Як редагувати сайт

448

Від автора: сьогодні я вам розповім, як редагувати сайт, який є у вашому розпорядженні. Звичайно, тут дуже багато нюансів, але загальні принципи повинні знати всі.

Відповісти на це питання коротко просто неможливо. Все тому, що способів редагування сьогодні існує величезна кількість. Їх стільки, скільки движків і конструкторів, в яких є такі можливості.

Тому перш за все ви повинні знати, на якому движку працює ваш проект, або в конструкторі він створений. Тому що в кожній системі свій підхід до редагування. Давайте розберемо його на прикладі самого популярного движка – WordPress.

Змінюємо сайт на cms WordPress

По-перше, вам потрібно зайти в панель управління. Коли ця тривіальна задача виконана, зліва бачимо меню управління, яке одразу відповідає на багато питань. Я вважаю WordPress однією з найбільш простих систем. Які пункти в панелі ми бачимо?

Записи. Тут можна додати новий запис, переглядати і редагувати вже опубліковані, зберігати замітки в чернетки, створювати нові мітки і рубрики і привласнювати їх своїм записам. Як бачите, нічого складного.

Як редагувати сайт

Нові пости в WordPress додаються за допомогою зручного візуального редактора. При необхідності ви можете переключитися в режим html, в якому можете вільно вставляти код в запис, за умови володіння мовами html, css і javascript.

Після додавання нової нотатки ви побачите її у пункті “Всі записи”, де її можна редагувати в разі необхідності.

Медіафайли. Тут ви можете переглянути, які файли ви вже завантажили, редагувати їх, а також додавати нові. Зазвичай це робиться вже при редагуванні самого запису.

Сторінки. Сторінки відрізняються від записів тим, що інформація на них публікується один раз і зазвичай не змінюється, також у сторінок зазвичай відсутні коментарі, так як вони присутні чисто для того, ятоба надати якусь інформацію. Наприклад, на блозі можуть бути такі сторінки: про автора, карта блогу, контакти, послуги, пропозиції і т. д.

Коментарі. У цій вкладці ви можете модерувати коментарі. Якщо хтось залишив коментар і його треба модерувати, ви обов’язково побачите. Коментар можна схвалити, змінити, видалити або відправити в спам. А ще на нього можна відповісти, зав’язавши спілкування з людиною.

Як редагувати сайт

Зовнішній вигляд. Цю вкладку я детально розглядати не буду, так як це займе 10 сторінок тексту) загалом, тут ви можете налаштувати меню, віджети, змінити шаблон, фоновий малюнок і навіть длубатися в коді.

Як редагувати сайт

Кількість пунктів у цій вкладці може відрізнятися, в залежності від того, який саме шаблон у вас стоїть, які ви додали розширення і т. д. Самим останнім пунктом йде редактор коду, де можна вручну правити всі файли шаблону. Дуже не рекомендую це робити, якщо ви не маєте хороших знань.

Взагалі редагувати код краще через редактор на комп’ютері, ніж вбудованими засобами движка, тому що це набагато зручніше.

Плагіни. Дуже важливий пункт. Тут ви можете дивитися, які плагіни стоять у вас в даний момент, редагувати й видаляти, а також встановлювати нові. Хочу зауважити, що при встановленні багатьох плагінів в панелі управління WordPress з’являються нові пункти.

Користувачі. Досить важливий пункт, якщо ви плануєте працювати над сайтом не одні. Наприклад, наймете якого-небудь людини, щоб він правив помилки в статтях. Відповідно, потрібно буде створити нового користувача, дати йому певні права, після чого надіслати цій людині логін і пароль для входу, або дати йому можливість зареєструватися самому.

Також ви можете створити користувачам з великою кількістю прав, або зовсім з обмеженими правами.

Інструменти. Сюди будуть додаватися різні додаткові можливості, які пропонує WordPress і його плагіни.

Налаштування. Безсумнівно, один з найбільш важливих пунктів, тому що від нього залежить робота сайту. Тут ви можете налаштувати кількість статей, які будуть відображатися на одній сторінці, постійні посилання, управляти реєстрацією, налаштувати коментарі і т. д.

Ось ми і пройшлися по всім пунктам, які є в WordPress. Хочу зазначити, що це саме ті, що доступні адміністратору. Якщо ви зайдете на сайт як автора, наприклад, то побачите лише пару можливостей, які будуть доступні.

Власне, в інших движках все може бути по-іншому, але загальна суть приблизно така ж. Це те, що стосується сайтів на движках. Звичайно, я розглянув всі ці налаштування в першу чергу для новачків, тому що досвідчені користувачі розбираються в них дуже легко. Якщо ж ви хочете навчитися чогось більш просунутому, наприклад, дізнатися, як редагувати шаблон сайту і навіть створювати свій власний, тоді вам потрібен докладний навчальний курс. Наприклад, ось цей, в якому повністю проходить процес створення унікального шаблону.

Як редагувати сайт в конструкторі?

На це запитання відповісти складніше, тому що у кожного такого констуктора свої особливості, їх все не спробуєш в будь-якому випадку. Можу вас запевнити лише в тому, що якщо ви розібралися, як керувати сайтом на движку, то зможете зрозуміти, як це робити в конструкторі, тому що творці таких майданчиків орієнтується на простоту для клієнта, хоча є і тут винятку.

Як редагувати код сайту?

Код ви зможете змінювати, тільки якщо маєте доступ до файлів на сервері. Наприклад, FTP-доступ. Єднаємося з ftp і знаходимо у себе на сервері папку зі своїм сайтом. Там ви зможете побачити файли, знайти потрібний і редагувати. Взагалі раджу вам лізти в код, тільки якщо є хоча б базові знання.

В основному (у більшості випадків), ви зіткнетеся з php-файлами, які формують ваш сайт. Відповідно, не завадить добре володіння цією мовою програмування. Власне, редагувати файли можна двома способами:

Прямо на сервері

Качати собі на комп’ютер, змінювати і закачувати назад

Перший спосіб дозволяє побачити результат відразу. Але взагалі для експериментів я дуже раджу вам ставити локальний сервер.

Ну що ж, на цьому я буду закінчувати цей екскурс по редагуванню інтернет-ресурсу для початківців. Принаймні з вордпресом ви повинні впоратися, тому що він орієнтований на новачків. До зустрічі в наступних статтях і підписуйтесь на webformyself, якщо хочете отримувати нові знання з сайтостроению.