Як перенести сайт на хостинг

212

Від автора: у цьому невеликому практичному уроці ми з Вами навчимося переносити сайт на хостинг. Це може бути варіант з перенесенням сайту з локального веб-сервера на хостинг або варіант переїзду з одного хостингу на інший — суті це не міняє, оскільки процедура буде скрізь однакова.

В уроці ми розглянемо питання «Як перенести сайт на хостинг?» двох видів — перенесення статичного сайту і перенесення динамічного сайту. Статичний сайт в своїй роботі не використовує баз даних, і вся інформація сайту зберігається прямо в його файлах. Як правило, це невеликі сайти-візитки. Динамічні сайти використовують зовнішні сховища для зберігання інформації (найчастіше — це БД). В якості динамічного сайту я використовую сайт під управлінням самописною CMS (система управління сайтом). Насправді є ще варіанти з перенесенням сайту під керуванням якої-небудь відомої CMS, наприклад, WordPress, Joomla та інші… але тут процес перенесення сайту на хостинг, може мати свої нюанси для кожної CMS.

Як перенести сайт на хостинг

Отже, почнемо з самого простого варіанту перенесення статичного сайту. Загалом-то, для цього варіанту і розповідати особливо нічого. Все, що необхідно зробити, — це просто скопіювати всі файли Вашого сайту з одного сервера на інший… на цьому процедура перенесення закінчена. Для копіювання файлів на сервер я рекомендую Вам скористатися файловим мененджером FileZilla.

Варто згадати лише про кількох нюанси. Якщо Ви не просто переїжджаєте з одного сервера на інший, але при цьому ще і міняєте доменне ім’я, то слід звернути увагу на посилання Вашого сайту. Якщо все відносні посилання, то нічого змінювати не потрібно. Якщо ж абсолютні посилання, то для кожної посилання необхідно буде змінювати доменну частина. У чому відмінність абсолютних посилань від відносних, думаю, Ви знаєте. Абсолютні посилання обов’язково містять протокол, доменне ім’я сайту і посилаються на інший документ щодо кореня сайту (http://домен/путь_к_документу/). Відносні посилання посилаються на інший документ щодо поточного документа (наприклад, ./page.html).

Тепер розглянемо другий випадок, коли нам необхідно перенести динамічний сайт. Тут тільки перенесенням файлів проекту зовсім не обійтися. Як Ви пам’ятаєте, інформація сайту зберігатися в БД, а тому нам потрібна ця інформація, щоб перенести її в нову БД на новому сервері.

У загальному випадку послідовність перенесення динамічного сайту буде наступною:

Перенесення файлів проекту.

Збереження дампу БАЗИ даних.

Створення БД і користувача на новому сервері.

Імпорт дамп БД на новий сервер.

Редагування конфігураційного файлу проекту.

Отже, давайте пройдемося по всій цій послідовності. З першим пунктом, знову-таки, проблем виникнути не повинно. Скориставшись будь-яким файловим менеджером, просто копіюємо на сервер хостера всі файли проекту.

Тепер необхідно отримати дамп БД. Що це таке? Дамп БД — це файл, який містить у собі структуру БД і всю інформацію, яка в ній знаходиться. Завдяки цьому файлу, можна дуже легко і швидко відновити БД з нуля.

Для одержання дампа звертаємося до програми phpMyAdmin на старому сервері, вибираємо потрібну БД (у мене, наприклад, вона буде називатися shopcourse) і переходимо у вкладку Export:

Як перенести сайт на хостинг

Тут за умовчанням вже будуть обрані всі таблиці БД для експорту і формат файлу експорту — SQL. Залишається відзначити чекбокс збереження дампу в файл і натиснути кнопку збереження:

Як перенести сайт на хостинг

Відмінно, дамп БД у нас є. Настала черга створити БД на новому сервері. Для цього необхідно скористатися контрольною панеллю, доступ до якої надає хостер. Контрольна панель (cpanel) дозволяє Вам управляти послугами хостингу і, зокрема, працювати з БД на сервері. Зовнішній вид контрольної панелі у Вас може відрізнятися від того, який зображений на уроці, але суть залишається незмінною. Переходимо в розділ «Бази даних MySQL»:

Як перенести сайт на хостинг

Тут вказуємо ім’я створюваної БД. Створюємо користувача для неї і вказуємо пароль, з яким користувач буде мати доступ до БД. Після створення БД і користувача до неї, необхідно імпортувати в нову БД збережений раніше дамп. Для цього звернемося до посиланні на додаток phpMyAdmin (на новому сервері):

Як перенести сайт на хостинг

У вікні додатку ми побачимо нову БД, але поки що вона порожня. Звертаємося до вкладці Імпорт і виробляємо імпорт дамп БД. Якщо імпорт завершено успішно, то в новій БД ми побачимо всі необхідні таблиці:

Як перенести сайт на хостинг

Залишився останній пункт плану — редагування конфігураційного файлу проекту. Оскільки раніше наш сайт працював з БД з одними параметрами підключення, а на новому сайті налаштування підключення змінилися, — нам необхідно зафіксувати ці зміни в конфігураційному файлі. Що саме потрібно змінити? Необхідно змінити ім’я сервера БД (як правило, — це localhost, а тому тут, найчастіше, нічого не змінюється). Також необхідно вказати нове ім’я БД, ім’я користувача та пароль. Ну і, якщо Ви змінили також доменне ім’я, то необхідно поправити і цю настройку.

Наприклад, в конфігураційному файлі на старому сервері ці налаштування виглядали так:

// домен
define(‘PATH’, ‘http://shopcourse/’);
// сервер БД
define(‘HOST’, ‘localhost’);
// користувач
define(‘USER’, ‘root’);
// пароль
define(‘PASS’, “);
// БД
define(‘DB’, ‘shopcourse’);

В конфігураційному файлі на новому сервері (зі зміною доменного імені) вони будуть вже такими:

// домен
define(‘PATH’, ‘http://new_domen/’);
// сервер БД
define(‘HOST’, ‘localhost’);
// користувач
define(‘USER’, ‘Нове ім’я користувача’);
// пароль
define(‘PASS’, ‘Новий пароль’);
// БД
define(‘DB’, ‘Нове ім’я БД’);

Після оновлення конфігураційного файлу на сервері Ви можете давати посилання на сайт в мережі своїм друзям і знайомим — перенесення успішно завершено Як перенести сайт на хостинг

На цьому у мене все, урок з перенесення сайту на хостинг закінчено. Удачі Вам і до нових зустрічей!