Як реалізовується в html дизайн для сайту?

223

Від автора: вітаю вас на сторінках блогу Webformyself. У сьогоднішній стаття я хотів би торкнутися теми, як робиться в html дизайн для сайту і що таке взагалі веб-дизайн.

Веб-дизайн і навіщо він потрібен

За свою діяльність в інтернеті, багато хто з нас переглянули тисячі сайтів абсолютно різних видів і тематик. Але запам’ятали ви, напевно, тільки ті, які були дійсно дуже якісними, а головне, мали унікальний дизайн.

Звичайно, в мережі можна знайти приклади дуже поганих з точки зору зовнішнього вигляду ресурсів, але ними все одно багато хто користується, тому що на них надано багато дуже корисної інформації. Однак якщо розробляти проект сьогодні, в 2016 році, то аби яке оформлення вже не прокотить.

Ну добре, не прокотить, а що це все значить? А те, що кожен якісний веб-ресурс повинен мати свій власний, унікальний і неповторний дизайн, якого немає ні у одного з інших інтернет-ресурсів. І тільки тоді він може назавжди заслужено отримати в мережі чільне місце і обрости горою постійних відвідувачів.

Де створюється зовнішній вигляд сайту

Проста відповідь – в фотошопі або будь-який інший програмі, де можливо намалювати макет шаблону. І займається цією роботою веб-дизайнер.

Як ви розумієте, макет – це не просто картинка, а зображення з купою шарів, на яких відображаються різні структурні елементи майбутнього проекту.

Так для чого ж нам html?

Поки я жодним словом не згадав про html – мовою розмітки гіпертексту. Він відіграє безпосередню роль у створенні сайту. Справа в тому, що намальований дизайнером макет є гарним прототипом майбутнього ресурсу, але у нього є одна проблема – це картинка. Нехай багатошарова, створена не за одну годину, але картинка.

Тут і наступає година слави html, а також його нерозривного товариша css. Ці дві мови, дві веб-технології дозволяють з підготовленого макета створити повноцінний інтернет-ресурс.

А якщо я знаю html і css, чи можу я відразу почати верстку відразу, без дизайнера і розмічування?

Звичайно. Тільки як ви собі це уявляєте? Як можна створити інтернет-ресурс, якщо ви навіть не знаєте, і не маєте жодних уявлень, як він буде виглядати.

Тут можна, звичайно, працювати таким чином: так, у мене буде зелена шапка, синій сайдбар і червоний футер. В основній частині у мене буде три колонки, які будуть виводити три останній новини.

Це називається план. Без нього просто неможливо починати розробку. Але, врешті-решт, без допомоги дизайнера ваш сайт може виглядати неймовірно бідно. Наприклад, ось вам приклад верстки без макета.

Як реалізовується в html дизайн для сайту?

Це – одна з моїх перших спроб створити який-небудь шаблон. Мені хотілося зробити це без макета, просто слідуючи своїм власним ідеям. До речі, цей шаблон я не доверстал до нормального стану.

Наприклад, тут потрібно було б ще створити і оформити бічну колонку і саму статтю, але навіть якщо доопрацювати верстку, то все одно тут видно, що дизайн зроблений просто жахливо.

Варто все-таки сказати, що якщо вам потрібен дуже простий сайт без графіки, то ви цілком можете обійтися і без макета, просто добре продумавши і спланувавши майбутній сайт. У всіх інших випадках, та й взагалі по-нормальному шаблон створюється саме з макета, а не з голови верстальника.

Як html допомагає реалізувати дизайн сайту?

Сам по собі html – це мова розмітки гіпертексту. У ньому створюється структура майбутнього шаблону, але не його оформлення. За це відповідальний мова css (cascade style sheets), в якій записуються всі відступи, кольору, межі і взагалі все, що впливає на зовнішній вигляд.

HTML формує сайт. Щоб вам було зрозуміліше, я покажу, як виглядає тема з повністю готовим оформленням з допомогою css і без нього.

Як реалізовується в html дизайн для сайту?

Цей шаблон ви зможете зверстати в курсі з WordPress, посилання на нього я дам нижче. Тут видно, як усе рівно і красиво виглядає. А тепер я просто спеціально зроблю помилку в рядку, де підключається таблиця стилів, так що вона не підключиться. І ось що вийде:

Як реалізовується в html дизайн для сайту?

Що тут сказати? Все розвалилося, блоки стало в один рядок і це взагалі ніяк не схоже на сайті, а швидше на випадкове скупчення тексту і картинок. Так, css означає багато і він працює у зв’язці з html.

Перенесення дизайну html сайту на joomla або wordpress

Зверставши шаблон ні в якому разі не можна сказати, що розробка сайту завершено і його можна починати використовувати. Звичайно, це не так. Дуже мало хто сьогодні використовує статичні html-сайти, переважна кількість людей керують сайтом через спеціальні системи керування, тому що це дуже зручно.

Найпопулярнішими серед веб-майстрів та власників інтернет-ресурсів є такі CMS (системи управління сайтами, а можна просто движки), як Joomla та WordPress.

І тут виникає справедливе питання: “А як же перенести готову верстку в будь-який з цих движків, щоб все почало працювати і сайтом можна було управляти в зручному візуальному режимі?”

Питання дуже хороший і відповідь на нього є на нашому сайті. Тут ви можете подивитися опис нашого курсу «JOOMLA-МАЙСТЕР: З НУЛЯ ДО ПРЕМІУМ ШАБЛОНУ». Це відмінне покрокове керівництво, завдяки якому ви зможете усвідомити для себе процес створення сайту для цієї cms.

Точно такий же курс є для WordPress. Це взагалі самий популярний движок, але створювати якісні сайти реально на ньому вміє не так вже й багато людей. А це керівництво навчить вас не просто створювати теми для WordPress, але і адаптувати їх під будь-які пристрої, що особливо цінується сьогодні.

Підсумок

Отже, в цій статті ми розібралися, що таке веб-дизайн і хто працює над проектом сайту в першу чергу. Також ще раз підкреслю, що в принципі, створити інтернет-ресурс можна і самостійно, без макета сайту, якщо у вас немає серйозних вимог до зовнішнього вигляду.

Ну і звичайно, для працездатності готовий шаблон обов’язково потрібно інтегрувати в популярний движок, чому ви зможете навчитися, переглянувши один з наших відеокурсів.