Як поміняти пароль адміністратора Joomla

285

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Адмінка найважливіший розділ будь-якої системи управління контентом. При цьому — це закритий розділ сайту, доступ до якого надається тільки авторизованим користувачам. Але досить часто зустрічаються випадки, коли користувачі забувають або втрачають дані для входу в панель адміністратора. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як змінити пароль адміністратора Joomla.

Як було сказано вище в CMS Joomla доступ в панель адміністратора надається авторизованим користувачам, у яких є відповідні права. Тобто простий авторизації не достатньо, у користувача має бути дозвіл – право – на управління вмістом CMS Joomla. Відповідно осіб – у які є дані права, називають адміністраторами сайту. Але по суті – це загальне поняття, яке використовується в масах і не визначає точні привілеї конкретного користувача. Тому давайте домовимося і в даній статті будемо говорити про адміністратора сайту, як про користувача з правами Super Admin.

Як поміняти пароль адміністратора Joomla

Super Admin – це група користувачів, які наділені необмеженими правами доступу до сайту, тобто користувачі даної групи, можуть виконувати абсолютно будь-які дії в панелі адміністратора. При цьому якщо користувач групи Super Admin всього один і його дані авторизації загублені в адмінку, стандартним способом, так би мовити без втручання, перейти не вийде. При цьому реєстрація нового користувача допомогти не зможе, так як у нього просто не буде права відвідування закритого розділу. Зареєстрований користувач з обмеженими правами, тобто не Super Admin, так само не допоможе, так як змінити обліковий запис суперадміністратора може тільки суперадминистратор.

А значить, давайте безпосередньо розглянемо питання, як змінити пароль до адмінки joomla для суперадміністратора.

Отже, за роботу з користувачами відповідає компонент під назвою com_users, який зберігає інформацію про всіх користувачів Joomla в таблицю “префикс_иѕегѕ” бази даних. Відповідно, якщо є доступ до неї — Ви можете відредагувати в ручну інформацію в даній таблиці. Наприклад, призначити новий пароль або логін. Тому давайте відкриємо базу даних CMS в інструменті phpMyAdmin.

Як поміняти пароль адміністратора Joomla

Логін користувача розташовується в полі “username”, пароль “password”, відповідно. Тому виділяємо цікавить користувача і клікаємо по кнопці “Редагувати”.

Як поміняти пароль адміністратора Joomla

Після цього ми отримаємо доступ до редагування значень кожного поля запису.

Як поміняти пароль адміністратора Joomla

Але зверніть увагу на один важливий момент, якщо логін користувача міститься в полі “username” у явному вигляді, то пароль доступу до облікового запису, обов’язково зберігається в зашифрованому вигляді, що забезпечує високий рівень безпеки. Тому виникає питання, яким чином зашифровані паролі у Joomla і як правильно його змінити? Пароль в CMS Joomla шифрується з використанням однонаправленої шифрування md5, а значить, для зміни пароля користувача, необхідно попередньо його зашифрувати і тільки потім додати у відповідне поле. Звичайно, це незручно, і тому ми скористаємося вбудованими можливостями інструменту phpMyAdmin. А саме додаємо новий пароль у поле password, в явному вигляді, а в випадаючому списку функцій, вибираємо функцію MD5().

Як поміняти пароль адміністратора Joomla

Далі зберігаємо результат правки і при відправці форми, значення поля “password”, перед збереженням інформації буде оброблено функцією md5(), яка як раз зашифрує новий пароль з використанням вищезазначеного шифрування.

Власне на цьому все, питання як змінити пароль в joomla, вичерпаний. Ви змінили дані авторизації в базі даних, а значить, можете переходити в закритий розділ для перевірки доступу.

Якщо Ви бажаєте більш детально вивчити роботу менеджера користувачів, Вам буде корисний курс Joomla-Професіонал: створення розширень для joomla, в якому детально розглянута робота з користувачами і їхніми правами.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!