося лише налаштуваннями сайту.

Отже, йдемо в меню General, яке знаходиться у розділі Settings і в самому низу сторінки налаштувань знаходимо список з мовами — Site Language. З випадаючого списку вибираємо потрібний нам мову — російську — і тиснемо кнопку Save Changes.

Як русифікувати WordPress

Далі WordPress все зробить сам і після збереження ви повинні побачити повністю русифіковане меню сайту і адмінку.

Як русифікувати WordPress

Власне, це і все, що вам необхідно зробити на останніх версіях WordPress. Трохи складніше процес виглядає на версіях нижче. Давайте спробуємо русифікувати WordPress версії 4.0. Якщо ми спробуємо повторити процес вище і звернемося на сторінку налаштувань, то будемо розчаровані — там немає списку з вибором мови. Як же бути?

Не варто засмучуватися раніше часу. Процес русифікації версії 4.0 трішки складніше, але нічого надприродного в ньому немає. Нам знадобиться своєрідний русифікатор WordPress, якщо можна так висловитися. А саме — файли локалізації, які можна взяти з російської версії WordPress. Йдемо на сторінку релізів движка, знаходимо і викачуємо підходящу версію.

Як русифікувати WordPress

Приміром, нам потрібна версія 4.0, тому качаємо її. В отриманому дистрибутиві ми знайдемо папку languages в папці wp-content. Копіюємо папку languages цілком в папку wp-content нашого сайту. Після завершення копіювання можемо оновити сторінку налаштувань в адмінці сайту — там має з’явитися список вибору мов. Вибираємо російську і зберігаємо зміни. Вуаля — WordPress успішно русифікований.

Ось, власне, і все. Як бачимо, процес русифікації WordPress — простий і зручний, як і багато іншого в цій чудовій CMS. До речі, процес русифікації версії не нижче 4.0 має деякі відмінності, але, гадаю, розповідати про русифікації WordPress для старих версій особливого сенсу немає, оскільки ними вже мало хто користується. Хоча, якщо у вас все ще третя версія і ви хочете її русифікувати, тоді дайте знати в коментарях — спробуємо зробити це разом. З іншого боку, у вас є чудовий шанс оновити WordPress до останньої версії, в якій процес русифікації, як ви бачили, не повинен викликати труднощів.

На цьому я з вами прощаюся. Удачі!