Як прибрати index.php в Joomla 3

283

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Як Ви знаєте людино-зрозумілі посилання, або ЧПУ, дуже важливі для будь-якого сайту, як в плані SEO оптимізації, так і в плані зручності сприйняття звичайним користувачем. І, звичайно ж, сайт, створений на CMS Joomla не виняток, тому розробники, в стандартний функціонал движка, ввели механізм формування, зазначених вище посилань, який відмінно працює, але є один нюанс, який може поставити в глухий кут початківця веб-майстра.

Справа в тому, що, за замовчуванням до всіх посилань, додається рядок index.php, яка помітно псує зовнішній вигляд посилання. Тому в даному уроці ми з Вами поговоримо про те, як прибрати index.php в Joomla 3.

Людино-зрозуміла посилання, або ЧПУ – це віртуальний адресу на певний елемент сайту, який надає коротку інформацію про сторінку, на яку посилається. Тобто за адресою посилання, користувачі і пошукові системи зможуть зрозуміти, про що піде мова на тій або іншій сторінці. Відповідно ЧПУ, замінює складний адресу, в якому передається величезна кількість всіх можливих параметрів, необхідних для формування сторінки, на певну рядок, або набір рядків, що пояснюють призначення даної сторінки.

А тепер порівняйте дві адреси, які ведуть на один і той же матеріал CMS Joomla, під назвою “Welcome to your blog”.

Перший — звичайний: index.php?option=com_content&view=article&id=3. Другий – ЧПУ: index.php/3-welcome-to-your-blog

Погодьтеся, що другий варіант, найбільш красивий і зрозумілий. Навіть не переглядаючи сторінку, Ви відразу ж можете сказати, що на даній сторінці, мова піде про матеріалі під назвою “Welcome to your blog”, бо, назва використовується для формування шляху посилання. При цьому, число 3, яке вказується на початку – це ідентифікатор матеріалу. Крім, того що ЧПУ, краще сприймаються користувачами, вони так само сприятливі для пошукової оптимізації сайту. Так як пошукові системи, виконуючи індексацію сторінок, так чи інакше, враховують посилання, і якщо в адресі присутній ключове слово з конкретної сторінки – це значний плюс до рейтингу сторінки. При цьому абсолютно не важливо, що в адресі, ключове слово буде написано латинськими літерами, а безпосередньо в тексті матеріалу кирилицею. Бо пошуковики, досить добре розуміють трансліт. Тобто іншими словами, використання ЧПУ, значно полегшить просування сайту.

Ви запитаєте, чому я спочатку вказав, що адреса, ЧПУ – це віртуальний адресу? Бо, по суті, адреса ЧПУ, ні куди не веде. Він містить лише, рядок опис (зазвичай використовуються псевдоніми, матеріалів, категорій, пунктів меню і т. д), конкретного елемента (конкретної сторінки), і дана рядок, крім пояснення призначення сторінки, використовується для формування повноцінного, стандартного URL, який необхідний для переходу до конкретної сторінки. Тобто, виконуючи перехід за посиланням, адреса якої міститься ЧПУ – перенаправлення спочатку не буде, так як CMS Joomla, насамперед, обробить шлях посилання і перетворює його в стандартний адреса (параметрів), за певним алгоритмом і тільки потім, виконає перенаправлення, на запитувану сторінку.

Але, механізм обробки ЧПУ – це не тема даного уроку, тому зараз давайте докладно зупинимося на питанні для CMS Joomla — як прибрати index.php адреси?

У всі стандартні людино-зрозумілі посилання Joomla, index.php – додається за замовчуванням, і для того, що б прибрати цю рядок, необхідно виконати декілька дій. Першим ділом, переходимо в глобальні налаштування CMS з панелі адміністратора.

Як прибрати index.php в Joomla 3

На вкладці “Сайт”, активуємо пункт “Перенаправлення URL”, завдяки якому рядок index.php буде вилучена з усіх адрес ЧПУ.

Тепер зверніть увагу, що посилання з попереднього прикладу: Домен.ru/index.php/4-about-your-home-page

Якщо, рядок index.php не використовується, значить, посилання набуває наступний вигляд: Домен.ru/4-about-your-home-page

На перший погляд – все відмінно, але в цьому випадку, рядок 4-about-your-home-page – це як би назву папки, до якої ми звертаємося. А значить, щоб не було помилок, обов’язково необхідно перейменувати файл, за назвою htaccess.txt, який розташований в кореневому каталозі исходников Joomla, у файл .htaccess.

Як прибрати index.php в Joomla 3

Файл .htaccess – це спеціальний керуючий файл, для веб-сервера Apache, в якому описані правила перенаправлення, всіх запитів до сервера (якщо тільки не запитується файл або папка), на глобальну точку входу – файл index.php.

Ось власне і все, що потрібно зробити, що б прибрати прибрати index.php в Joomla. На цьому урок закінчено. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!