Як додати додаткові поля в DLE

230

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї статті ви дізнаєтеся, як додати додаткові поля в DLE. Ця можливість надає додаткові можливості по зберіганню тих чи інших атрибутів новини, а також подальшого їх виведення на сторінки сайту. Приступимо?

Почнемо з того, що таке додаткові поля новини і для чого вони можуть знадобитися. Як вже зазначалося вище, додаткові поля призначені для зберігання додаткової інформації новини — тієї інформації, яку логічно зберігати окремо від назви або тексту статті.

Наприклад, ми додатково до статті хочемо зберегти якусь картинку, яку хочемо виводити не в тексті новини, а де-небудь ще. Або інший приклад. Оскільки DLE в першу чергу призначений для публікації новин, то цілком логічно, що частина новин ми можемо передруковувати з інших блогів і новинних сайтів. В цьому випадку непогано було б вказати посилання на джерело новини і при цьому посилання виводити окремо від тексту статті.

Таких прикладів може бути безліч і для них зручно використати додаткові поля. Отже, давайте створимо додаткове поле новини, в якому будемо зберігати джерело статті. Для цього переходимо в адмінпанелі в меню Налаштування скрипта — Додаткові поля новин і додамо нове поле.

Як додати додаткові поля в DLE

Запам’ятаємо значення, яке вписали у полі Назву поля, воно нам незабаром знадобиться. Після збереження поля воно з’явиться в списку додаткових полів.

Як додати додаткові поля в DLE

Також на сторінці додавання та редагування новин ми побачимо нове поле, яке можемо заповнити необхідними даними. Я впишу туди посилання на Google.

Як додати додаткові поля в DLE

Однак після збереження інформація з довільного поля нам поки не доступна. Для того, щоб отримати до неї доступ, необхідно скористатися спеціальними тегами шаблону. Для прикладу я виведу значення довільного поля шаблону короткої статті (shortstory.tpl). Теги, які нам потрібні, можна знайти в документації DLE. Ми використовуємо наступну рядок: [xfgiven_x] [xfvalue_x] [/xfgiven_x]. Ця рядок виведе додаткове поле «x», якщо поле не порожнє. Замість «х» ми як раз і підставимо той самий source, який вказували при створенні додаткового поля.

Отже, відкриємо шаблон shortstory.tpl і додамо необхідний код в потрібне нам місце. Я додам його відразу після виведення автора статті.

Як додати додаткові поля в DLE

Збережемо шаблон і перевіримо результат на сайті.

Як додати додаткові поля в DLE

Як бачимо, це спрацювало. Тепер ми завжди можемо додавати джерело статті і, якщо такий буде вказано, то він буде виводитися в загальній частині сайту.

На цьому ми будемо завершувати цю статтю. Нагадую, якщо ви хочете більше дізнатися про роботу з DLE, тоді обов’язково познайомтеся з нашим курсом Створення сайту на CMS DLE. Удачі!