Як додавати новини в DLE

234

Від автора: вітаю вас друзі. У цій статті ми з вами поговоримо про ключовий сутності в CMS DLE — новини. Зокрема, ми довідуємося, як додавати новини в DLE і як здійснити виведення новин на статичній сторінці в DLE. Приступимо?

Отже, якщо ви вже використовуєте DLE в роботі, тоді знаєте, що DLE — це в першу чергу новинний движок, тому додавання новин буде найбільш частим дією при роботі на сайті. Відповідно, потрібно буде і висновок доданих новин, при цьому вам може знадобитися організувати виведення новин не тільки на головній сторінці, але і на будь-який інший статичній сторінці. До речі, матеріали вашого сайту не обов’язково можуть бути новинами. З таким же успіхом ви можете називати їх статтями, а сайт — блогом.

Почнемо з першого питання — як додавати новини в DLE. Для цього перейдемо в адмінпанель сайту і звернемо увагу на правий верхній кут.

Як бачимо, там знаходяться дві великі кнопки для додавання або редагування новин. Оскільки, як вже зазначалося, це будуть найбільш поширені операції на новинному сайті або блозі, тому не дивно, що ці функції винесені на чільне місце і доступні з будь-якої частини адмінпанелі, де б ви не знаходилися.

Як додавати новини в DLE

Тиснемо кнопку Додати новину і переходимо в розділ додавання новин на DLE. Заповнюємо необхідні поля форми для додавання нової статті.

Як додавати новини в DLE

Для публікації новини тиснемо кнопку Додати у кінці форми і перевіряємо результат на головній сторінці сайту, де повинна з’явитися тільки що додана новину.

Як додавати новини в DLE

Якщо нам потрібно щось змінити в будь-новини, тоді тиснемо кнопку Редагувати новини і вибираємо зі списку потрібну для редагування новину.

Як додавати новини в DLE

З додаванням і редагуванням новин все зрозуміло, нічого складного в цьому немає. З виведенням також все більш-менш ясно. Новини виводяться на головній сторінці і сортуються в порядку їх додавання, тобто за датою створення. А що, якщо ми захочемо підняти якусь новину вище або на якийсь час зробити її першою?

Зробити це можна декількома способами. Перший спосіб — зафіксувати новину. Для цього зазначимо, скажімо, новина Ласкаво просимо і з випадаючого списку Дію виберемо варіант Зафіксувати новини. Виконуємо дію і перевіряємо результат — зазначена новину тепер завжди буде виводитися першої до тих пір, поки ми не знімемо фіксацію в списку дій.

Як додавати новини в DLE

Інший варіант управління порядком виведення новин — зміна дати створення новини. Це логічно, оскільки новини, як ми пам’ятаємо, виводяться саме за датою створення. Для зміни дати новини перейдемо до її редагування і просто змінимо дату новини. Перед застосуванням не забудьте зняти галку з чекбоксу Не змінювати дату, що знаходиться праворуч від поля дати.

Як додавати новини в DLE

Ну і останнє питання, яке ми з вами торкнемося в цій статті, — як виводити новини на статичних сторінках. Зробити це нам допоможе документація по CMS DLE.

Для вирішення даної задачі нам потрібно шаблон static.tpl, який відповідає за висновок статичних сторінок. Також нам потрібен тег {custom}, що дозволяє за виведення новин у потрібному нам форматі.

Тег custom має безліч форматів, які дозволяють керувати сортуванням, кількістю новин, категоріями, з яких виводити новини і т. д. Давайте спробуємо вивести дві останні новини. Для цього відкриємо шаблон static.tpl і в потрібному місці поставимо зазначений тег з необхідними параметрами.

Як додавати новини в DLE

Перевіримо результат. На статичних сторінках сайту тепер мають виводитися дві останні новини.

На цьому ми, мабуть, зупинимося. Якщо ви хочете більше дізнатися про роботу з DLE, тоді познайомтеся з нашим курсом Створення сайту на CMS DLE. Удачі!