Як прибрати з тексту html теги

245

Від автора: припустимо, у вас є шматок коду з будь-яким вмістом, а вам потрібно отримати з нього тільки текст. Вручну видаляти всі теги може бути дуже довго і нудно, тому давайте розбиратися, як за допомогою php прибрати html теги.

Якщо вам треба прибрати з тексту html-теги, то вам може стати в нагоді одна php-функція, яка добре справляється з цим завданням. Що вона робить? Ми передаємо їй потрібний рядок з кодом, а вона вирізає звідти всі html і php-команди, повертаючи вміст без коду. Це функція strip_tags, яка має один обов’язковий і один необов’язковий параметри.

strip_tags(‘вихідна рядок’, ‘теги, які заборонено вирізати’).

Відповідно, давайте відразу ж протестуємо її роботу.

Це текст в абзаці

‘;
echo strip_tags($random);
?>

На екран виведеться фраза “Це текст в абзаці”. Відповідно, другим параметром можна задати ті теги, які не потрібно видаляти.

Це слова в порожньому рядковому спане

‘;
echo strip_tags($random, ‘‘);
?>

У цьому випадку ми заборонили функції видаляти тег span і на екран він виведеться разом з текстом. Я думаю, основна мета strip_tags вам зрозуміла. Якщо в коді присутні коментарі, то вони теж будуть видалені. Але що, якщо видалити теги треба з цілого файлу? Для цього є інша команда, яку розглянемо далі.

Як прибрати html тегів з тексту з допомогою fgetss()

Ця команда відрізняється від попередньої тим, що дозволяє прибрати html теги з усього файлу. Для цього попередньо необхідно відкрити за допомогою fopen(), в якій вказується шлях до файлу і режим, якому буде робота з ним.

Сама функція fgetss містить три параметри. Першим є вказівник на файл, з якого треба прибирати зайве. Другий параметр – довжина отриманих даних, можна побачити в блокноті або будь-якому текстовому редакторі. Записується у вигляді числового значення. Третій і необов’язковий параметр – дозволені теги, які не будуть видалені. Цей параметр записується також, як і для функції strip_tags.

Як прибрати з тексту html теги

$file = fopen(“file.php”, “r”);
If($file){
while(!feof($file)){
$text = fgetss($file, 2048);
echo $text;
}
fclose($file);
}

Що ми в даному випадку зробили:

Відкрили файл “file.php”, зробивши його доступним для читання

Метод feof() перевіряє, чи досягнуто кінець файлу

На нашу умові, якщо досягнуто кінець файлу, то за допомогою функції fgetss() обробляємо файл і виводимо на екран всю інформацію в нової змінної.

Після цього файл закривається. Користуватися функцією є сенс, коли необхідно видалити теги з файлу, де їх може бути сотні.

Прибираємо html-теги за допомогою онлайн сервісу

Можливо, у вас немає бажання користуватися можливостями php для очищення тексту від непотрібних елементів. Що ж, є спосіб набагато простіший. Це онлайн сервіс 0en.ru, який може видаляти html-дескриптори і коментарі з скопійованого в полі тексту. З його допомогою можна отримати чистий текст вже через кілька секунд.

Єдиний мінус веб-сервісу в тому, що він видаляє абсолютно все, тому якщо ви хочете якісь з них залишити, то краще все-таки скористатися однією з функцій PHP.

Заміна символів

Ну а що, якщо вам потрібно видалити лише 1-2 тега на сторінці. Зробити це ще простіше. У будь-якому нормальному текстовому редакторі є функція “знайти і замінити”. У перше поле ви вписуєте символи, які потрібно знайти потрібний нам відкриваючий тег), а по друге – на що його замінити. Тут просто залишаємо вільне місце. Клац, і все віддалилося. Відповідно, якщо тег парний, то потрібно не забути видалити його закриває частину.

Як прибрати з тексту html теги

Сьогодні ми з вами дізналися кілька способів видалення html тегів з тексту. Використовуйте якщо треба і читайте наш блог, щоб дізнатися ще більше про веб-технологіях.