Як працювати з метаданими WordPress

286

Від автора: у цій серії статей ми розглянемо, як вирішити всі виникаючі питання з допомогою нативного WordPress API. До кінця наших уроків ви будете знати кілька просунутих опцій по метаданих і як креативно їх використовувати.

Якщо ви з тих, хто тільки починає працювати з WordPress, можливо, ви шукайте якісь просунуті функції API. Отже, на якому рівні ви могли б зараз бути?

Може бути, ви змогли підправити код в парочці тим.

Чи змінили функціонал декількох плагінів.

Або навіть змогли написати свій плагін та опублікувати його.

На якому рівні розвитку ви б зараз не знаходилися, ви хочете щось створювати на WordPress, але поки не знаєте куди рухатися. Якщо говорити точніше, може бути, ви не зовсім підготовлені до того, щоб задіяти ці просунуті функції у своїй роботі, але як тільки ви почнете вирішувати все більше і більше проблем з допомогою цієї CMS, ви задастеся логічним питанням: «Як мені вирішити цю конкретну задачу в WordPress?» Як-ніяк це логічний розвиток роботи нашого типу.

Цільова аудиторія

Але спочатку давайте з’ясуємо, для кого цей курс? Хороше питання. Дана серія уроків не підійде вам, якщо ви досвідчений розробник. Якщо ви новачок або у вас середній рівень знань, ці статті допоможуть вам підвищити ваш рівень.

Дана серія статей написана для будь-якого, хто не знає деяких WordPress API за допомогою метаданих. Незалежно від вашого рівня, в кінці серії статей ви будете чітко розуміти призначення кожної вивченої функції і те, як їх застосовувати. Ну і почнемо, власне.

Що таке метадані?

Ви часто будете чути, що метадані це « інформація про інформацію». Досить непогане визначення. Навіть у Wikipedia звучить схоже визначення:

«Метадані-це дані з інформацією про інших даних». Існує два типи метаданих: структурні і змістовні. Структурні метадані, що описують контейнери для інших даних. Описові метадані використовують індивідуальні об’єкти даних або контент.

Але як же це виглядає в контексті WordPress? Перш ніж відповісти на це питання, важливо зрозуміти, що в WordPress існує 4 типи метаданих (на момент написання статті):

Метадані постів

Метадані користувачів

Метадані коментарів

Терміни

Кожен тип має унікальні зв’язку з більш великими об’єктами, з якими вони пов’язані. Тобто метадані постів точно пов’язані з постами WordPress (а також сторінками та користувацькими типами посад).

Схожим чином метадані коментарів це додаткова інформація, яка асоціюється з коментарями від користувачів. І сама нова форма метаданих – терміни. Тим, хто не знайомий з поняттями таксономій або термінів, доведеться трохи підучитися. Тільки не хвилюйтеся, ми дуже детально розберемо кожний тип метаданих.

1. Метадані постів

Пости, можливо, найбільш впізнаваний об’єкт в WordPress. Як-ніяк це саме те місце, де ми створюємо, плануємо і управляємо контентом, який потрапить у наш блог. Майже всі інші типи метаданих можна віднести до постів. Наприклад:

Метадані користувача відносяться до постів, так як користувач написав цей пост.

Метадані коментарів можна прив’язати до постів, так як вони асоціюються з конкретним постом.

Терміни також відносяться до постів, так як пости поділяються на категорії, до них додаються теги або будь-який інший тип таксономій.

І що ж із себе представляють метадані постів?

Як працювати з метаданими WordPress

Якщо ви подивіться на таблицю метаданих постів в WordPress (зазвичай це таблиця wp_postmeta в БД), ви побачите, який шаблон з яким постом пов’язаний. Ви побачите файли, що відносяться до конкретного посту. Навіть можна знайти й іншу інформацію, яка дасть вам уявлення про те, як розробник зіставляв яку-небудь інформація з конкретним постом.

На перший погляд, ця інформація досить повчальна. Але ще крутіше те, як можна використовувати цей підхід для збільшення кількості інформації, що відноситься до конкретного посту. Поступово в нашій серії уроків ми розберемо, як це робити.

2. Метадані користувачів

На даному етапі ви, швидше за все, отримали уявлення про принцип роботи метаданих в контексті WordPress. Як я писав раніше, метадані не обмежуються постами. За допомогою WordPress API ми можемо збільшити кількість інформації, що відноситься до користувача.

Тільки що встановлений WordPress містить мінімальний набір метаданих за користувачам. Всі дані можна подивитися в панелі адміністратора або в базі даних.

Як працювати з метаданими WordPress

Але що, якщо вам захотілося отримати більше інформації про користувача. Це може бути інформація про профілі в соціальних мережах, залучення в інші проекти, або ж ви хочете асоціювати з іншим сервісом. Все це можна здійснити за допомогою метаданих користувача.

3. Метадані коментарів

Метадані коментарів нічим не відрізняються від уже вивчених нами типів метаданих. Тобто ви можете витягти додаткову інформацію та зв’язати її з існуючими метаданими коментарів. В установленому WordPress для такої інформації відведена порожня таблиця:

Як працювати з метаданими WordPress

Але факт в тому, що існуючого API таблиці в базі даних достатньо для того, щоб витягнути додаткову інформацію про тих користувачів, які залишили коментарі під певним постом. У наступній статті ми розглянемо різні способи того, як можна застосувати цей метод. Іноді від нас буде потрібно нестандартне мислення.

4. Терміни

Новітнє поповнення сімейства API по метаданих – терміни. Суть в наступному: Розуміння принципу роботи термінів метаданих продиктовано тим, що ви добре собі уявляєте, що таке таксономії, терміни і як вони пов’язані.

Як працювати з метаданими WordPress

І з якихось причин, вже точно не з того, як були названі ці компоненти WordPress, людям дуже важко зрозуміти принцип їх дії.

У наступній статті ми детально розберемо всі пов’язані з термінами питання, щоб ви мали повне уявлення про те, що таке таксономії, що таке терміни, як вони пов’язані, і яку роль відіграють метадані в розширенні даного типу інформації.

Висновок

Зі статті видно, що це не більше ніж введення в те, про що написана ця серія статей, але я вже в передчутті. В останніх трьох статтях ми розглянемо вищезгадані API, а також поговоримо про те, як їх використовувати нам на користь при роботі зі складними програмами на WordPress.

Ми розглянемо існуючі API, як їх використовувати в проектах, а також ми маємо подбати про безпеку та валідації інформації, що потрапляє в базу даних і витягується з неї), щоб наші користувачі могли безпечно працювати з нашим сайтом.