Як дізнатися який шаблон на сайті Joomla

265

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Думаю, у Вашій практиці не раз виникала ситуація, коли переглядаючи той чи інший сайт, хотілося визначити, який шаблон на ньому використовується. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як дізнатися шаблон сайту Joomla.

Створюючи сайт, особливу увагу слід приділити його дизайну, так як – це перше, що кидається в очі при його відвідуванні. А значить, дизайн сайту, повинен бути привабливим і сучасним, так і досить інформативним. Відповідно оформлення сторінок сайту Joomla, формує шаблон, який встановлюється в систему. Тому, перед початком роботи над зовнішнім виглядом, необхідно вибрати шаблон, який буде використовуватися на сайті. В даний час створено величезну кількість різних шаблонів, які можуть бути як безоплатними, так і платними і часом вибрати якийсь конкретний – буває дуже важко. Але, відвідуючи інтернет, Ви можете зустріти сайт, з досить привабливим дизайном і аналогічної структури, з розроблюються, і , звичайно ж, хотілося б дізнатися, який саме шаблон використовується.

Знаючи ім’я шаблону або хоча б його частину, Ви можете знайти шаблон в мережі і скачати, звичайно, якщо це можливо, для подальшої установки і тестування. Правда, цей варіант я б Вам не рекомендував (у тому плані, якщо просто використовувати якийсь шаблон без налаштувань і правок), так як я прихильник того, що кожен сайт повинен бути унікальним і не бажано використовувати один і той самий шаблон на декількох різних сайтах. Хоча, багато шаблонів, особливо платні, підтримують величезну кількість налаштувань, завдяки яким вигляд шаблону можна значно змінити, таким чином, один і той же шаблон, можна використовувати на різних сайтах і по вигляду вони будуть значно відрізнятися один від одного. Так само скачавши той чи інший шаблон, Ви завжди можете виконати його правку, зберігши, наприклад, структуру, але змінивши оформлення, або навпаки.

Так само Ви повинні розуміти, що не завжди ім’я шаблону, допоможе Вам його завантажити. Тому як, якщо шаблон був написаний розробником сайту самостійно, то для нього було обрано якесь довільне ім’я. А значить, знайти шаблон в інтернеті і завантажити у Вас просто не вийде.

Теж саме стосується і платних шаблонів, тобто, знаючи його ім’я, для скачування Вам доведеться його купити. Якщо ж шаблон безкоштовний, то дізнавшись його ім’я, Ви з великою ймовірністю зможете скачати його в мережі інтернет. Тому давайте перейдемо до питання як дізнатися шаблон Joomla, більш конкретно.

Як Ви знаєте, шаблони для CMS Joomla зберігаються в папці templates, при цьому кожен шаблон міститься в окремому каталозі і нерідко, ім’я шаблону збігається з ім’ям каталогу.

Як дізнатися який шаблон на сайті Joomla

А значить, ім’я папки активного шаблона, ми можемо побачити у вихідному коді цікавить сайту – шляхи підключення CSS-стилів, скриптів JavaScript або деяких відображуваних зображень. Тому на сторінці цікавить сайту, натискаємо в довільній області правою кнопкою миші і вибираємо “Вихідний код”.

Як дізнатися який шаблон на сайті Joomla

Далі, між тегами head Ви побачите підключення вищевказаних елементів і відповідно, можна відшукати ім’я папки активного шаблона.

Як дізнатися який шаблон на сайті Joomla

Тобто в моєму випадку, використовуваний каталог для шаблону – це beez3, що збігається з ім’ям шаблону. Визначивши каталог, використовуючи, довільний пошуковик інтернету, Ви дізнаєтеся ім’я шаблону, який використовується на сайті.

Так само ім’я шаблону можна дізнатися, безпосередньо з файлу стилів CSS, так як часто розробники перед правилами мови CSS, в коментарях, вказують якусь інформацію про нього.

Знову ж таки в исходниках сайту, ми бачимо, що підключаються стилі, відображаються у вигляді посилання, перейшовши по якій, ми перейдемо на сторінку перегляду вмісту конкретного файлу CSS, де і побачимо назва шаблону (в моєму випадку, наприклад, файл layout.css).

Як дізнатися який шаблон на сайті Joomla

Як Ви бачите, дійсно, в коментарях файлу стилів, наводиться ім’я шаблону, але знову ж таки, це не обов’язкове правило, бувають ситуації, коли крім правил CSS, файли стилів більше нічого немає. В цьому випадку, потрібно шукати ім’я шаблону по каталогу в якому він розташований.

Якщо у Вас є бажання самостійно створити власний унікальний шаблон для CMS Joomla – Вам буде корисний курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

На це питання, як дізнатися шаблон сайту joomla – вичерпано. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!