Як перевірити індексацію сайту в пошукових системах

240

Від автора: вітаю всіх читачів webformyself. Безумовно, питання : “Як перевірити індексацію сайту в пошукових системах?” хвилює кожного веб-майстра і оптимізатора.

Найбільш простий спосіб перевірки за пару секунд

Самий швидкий і доступний спосіб перевірити наявність в індексі конкретної сторінки – скопіювати її заголовок, а також трохи тексту статті (150-200) символів і вставити у пошуковик. Якщо сторінка проіндексована, пошуковик видасть вам її однією з перших, зазвичай самої першої (ну або хоча б в першій десятці).

Спосіб вимагає незначних часових витрат з вашого боку, так як вам достатньо відкрити пошуковик, відкрити потрібну сторінку, скопіювати і вставити текст. При цьому він працює.

Перевірка за допомогою Вебмастера

У кожної великої пошукової системи є свій набір інструментів для вебмайстрів. Щоб перевірити потрапляння в індекс в Яндексі, потрібно використовувати його сервіс — Вебмастер. Для початку там потрібно зареєструватися. Для цього треба підтвердити ваші права на ресурс (попередньо вписавши його адреса) одним із запропонованих способів.

Після того, як права будуть успішно підтверджені, ви зможете управляти своїм сайтом в вебмастере. Перейдіть в пункт “Перевірити url” і введіть повну адресу сторінки, яку треба перевірити.

Після цього почнеться аналіз та побудова звіту. Очікуйте кілька хвилин, поки статус перевірки не зміниться на “Готово”. Тепер ви можете переглянути результати. Наприклад, адреса сторінки може бути відомий пошуковому роботу, але не проіндексовано. Це означає, що сторінка буде проіндексована найближчим часом.

Як перевірити індексацію сайту в пошукових системах

У разі, коли url-адресу конкретної сторінки ще не став відомий пошуковому роботу, ви зі своєї сторони повинні вжити заходів, щоб він був відомий, якщо хочете більш швидкої індексації.

Використання сторонніх сервісів

Навіть не бачу особливого сенсу їх перераховувати, тому що сьогодні подібних ресурсів дуже багато. Просто введіть в пошуку “перевірити індексацію” і напевно знайдете щось підходяще.

Особисто я використовую сервіс pr-cy.ru для аналізу сайтів. Серед іншого там можна переглянути всі проіндексовані сторінки сайту з конкретною датою, коли вони потрапили в цей індекс. Ось так це виглядає в аналізаторі:

Як перевірити індексацію сайту в пошукових системах

Як перевірити індексацію сайту в пошукових системах

Як бачите, для цього в пошуковику потрібно прописати конструкцію виду: host: адреса | host: www.адрес

Різниця в швидкості попадання в індекс

Зазвичай веб-майстри стараються, щоб нові публікації індексувалися максимально швидко в пошукових системах Яндекс і Гугл. Тут потрібно зазначити, що вітчизняний пошуковик може кілька днів не індексувати нові статті, навіть якщо у вас вже трастовий сайт.

Різні методи прискорення індексації можуть принести ефект, але все ж таки корисно знати, що в пошуковій системі Google індексація відбувається значно швидше. На трастових сайтах нові сторінки потрапляють в індекс протягом дня, а якщо ви вміло користуєтеся інструментами для веб-майстрів Google, то зможете самі вганяти нові публікації в індекс буквально за хвилину.

Загалом, ось така інформація, де перевірити індексацію сайту. В гуглі це зробити теж дуже просто – використовуйте найпростіший спосіб, просто скопіювавши невеликий шматок тексту з потрібної сторінки в пошуковий рядок. Що ж, на цьому я з вами прощаюся. Швидкого вам індексації!