Як прибрати рекламу в яндекс браузері

108

Висока швидкість завантаження сторінок сайтів, наявність режиму інкогніто і синхронізації даних зробили яндекс.браузер не менш популярним, ніж google. Одна з переваг-блокування реклами. З точки зору захисту від небажаного і нав’язливого контенту перевершив більшість відомих web-оглядачів. Для того щоб прибрати рекламу в яндекс.браузері, потрібно витратити 10-15 секунд на установку функціональних плагінів (розширень).

Які доповнення потрібно встановити, і як це зробити?

Перш ніж приймати будь-які дії щодо захисту від небажаного контенту і реклами, потрібно оновити браузер до останньої версії. Це потрібно для того, щоб плагіни (поширюються і модифікуються під оновлення основної програми) встановилися коректно. Зробити це нескладно. Потрібно в правому верхньому меню знайти панель ” налаштувань ” » у ній відкрити пункт ” додатково » і вибрати « про браузері ». У вікні буде видано повідомлення або про необхідність завантажити оновлення, або про актуальність використовуваної версії. Перезапустити програму.

Переконавшись в актуальності версії, можна приступати до установки плагінів. Кращими вважають:

 • adguard (вбудоване в browser розширення, але не активоване);
 • adblock plus;
 • ublock (блокує все).

За замовчуванням в браузері активований блокувальник реклами і флеш-даних. Але ці варіанти захисту дуже слабкі і не блокують стандартну рекламу від популярних рекламних мереж, тому для підвищення комфорту роботи з web-оглядачем рекомендують виконати настройку плагінів вручну.

Установка і настройка adguard

Продукти adguard вважають передовими в сфері захисту від нав’язливої реклами, фішингових ресурсів в мережі, шкідливих сайтів і трекінгу. Кроссплатформенная утиліта заблокує банери, спливаючі вікна, небажаний контент на сторінках сайтів. Відсіювання нав’язливої інформації утилітою відбувається за допомогою різних методів приховування (css) даних, фільтрації за кодом і блокування за адресою.

 1. перейти в ” налаштування»;
 2. вибрати зі списку пункт “доповнення»;
 3. перегорнути вниз сторінки до блоку ” безпека в мережі»;
 4. навпаки adguard поставити галочку»вкл”.

Зміни в налаштуваннях відобразяться появою на панелі завдань фірмового значка плагіна. Потрібно клікнути по ньому мишею і натиснути»оновлення фільтрів”. Це гарантія установки останньої версії бази даних.

важливо! може трапитися і так, що в блоці «безпека в мережі» пункту з adguard немає. В цьому випадку потрібно додати розширення вручну. Алгоритм установки вкрай простий. Потрібно перейти за посиланням https://adguard.com/ru/adguard-browser-extension/yandex/overview.html і у вікні натиснути кнопку “встановити”. Перезавантажити веб-оглядач.

Робота з утилітою adblock plus

Перевага цієї утиліти — блокування завантаження реклами і роликів на сторінках сайтів, в пошуковій видачі (потрібно активувати в налаштуваннях). Такий підхід до захисту від непотрібного сміття в мережі істотно “полегшує” ресурси. Сайти швидше завантажуються. Утиліта закриває http-команди, здатна відфільтрувати скрипти, графічний контент, елементи flash та ін.

Його немає в пункті налаштувань “доповнення”, тому активацію доведеться робити вручну:

 1. перейти на офіційний сайт розробника https://adblockplus.org (перехід виконати з yandex.browser);
 2. натиснути зелену кнопку ” встановити для …»;
 3. клікнути по відобразився значку на панелі правою кнопкою миші для переходу в налаштування.
 4. перейдіть в розділ “розширені” і ” оновити всі списки фільтрів»

Ublock: налаштування і установка

Блокувати небажаний контент і прибрати рекламу в яндекс браузері можна і за допомогою ublock. Але її принцип роботи дещо інший. Ublock-це інструмент для створення власних варіантів фільтрації нав’язливого контенту. До того ж у нього є одна перевага перед попередніми двома — він дуже швидкий і легкий. Установка плагіна виконує за тією ж схемою, що і установка adblock. Потрібно перейти на офіційний сайт розробникаhttps: / / www. Ublock. Org. Натиснути на синю кнопку внизу ” додати…». Перезапустити браузер. Не забути оновити бази, крім того, в налаштуваннях можна підключити і інші бази даних, що розширити блокуються скрипти і рекламу.

Особливості роботи з встановленими розширеннями

Після активації плагінів можна більше нічого не робити. Вони будуть ефективно прискорювати роботу браузера і захищати від спливаючих, дратівливих даних. Але розумніше витратити пару хвилин на настройку їх роботи вручну. У цьому випадку робота з контентом в мережі буде комфортніше. Ось кілька рекомендацій:

 • регулярно оновлювати бази фільтрів через “налаштування»і “оновлення”. В меню можна потрапити, клікнувши мишею по значку розширення в панелі browser.
 • налаштувати білий список для перегляду корисної реклами на певних сайтах, в пошуковій видачі.
 • регулярно оновлювати сам браузер

Перевірка браузера на віруси

Якщо доповнення не допомогло ефективно позбутися нав’язливої реклами, має сенс перевірити на вірусні і небажані скрипти, за допомогою вбудованого засобу захисту protect. Алгоритм наступний:

Ефективна і безпечна робота в мережі починається з налаштування web-оглядача. Витративши всього 3-7 хвилин на установку плагінів і перевірку на віруси, легко захистити себе не тільки від небажаної реклами, спаму, але і від більш серйозних проблем — зараження пк вірусом.