Як почати просування сайту

288

Від автора: я вітаю вас на нашому блозі Webformyself! Сьогодні я хотів би розповісти вам про те, що таке просування сайтів, як це робиться і як зробити його самостійно.

Що таке просування

Питання, здавалося б, дуже банальний. Мета просування в тому, щоб отримати на сайт більше відвідувачів, зробити його більш популярним. Можна сказати, що це комплекс заходів, спрямований на підвищення популярності проекту.

Як відбувається просування сайту в пошукових системах і як зробити його неправильно

Як почати просування сайту

Можливо, у вас є неправильне думка про розкрутку. Що це можна просто вкласти купу грошей, і все буде в шоколаді. Як раз таки все йде не так, сьогодні потрібно сім раз подумати, перш ніж щось купувати і щось робити. Наприклад, я наведу вам кілька прикладів того, у що можна вкласти купу грошей, але це в підсумку принесе тільки шкоду:

Масова купівля посилань. На це можна витратити багато коштів, але різкий приріст посилальної маси дуже негативно сприймається пошуковими системами. Як наслідок, від них можна отримати фільтри і просто угробити свій проект. До того ж, сьогодні важливіше якість посилань, а не їх кількість. Враховуйте також, що якщо у вас купа посилань з проектів, які мають абсолютно іншу тематику (відмінну від вашої) то це прямий сигнал для пошукових систем, посилання покупні.

Прогін по каталогах. Багато де сьогодні можна замовити так званий прогін, який також дозволяє отримати багато посилань і відразу підвищити видимість сайту в мережі. Однак сьогодні ця дія не має суттєвої користі – майже всі ці каталоги, це просто посилання на звалища, які для пошукових систем ніяк не є авторитетними. Звичайно, можна зареєструвати свій сайт в деяких місцях, але це робиться самостійно без вкладення будь-яких коштів.

Переоптімізація у статтях ключовими словами. Звичайно, ви можете спробувати зробити по-хитрому і в статті згадати якусь головну ключову фразу 5-7 разів, та ще й виділити її жирним шрифтом, але сьогодні так пошукового робота не обдуриш. Спам-це якнайшвидший шлях отримати фільтр і занапастити свій проект.

А тепер як правильно

Як почати просування сайту

Отже, ми переконалися, що гроші нічого не вирішують, якщо не думати головою. Оптимальний план просування сьогодні полягає в наступному:

Налаштувати сайт правильно зсередини

Писати під правильно вибрані ключові слова

При необхідності закупити посилання на сторінки, які потрібно просунути

Набирати передплатників, зацікавлених у вашій тематиці людей, з якими ви в майбутньому зможете контактувати

Збільшувати видимість сайту в соц.мережах та інших можливих місцях

В цілому, цього достатньо. І я вважаю, що перші два пункти є найважливішими. Чому? Тому що вони практично гарантують вашому ресурсу в майбутньому стабільний і постійний трафік з пошукових систем, який ви будете отримувати абсолютно безкоштовно.

Насправді при наявності грошей у вас купа можливостей для розкрутки: можна замовити трафік на сайт, можна рекламувати його за допомогою банерів, рекламних рядків, але все це дає тимчасовий результат, і ви змушені будете платити завжди, якщо ви завжди хочете отримувати відвідувачів. Розкрутка в пошукових системах дає вам набагато більше переваг: з часом ви почнете отримувати абсолютно безкоштовно десятки, сотні і навіть тисячі людей на свій ресурс просто з пошуку по потрібних запитах.

Важливість технічної налаштування

Враховуйте, Яндекс і Гугл не ставлять на перші місця пошуку казна-що, тому якщо ваш ресурс налаштовано неправильно, у вас просто немає шансів отримувати дійсно багато трафіку з пошуку. І технічна настройка це тільки один з факторів, якщо слова для просування підібрані неправильно, то у вас теж виникнуть проблеми.

Коротше, потрібно враховувати багато. Якщо ви готові багато вкласти в свій проект, то ви можете передати всі обов’язки іншим людям. Сьогодні в мережі величезна кількість фрілансерів, які збирають семантичне ядро (вибирають ключові слова), пишуть статті, проводять СЕО-аудит вашого сайту і виправлення помилок, які можуть нашкодити при просуванні.

Як почати просування сайту

Одна з таких помилок, наприклад, це дублі сторінок. Що ви знаєте про них, як збираєтеся від них захищатися? Якщо нічого не знаєте, і не хочете навіть вчитися з ними боротися, доведеться заплатити іншій людині, тому що з такою проблемою практично нереально нормально рухатися.

Я навіть скажу так: будь-яка технічна помилка може призвести до проблем: що-то до більш серйозних, щось менше. Багато залежить від CMS, яку ви використовуєте для управління контентом. Я рекомендую зупинити свій вибір на WordPress, тому що цей движок максимально легко настроюється і багато людей, які можуть допомогти вам з ним.

Якщо вас цікавить самостійна СЕО-оптимізація свого блогу на wordpress, я рекомендую вам подивитися нашу серію уроків про корисні плагіни для цього движка. Буду чесний, там розповідається не про все, але дуже багато – про генерації правильної карти сайту, налаштування ЧПУ, про прописуванні мета-тегів, поліпшення швидкості сайту і т. д.

Навіть ці 4 дії серйозно покращують ваш сайт в очах пошуковиків, а це означає, що потрібно прямо зараз брати і вивчати, поки цього не зробили ваші конкуренти.

Як перевірити просування сайту в пошуку?

Ймовірно, вас більше всього цікавить результат, а він полягає в тому, щоб перевіряти, наскільки вище ваш проект піднявся по позиціях в пошуку. Що ж, є багато корисних інструментів, які допомагають це зробити.

Дуже багато блогерів і веб-майстри використовують allpositions.ru я зупинив свій вибір на інструменті line від сервісу-аналізатора pr-cy.ru. Врахуйте, що тут перевірка платна. Щоб перевіряти позиції безкоштовно, я рекомендую поставити яку-небудь програму для аудиту сайтів. Наприклад, Site Auditor або TopSite.

Як почати просування сайту

Я сподіваюся, ви отримали правильне уявлення про те, як відбувається просування сайтів правильним чином і зможете застосувати цю інформацію з користю для себе. Підписуйтесь на наш блог, якщо ви хочете отримувати новини проекту.