Як поставити лічильник на сайт WordPress

386

Від автора: ви є власником сайту на WordPress і хочете встановити лічильник на сайт WordPress? Тоді ця стаття для вас. Власне, якщо ваш сайт на WordPress, а на будь-якому іншому двигуні, вам також підійде дана стаття, оскільки процедура встановлення лічильника, в цілому, універсальна. Тому сміливо можете продовжувати читання.

ЛІЧИЛЬНИК ВІДВІДУВАНЬ САЙТУ WORDPRESS

Для початку скажемо кілька слів про те, що є таке лічильник відвідувань і для чого він потрібен. Власне, відповідь вже закладений у самій назві. Лічильник відвідувань — це скрипт, який вважає відвідувачів вашого сайту. І він необхідний для формування статистики по вашому сайту.

Як сказав хтось з великих: статистика — найголовніша з неточних наук. До цього можна додати ще кілька додаткових характеристик, наприклад: потрібна і іноді корисна. У випадку з сайтом — дуже потрібна і досить корисна. Чому? Справа в тому, що сучасні лічильники ведуть статистику не тільки відвідувачів, але й збирають різноманітну додаткову інформацію про них (корисну і не дуже). Наприклад: з якої країни відвідувач, за яким пошуковим запитом відвідувач потрапив на сторінку або з якогось сайту він прийшов до вас, з яких пристроїв переглядають сайт і який браузер при цьому використовується і багато чого іншого.

Загалом, інформація, що надається лічильниками відвідувань потрібна, якщо ви збираєтеся серйозно займатися своїм сайтом і дбаєте про його розвитку і просуванні. Прийшла пора визначитися з лічильником.

ЯКИЙ ЛІЧИЛЬНИК ВІДВІДУВАНЬ ВИБРАТИ?

При відповіді на це питання можна зупинитися на двох варіантах. Скажемо кілька слів про перший. Перший варіант — використання плагіна WordPress. Плагінів, надають всіляку статистику, для WordPress пропонується величезна кількість. Тому, якщо ви вирішили зупинити свій вибір на плагіні, тоді Вам залишилося лише вибрати той, який припаде до душі. Наприклад, можете подивитися у бік наступних модулів: Hitsteps Ultimate Web Analytics або StatCounter.

У цій статті ми не будемо розбирати роботу з подібними плагінами і зупинимося на другому варіанті — сторонній сервіс, що збирає статистику вашого сайту. І тут я пораджу лічильник відвідувань від сервісу LiveInternet. Давайте спробуємо вставити лічильник на сайт WordPress від даного сервісу.

Отже, йдемо на офіційний сайт і тиснемо посилання Отримати лічильник.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

На новій сторінці нам пропонують заповнити форму, вказавши URL сайту і інші дані. Якщо якийсь з полів форми у вас викличе подив, то біля кожного поля є іконка зі знаком питання, натиснувши на яку, ви побачите підказку.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Заповнюємо форму необхідними даними. Після підтвердження коректності заповнених даних ми потрапимо на сторінку з кнопкою, пропонує отримати html-код лічильника.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Клікаємо по ній і вибираємо на сторінці лічильник на свій розсуд. Вибирати є з чого. Можна вибрати як найпростіший лічильник без показу статистики, так і лічильник, що показує всілякі дані про відвідування.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Запропоновані кольори за замовчуванням вам, швидше за все, можуть не підійти. Не біда. Клікнувши по лічильнику, ми можемо вибрати його колірне оформлення, вписується в дизайн вашого сайту. Вибравши лічильник, опускаємося вниз сторінки і тиснемо кнопку отримання його коду. До речі, якщо ви передумаєте і захочете використовувати інший варіант лічильника, то завжди можна повернутися на цю сторінку і змінити свій вибір. Йдемо далі. Згенерований код лічильника відвідувань ми можемо перевірити, в текстовому полі.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Залишилося скопіювати отриманий код і додати його на наш сайт.

ЯК ВСТАВИТИ ЛІЧИЛЬНИК НА САЙТ WORDPRESS

Оскільки нас цікавить насамперед WordPress — я буду показувати, як вставити лічильник саме на сайт WordPress. Але, в принципі, для інших движків процедура буде приблизно такий же.

В адмінці сайту йдемо в розділ Редактор, який знаходиться в меню вигляд. На сторінці нас цікавить шаблон footer.php (Підвал). Відкриваємо його кліком по відповідному посиланню в розділі Шаблони праворуч.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

В редакторі відкриється код даного шаблону. Знаходимо в ньому закриваючий тег body і перед ним вставляємо код скопійованого лічильника відвідувань.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Зберігаємо зміни, натиснувши кнопку Змінити файл. Після збереження йдемо на сайт — десь внизу сторінки ви повинні побачити картинку лічильника відвідувань вашого сайту.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Швидше за все, лічильник буде розташований не там де потрібно, тим самим зіпсувавши зовнішній вигляд сторінки, як на скріншоті вище. У цій ситуації можна діяти двояко. По-перше, можна вирівняти лічильник, звернувшись для цього до файлу стилів вашої теми. В якості прикладу я вміщу код лічильника в блок з класом counter.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Тепер для зазначеного блоку додамо найпростіше правило, центруючий лічильник відвідувань:

.counter{text-align: center;}

В результаті лічильник відвідувань буде вирівняно по центру.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Це перший спосіб. Однак багатьом він може не сподобатися і хтось не захоче взагалі показувати картинку лічильника відвідувачів. Як це зробити? А дуже просто — використовуємо все той же файл стилів теми WordPress і для блок counter, в який ми обернули лічильник, додамо правило, приховує лічильник на сторінці:

.counter{display: none;}

В результаті лічильник виявиться прихований, але статистика буде справно вестися. До речі, подивитися її можна увійшовши в статистику зі стартової сторінки сервісу.

Як поставити лічильник на сайт WordPress

Ось, власне, і вся премудрість. Як бачите, встановити лічильник на сайт WordPress простіше простого. Залишайте ваші коментарі до статті. Удачі!