Як приховати пункт “відкрити в терміналі windows” з контекстного меню windows 11

49

З’явилося в windows додаток термінал являє собою оболонку, що забезпечує доступ до інтерфейсу класичної командного рядка, powershell, wsl і деяким іншим консольним програмам. Запущений з меню пуск або віконця «виконати» windows термінал відкривається в розташуванні %userprofile% , і щоб позбавити користувача від необхідності переходити в консолі в потрібну йому папку командою cd або cd /d, розробники інтегрували опцію виклику терміналу в контекстне меню провідника.

Це дуже зручно, однак якщо ви не використовуєте термінал або вдаєтеся до нього лише від випадку до випадку, ви можете захотіти приховати опцію його виклику з контекстного меню, щоб зробити його більш лаконічними.

Ну що ж, це не проблема, видалити з меню оний пункт можна за допомогою простого твіка реєстру.

Останнього підрозділу у вас може і не бути, в цьому випадку створіть його вручну.

У свою чергу, в підрозділі blocked створіть рядковий параметр.

З ім’ям {9f156763-7844-4dc4-b2b1-901f640f5155} .

Значення параметра залиште за замовчуванням, тобто порожнім.

Після цього закриваємо редактор реєстру і викликаємо контекстному меню провідника, — пункт «відкрити в терміналі windows» буде прихований, а якщо цього не відбудеться відразу, перезапустіть провідник або перезайдіть в систему.

Щоб показати прихований пункт, видаліть створений параметр.

Використовуваний тут твік не приховує опцію виклику терміналу з» додаткового ” меню і, хоча це теж можливо, все ж краще його залишити. На те це меню і існує, щоб забезпечувати доступ до подібних функцій.