Як оновити движок DLE

263

Від автора: вітаю вас, друзі. Ми продовжуємо серію статей, присвячених роботі з CMS DLE. І в цій статті ми розглянемо, як оновити движок DLE і перейти зі старої версії на нову версію движка.

Перш, ніж ми приступимо до процесу оновлення, давайте спробуємо відповісти на питання, а чи потрібно взагалі оновлювати движок? Бути може, варто діяти за принципом: працює – не чіпай?

В даному випадку це не завжди хороший принцип. Движки оновлюються не просто так, частіше за все, в новій версії CMS виправляються всілякі помилки та уразливості, що призводять до нестабільної роботи сайту, а також несуть у собі ризик злому вашого сайту. А таких помилок може бути досить багато і в один прекрасний момент ви можете спробувати зайти в адмінку вашого сайту і виявити, що контроль над сайтом втрачено, сайт зламали.

За прикладами далеко ходити не потрібно, достатньо зайти на офіційний сайт DLE в розділ Баг Фікси і виявити там 8 сторінок всіляких помилок, які були знайдені в попередніх версіях движка.

Так що якщо ви все ще використовуєте одну з попередніх версій DLE, тоді прийшов час замислитися над її оновленням. До того ж, на додаток до виправлення різних помилок і вразливостей, в якості приємного бонусу після оновлення, ви отримаєте новий додатковий функціонал для вашого сайту.

Отже, давайте приступимо. Зараз у мене встановлена десята версія движка (DLE 10.2, якщо бути точним). Давайте поновимо її до останньої актуальної версії (на момент написання статті це версія 11.0).

В процесі оновлення нам потрібно буде пройти кілька нескладних кроків. Перше, що нам слід зробити, — це бекап поточної версії сайту. Тут нам необхідно скачати з сервера всі файли і папки движка, а також зробити дамп бази даних. Все це потрібно на той випадок, якщо щось піде не так. В цьому випадку ми зможемо повернути все на свої місця. Качаємо з сервера на свій робочий комп’ютер всі файли движка.

Як оновити движок DLE

Тепер йдемо в phpMyAdmin і зробимо бекап бази даних сайту, скориставшись вкладкою Експорт.

Як оновити движок DLE

Після цього переходимо до другого кроку. Викачуємо актуальну версію DLE з офіційного сайту і розпаковуємо архів. З розпакованого архіву нам потрібно вміст папки upload, всі, крім папки templates. Копіюємо все це на сервер, погоджуючись із заміною.

Як оновити движок DLE

Також з папки templates, яку ми пропустили на попередньому кроці, можна скопіювати папку smartphone, якщо її немає у вашій папці templates.

Залишилося запустити скрипт оновлення, який повинен бути доступний за адресою http://your-site/upgrade/index.php і слідувати інструкціям (зверніть увагу, якщо ви використовуєте демо-версію скрипта, тоді у вас, швидше за все, не буде можливості її оновити).

Після завершення процедури оновлення видаляємо папку upgrade і файл install.php з вашого сервера. Це потрібно зробити в цілях безпеки. Останнє, що нам потрібно зробити, це очистити кеш сайту в адмін-панелі, а також внести правки в шаблон згідно зі списком змін, який ви можете знайти за цим посиланням — http://dle-news.ru/extras/diffs/

Власне, все. Не забувайте, що якщо щось пішло не так і оновлення не вдається завершити, тоді Ви завжди можете повернутися до попередньої версії, використовуючи файли і дамп бази з бекапа.

Якщо ви хочете дізнатися більше про створення сайтів на движку DLE, тоді рекомендую познайомитися з нашим курсом Створення сайту на CMS DLE. На цьому у мене все. Удачі!