Як додати відео в DLE

298

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій невеликій статті ми розглянемо, як додати відео на DLE. Це досить актуальне питання, оскільки використання мультимедійних файлів (відео та зображень) є життєво необхідним для будь-якого новинного сайту, адже DLE — це движок в першу чергу для новинного сайту.

Отже, у нас є сайт на DLE, є відео з сервісу YouTube і питання — як вставити відео в яку-небудь новину на нашому сайті. Зробити це насправді не представляє великої праці, але все ж є деякі нюанси, які варто знати.

Давайте додамо відео до наявної у нас статті. Для цього тиснемо кнопку Редагувати новини в правому верхньому куті адмін-панелі сайту і переходимо до списку новин.

Як додати відео в DLE

Вибираємо потрібну нам новину і потрапляємо в меню редагування новини. Тут нас цікавить візуальний редактор і іконка додати відео YouTube.

Як додати відео в DLE

Клікаємо по потрібній нам іконці і у вікні, що модальному вікні вставляємо URL сторінки, з якої ми хочемо вставити відео.

Як додати відео в DLE

Залишилося зберегти статтю і перевірити, чи з’явилося відео на сайті. Відео дійсно успішно вставилось, однак воно виглядає не дуже привабливо.

Як додати відео в DLE

По-перше, відео розташований не по центру, а, по-друге, розміри плеєра досить невеликі. Першу проблему можна поправити досить просто, все в тому ж візуальному редакторі. Для цього виділимо код вставки відео в редакторі і натиснемо на панелі редактора іконку вирівнювання по центру. Збережемо і перевіримо. Плеєр тепер розташований по центру. Але що робити з його розмірами?

Щоб змінити розміри плеєра, нам необхідно звернутися до налаштувань скрипта. Йдемо в меню Налаштування скрипта — Налаштування програвачів медіаконтенту. Тут нам потрібні перші дві установки для зміни ширини та висоти відеоплеєра.

Як додати відео в DLE

Змінимо ці налаштування, вказавши потрібні нам значення ширини та висоти, наприклад, 700 ширини і 400 для висоти. Збережемо зміни і перевіримо, вступили в силу на сайті.

Тут вас, швидше за все, чекає розчарування. Незважаючи на зміну налаштувань, відеоплеєр у статті, швидше за все, залишиться таким же маленьким. Як же так, запитаєте ви? Справа в тому, що DLE кешує налаштування скрипта і для того, щоб DLE підхопив нові налаштування, необхідно очистити кеш.

Для того, щоб скинути кеш у версії DLE 11.0, йдемо в меню Утиліти — Перестроювання публікацій. Також можна очистити кеш на головній сторінці адмінки, де в кінці сторінки ви знайдете відповідну кнопку.

Як додати відео в DLE

У цьому розділі нам потрібно перебудувати кеш тільки для публікацій, тобто нам потрібен перший блок і кнопка в ньому — Почати перестроювання. Тиснемо її, очікуємо завершення процесу і йдемо перевіряти зміни на сайті.

Як додати відео в DLE

Ось тепер все чудово. До речі, значення ширини краще вказати у відсотках, наприклад — 100%. У цьому випадку відеоплеєр повинен коректніше відображаються на різних типах пристроїв, тобто не повинно бути проблем з адаптивністю. Також в налаштуваннях скрипта, там же, де ми вказували ширину і висоту, ми можемо змінити зовнішній вигляд відеоплеєра, включивши відповідну настройку. У цьому випадку замість стандартного плеєра YouTube ми побачимо плеєр DLE. Щоб зміни вступили в силу, не забудьте очистити кеш, як і у випадку з розмірами.

Ну а на цьому у мене все. Якщо ви хочете дізнатися більше про DLE, тоді подивіться наш курс Створення сайту на CMS DLE.