Як правильно заряджати macbook pro 2021

37

До macbook pro 14 і macbook pro 16 блок живлення можна підключити двома способами. Можна використовувати кабель usb-c-magsafe 3, що входить в комплект поставки, і магнітний роз’єм живлення magsafe 3 на лівій стороні корпусу. Або за допомогою кабелю usb-c — usb-c, який в комплект поставки не входить, заряджатися через thunderbolt-порт. Будь-який з цих способів працює, але функція швидкої зарядки в другому випадку недоступна. А це дуже корисна функція: вона заряджає акумулятор macbook pro на 50% всього за півгодини. Біда тільки в тому, що на 14-дюймових macbook pro, навіть при використанні magsafe 3, ця функція доступна не завжди. Що потрібно зробити щоб ноутбук заряджався правильно, тобто, швидко?

Невеликий спойлер: macbook pro 2021 швидше за все заряджаються від magsafe, ніж від usb-c

Блок живлення, що входить в комплект поставки базового 14-дюймового macbook pro (в чіпі якого 8-ядерний процесор), швидку зарядку не підтримує. При придбанні ноутбука в онлайн-магазині apple, доплативши 1 410 ₽, його можна змусити заряджатися швидше. Потрібно замінити блок живлення потужністю 67 ват на більш потужний, 96-ватний. Але, якщо ви купуєте macbook pro в іншому місці, проблема вирішувана. Її рішення, всього лише, обійдеться дорожче. 96-ватний блок живлення можна купити окремо, за 7 900 ₽, його можна замовити вже зараз, в онлайн-магазині apple і у її офіційних партнерів. Вони з’являться і у” серовозів”, якщо вже не з’явилися.

Apple представила macbook pro 14″ на m1 pro і m1 max. У топі він коштує майже 600к

Причина, по якій apple не включила в комплект базового варіанту 14-дюймового macbook pro повноцінну 96-ватну зарядку, чисто комерційна. Зниження собівартості ноутбука і його ціни. Не з безкорисливих спонукань, звичайно. Уявляєте, у що цей блок живлення обійшовся apple? розробка (навіть якщо це доопрацювання попередньої моделі), виробництво. І все це для того щоб ноутбук, який незмірно краще свого попередника, коштував всього на 200 доларів (в росії – на 10 тисяч рублів) дорожче ніж він. Новий macbook pro коштує 189 990 ₽. З тією ж метою в базовому macbook pro використовуються чіпи в процесорі яких активні тільки 8 з 10 ядер, а в графічному – 14 з 16. Але про це як – небудь іншим разом.

Блок живлення macbook pro

Найпотужніший блок живлення для macbook pro 2021-на 140 вт, а коштує 10 тисяч рублів

Сучасні блоки живлення (або “адаптери живлення”, як їх називають на сайті apple) – складні технічні пристрої. У macbook pro 2021 року використовуються три моделі цих пристроїв. Будь-яке з них можна придбати в онлайн магазині apple і у її офіційних партнерів. Кабель usb-c-magsafe 3 в комплект поставки блоків живлення не входить, якщо він необхідний його можна придбати там же, за 5 490 ₽. 67-ватний блок живлення поставляється в комплекті з 14-дюймовими macbook pro з 8-ядерним процесором, він не підтримує швидку зарядку, його можна купити окремо, за 6 490 ₽. 96-ватний підтримує швидку зарядку. Поставляється в комплекті з іншими 14-дюймовими macbook pro, або з “8-ядерними” в яких його вибрали при оформленні замовлення. Його можна купити окремо за 7 900 ₽.

Порівняння macbook pro 16 ” 2021 і 2019 року

140-ватний блок живлення поставляється з усіма 16-дюймовими macbook pro цього року, швидку зарядку підтримує, продається окремо за 9 900 ₽. Це один з перших блоків живлення в світі використовують нітрид галію (gan) замість звичного кремнію, через що пристрій менше ніж могло б бути. Взагалі-то, це найбільший блок живлення з усіх які коли-небудь випускала apple – і найпотужніший. Кабель usb – c-magsafe 3-перший в світі кабель використовує для передачі енергії недавно прийнятий новий стандарт usb pd 3.1 з розширеним діапазоном потужності (epr). Швидка зарядка стала можлива саме завдяки usb pd 3.1 epr. І ціна цього кабелю, 5 490 ₽, зовсім не завищена. Apple зіграла важливу роль в розробці usb pd 3.1 epr, і краще ніж інші компанії знайома з ним. А ось чи можна буде використовувати thunderbolt-порти macbook pro коли на ринку з’являться usb-c-usb-c кабелі з підтримкою цього стандарту поки невідомо.

Новий magsafe несумісний зі старим

Слово magsafe використовується для позначення магнітних роз’ємів живлення в macbook pro і магнітних бездротових пристроїв для iphone. У цій статті словом magsafe позначаються магнітні роз’єми живлення для ноутбуків apple. Магнітний роз’єм живлення magsafe 3, за допомогою сильних магнітів, притягує до себе і утримує в з’єднаному стані кабель usb-c — magsafe 3. Досить міцно, щоб з’єднання не розривалося якщо його випадково зачепити, але при сильному впливі з’єднання розривається. Падіння ноутбука з непередбачуваними наслідками запобігає.

У чому різниця між macbook pro 13 на intel і macbook pro 14

З 2006 по 2016 магнітний роз’єм живлення magsafe використовувався на всіх ноутбуках apple. Точне число macbook’ів врятованих magsafe від небезпечних пошкоджень або навіть загибелі невідомо, але воно величезне. У 2012 році вийшов magsafe 2. Magsafe в стилі джонатана айва-легше, тонше і витонченіше. При цьому він був нічим не гірше ніж просто magsafe. У 2016 всі порти і роз’єми macbook pro замінили на порти thunderbolt. Залежно від рангу ноутбука, їх було два або чотири. З усіх втрачених портів і роз’ємів найбільше шкодували про magsafe. Версію magsafe для usb-с розробляли в apple, два або три рази, але безрезультатно.