Як прискорити завантаження сайту WordPress

237

Від автора: вітаю вас, друзі! У цій статті ми торкнемося досить важливу тему — як прискорити завантаження сайту WordPress? Це дійсно важливе питання, оскільки його рішення істотно впливає як на індексацію сайту, так і на прихильність до сайту з боку його відвідувачів.

Для початку давайте конкретніше відповісти на запитання, чому повільні сайти це погано. Як я зазначав вище, швидкість завантаження сайту — це один з факторів, що враховують пошукові системи: Google, Яндекс і т. д. Чому б пошуковикам звертати увагу на такий аспект, як швидкість завантаження сайту — можете запитати ви. Насправді тут все логічно. Гугл і Яндекс постійно акцентують увагу на юзабіліті, тобто на те, що сайти повинні бути зручними для користувача. Ну а швидкість завантаження сайту, погодьтеся, є важливим чинником для користувачів. Чим вище швидкість, тим приємніше працювати з сайтом. Чекати мало хто з нас любить. Саме тому прискорення роботи WordPress — важлива задача.

Щоб не бути голослівним, давайте наведу результати досліджень, присвячених питанням швидкості завантаження сайтів.

1-секундна затримка під час завантаження сторінки призводить до зменшення кількості переглядів сторінок на 11%, а показник конверсії погіршується на 7% (дослідження Aberdeen Group);

75% користувачів стверджують, що не повернуться на сайт, який вантажиться більше 4 секунд;

Зменшення часу завантаження сторінки з 8 до 2 секунд в середньому збільшує конверсію на 74% (Gomez );

8% опитаних назвали повільну завантаження сайту головною причиною відмови від вчинення онлайн-покупки (консалтингова компанія QuBit );

38% британських онлайн-покупців відмовляються від сайту або програми, загружающегося довше 10 секунд;

74% користувачів йдуть з мобільного сайту, який завантажується довше 5 секунд.

Як прискорити завантаження сайту WordPress

Як бачимо, цифри підтверджують той факт, що люди не дуже люблять чекати. Але, думаю, ви це знали і без мене. Тому прискорення сайту на WordPress — не завадить.

Як же прискорити роботу сайту WordPress? Тут є як загальні, так і конкретні рекомендації. Також варто знати, що насправді можливо прискорення WordPress і без плагінів.

Перш ніж перейти до прискорення WordPress, бажано почати з розуміння того, є проблема і що конкретно потрібно виправити. У цьому нам допоможуть всілякі сервіси. Наприклад, це може бути сервіс WebPagetest.

Як прискорити завантаження сайту WordPress

Також відмінним інструментом для аналізу сайту буде PageSpeed від Google.

Як прискорити завантаження сайту WordPress

Дані сервіси дозволяють не тільки проаналізувати швидкість завантаження сайту, але і дадуть рекомендації по поліпшенню ситуації, підкажуть, як прискорити сайт на WordPress. Тобто у вас на руках вже будуть конкретні рекомендації по вирішенню питання.

Тепер давайте дамо кілька загальних рекомендацій.

Оптимізація зображень, CSS і JS файлів. Всі ці файли так чи інакше беруть участь у формуванні структури сторінки та її відображення у переглядачі. При цьому варто чітко розуміти, що кожен файл передається з сервера в браузер окремим http запитом, фактично файл завантажується з сервера на комп’ютер користувача.

У цій ситуації очевидно, що чим менше вага файлу, що завантажується, тим швидше він скочується. Тому важливою є оптимізація всіх цих файлів, яка може полягати в їх банальному стисненні. Наприклад, для картинок перед завантаженням їх на сайт можна використовувати функцію Зберегти для WEB в редакторі Photoshop. В результаті картинка буде зменшена у вазі без втрати якості. Також для картинок можна використовувати WordPress плагін WP Smush, який оптимізує файли на сайт картинки.

Файли CSS і JS можна стискати, використовуючи всілякі сервіси минификации. По суті ці сервіси видаляють із файлів пробіли, і переноси рядків. В результаті файл стає важко читати для людини, але для компілятора при цьому ніякої ролі це не грає. В результаті файл стає менше. Також відмінною рекомендацією є об’єднання файлів. Наприклад, якщо у вас на сайті WordPress використовується кілька файлів стилів, то це означає, що кожен з них буде викачуватися окремо. Виходить, що кожен файл — це окремий http запит до сервера. Якщо ж об’єднати код всіх цих файлів в один, то замість декількох запитів у нас залишиться лише один, а це вже буде суттєвий виграш у швидкості.

Повертаючись до картинок, які можна об’єднати. Прискорити роботу сайту дозволять так звані спрайти, які найчастіше використовуються для іконок на сайті. Фактично всі картинки з іконками об’єднуються в одну картинку (спрайт) і з допомогою позиціонування ми просто беремо якусь частину однієї великої картинки. Знову ж таки — це прискорення WordPress, оскільки замість безлічі іконок (безлічі окремих запитів) у нас буде одна картинка (один запит).

Власне, досить спробувати лише ці поради і ви вже повинні помітити результат, ваш сайт вже повинен працювати швидше. Є й безліч інших порад стосовно того, як прискорити блог на WordPress і всі їх ви можете дізнатися з нашого курсу Практика оптимізації сайту. У цьому курсі на практиці в легкій і доступній формі ви знайдете безліч порад і практичних рекомендацій того, як прискорити завантаження WordPress і роботу сайту в цілому.

Ну а я за сім прощаюся. Удачі!