Як прискорити індексацію сторінки

324

Від автора: вітаю всіх читачів Webformyself. Якщо ви з тих, хто переживає на рахунок повільної індексації нових сторінок на своєму сайті, то ця стаття для вас. Сьогодні ми розберемо найбільш популярні способи, як прискорити індексацію сторінки.

Як прискорити індексацію сторінки

Трохи теорії

Якось я швидко сьогодні починаю, толком і привітатися з вами не встиг, а вже хочу написати масу всього. А що таке взагалі індексація? Це потрапляння сторінки в індекс пошукової системи.

Індекс — це свого роду база або архів, з якого дістаються сторінки для формування пошукової видачі по мільйонам запитів користувачів. Якщо вашої сторінки ще немає в індексі, то в пошуку вона не бере участь. Печаль. І так буде до тих пір, поки вона не потрапить у цей самий індекс.

Варто відзначити, що швидкість індексації сильно відрізняється у кожної конкретної пошукової системи. Наприклад, Гугл може проіндексувати швидко, коли Яндекс тільки через кілька тижнів. У пошуковій системі Bing статті одного з моїх блогів проиндексировались через 3 місяці після їх написання).

Ну да ладно, нас Bing особливо не цікавить, а от Яндекс – інша справа. Всі знають, що основний трафік в рунеті йде з цієї пошукової системи, хоча і з Google можна отримувати багато відвідувачів. Тому ця стаття в основному допоможе вам розібратися, як прискорити індексацію сторінки яндексом.

Головні друзі при швидкої індексації

Ваші головні друзі – інструменти для веб-майстрів від різних пошуковиків. Ви обов’язково повинні додати свій ресурс Google Search Console і Яндекс.Вебмастер. За бажанням можна також інші пошукові системи. Наприклад, я також зареєструвався Mail вебмастере, але крім нього є й інші. Той же Bing або Рамблер.

Для додавання ресурсу необхідно підтвердити на нього права. Для цього вам буде запропоновано кілька способів. Я думаю, ви зможете розібратися, нічого складного немає.

Що вам дає таке додавання? Це особливо корисно для молодих сайтів, так ви даєте пошуковим системам “дізнатися” про вашому ресурсі. Якщо цього не зробити, вони все одно дізнаються про нього, але не так швидко. Також після додавання ви отримуєте доступ до різних інструментах для веб-майстрів, які в майбутньому допоможуть.

Аддуриловки Яндекса і Гугла

У цих самих інструментах є можливість повідомляти адреси сторінок вашого сайту. Обов’язково користуйтеся цими сервісами. В народі їх називають “аддуриловками”. Ось скріншот посилання на таку сторінку в Яндекс.Вебмастере:

Як прискорити індексацію сторінки

Також у Яндекса є сервіс “Оригінальні тексти”. Туди необхідно вставляти всі тексти, які ви публікуєте у себе. За запевненням Яндекса, це теж може допомогти.

Такий же сервіс є (аддуриловка) у Гугла. Перейдіть до інструменти для веб-майстрів та виберіть ваш проект. Далі перейдіть “Сканування” – “Переглянути як Google”. У поле введіть адресу потрібний сторінки вашого сайту.

Як прискорити індексацію сторінки

Як бачите, сервіс автоматично підставляє доменне ім’я, тому вам залишається тільки вказати адресу сторінки.

Як прискорити індексацію сторінки

Для завершення потрібно буде натиснути галочку, що ви не робот, після чого ви побачите оповіщення, що url-адресу успішно відправлений на індексування.

Інші способи прискорення індексації

Найпростіший – хороша внутрішня перелінковка. Коли я проводив експеримент. Я поставив на свіжу статтю посилання з інших статей мого блогу, які вже давно проіндексовані і часто відвідуються роботом. Таким чином, запис потрапив в індекс швидше, ніж інші свіжі, з якими я нічого не робив (крім додавання в аддуриловки).

Більш довгий шлях нарощування якісної посилальної маси. Чим більше якісних трастових сайтів посилаються на вас, тим частіше робот буде потрапляти на сторінки вашого сайту.

Також досить доступний спосіб – анонси у соціальні мережі. Зараз він не приносить такого ж ефекту, як раніше. Наприклад, раніше можна було зробити пару анонсів нової публікації в різні соц. мережі і очікують швидкого попадання в індекс. Зараз цього вже не відбувається, але це не означає, що не варто робити ці самі анонси.

Ідеально, якщо ви отримаєте трохи репостов і ретвітів на свої анонси. Так можна отримувати також додатковий трафік з соціальних мереж.

По мережі також поширена думка, що регулярні публікації на сайт сприяють поліпшенню індексації. І це абсолютна правда. Якщо у вас нові матеріали виходять щодня, або навіть кілька разів, то це сприяє тому, що пошукові роботи будуть заходити до вас все частіше і частіше.

Як впливає вік сайту?

Хочу зазначити, що чим молодше сайт, тим складніше йому буде домогтися швидкої індексації. Якщо вашого інтернет-проекту пару місяців, доведеться змиритися з тим, що індексація все одно не буде такою швидкою, як у більш досвідчених та відомих ресурсів.

Тут важливо, щоб пошукові системи “звикли” до вашого сайту. Якщо ви протягом 1-2 років будете регулярно публікувати цікавий матеріал, то прихильність пошукових машин вам гарантована.

Особливості самої пошукової системи

Так вже виходить, що можна робити все це, але нові пости все одно не потраплять в індекс миттєво. Наприклад, у випадку з Google часто досить лише додати адреса сторінки в його addurl, і дуже швидко сторінка з’явиться в індексі.

Яндекс в цьому плані набагато впертіше. Тут ви можете виконати цілий ряд дій, але індексація все одно буде повільніше. В цілому, в цьому немає нічого страшного. Сьогодні в основному цей вітчизняний пошуковик індексує нові сторінки пачками під час апдейта пошукової видачі.

Спеціальні сервіси

Є також спеціальні сайти, які пропонують свої послуги по прискоренню попадання в індекс. Це платна послуга, обійдеться вам в 1-2 рубля на 1 сторінку або ще менше. Загалом, не так вже й багато.

Як працюють ці сервіси? Один з них, Indexgator, робить анонс вашої нової публікації в соціальні мережі Twitter і Livejournal. Ще один ресурс – Getbot. Він спрямовує на ваші сторінки быстробота.

Підсумок

Як бачите, для прискорення входження в індекс треба не так вже й багато. Якщо ви початківець веб-майстер, скоро ці дії увійдуть у вашу звичну діяльність. Давайте коротко підсумуємо:

Додайте ресурс інструменти пошукових систем

Додавайте адреси свіжих записів у addurl

Викладайте нові публікації частіше

Робіть анонси в соціальні мережі та інші сервіси (це в будь-якому випадку корисно)

Організуйте внутрішню перелінковку. Посилайтесь зі старих статей на нові

Наростити якісну посилальну масу

Можете також використовувати сервіси прискорення індексації (цілком розумно це робити, поки ваш проект молодий)

Дочекайтеся, поки що сайт стане віковим і трастовим. Тоді пошукові системи звикнуть до нього і навіть без додаткових дій з вашого боку швидке попадання в індекс стане звичайною справою.