Як дізнатися версію Joomla

235

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Система управління контентом Joomla, одна з найпопулярніших CMS, яку активно використовують веб-розробників для створення різних сайтів. При цьому вона активно розвивається і вдосконалюється, що сприяє появі нових версій движка. Тому в даному уроці ми поговоримо про те, як дізнатися версію Joomla.

Як було сказано вище CMS Joomla активно розвивається, і постійно випускаються нові версії движка, в яких виправлені знайдені помилки або уразливості, або доопрацьований або поліпшений якийсь функціонал. Відповідно, веб-розробники, використовуючи Joomla (це стосується будь-якої CMS), завжди повинні стежити за виходом оновлень і постійно оновлювати використовуваний рушій, що забезпечить стабільну і безпечну роботу сайту.

При цьому, настійно рекомендую перед кожним оновленням, створити резервну копію сайту. Бо якщо в процесі поновлення що щось піде не так, виникне помилка, або одне з розширень відмовиться працювати з новою версією робота сайту може бути порушена, і більш того, можна втратити весь доданий контент. І як показує практика, пошук і усунення помилок, займає величезну кількість часу, в той час як відновлення сайту з резервної копії виконується за лічені секунди. Тому давайте визначимося, як дізнатися версію джумла, свого сайту.

Версія CMS Joomla свого сайту

Версію використовуваної CMS Joomla, завжди можна дізнатися в панелі адміністратора.

Як дізнатися версію Joomla

Для цього вибираємо пункт “Система”, головного меню і переходимо по посиланню “Інформація про систему”, де відображена вся важлива інформація, по використанню движка, версії інтерпретатора мови PHP, а так само інформація з головного конфігураційного файлу CMS. Відомості про версії Joomla, відображені відразу ж на першій вкладці “Інформація про систему”.

Як дізнатися версію Joomla

Так само дізнатися версію джумлы, можна, якщо перейти в компонент оновлення движка (меню Компоненти –> “Оновлення Joomla!”).

Як дізнатися версію Joomla

Зверніть увагу, у випадку з тестовим сайтом, використовувана версія 3.4.8. При цьому, так само повідомляється, що оновлення не потрібні, так як використовується остання актуальна версія.

Можливо, Ви запитаєте, в якому файлі, исходников Joomla, формується або прописана версія движка, якщо в адмінці відображається дане значення. І це буде правильний питання, так як у файлі version.php, відповідних властивостях, який розташовується за адресою libraries/cms/version, як раз і прописана версія поточної Joomla.

Як дізнатися версію Joomla

Як дізнатися версію Joomla на чужому сайті

Тепер давайте поговоримо про те, як дізнатися версію joomla на чужому сайті. Якщо сайт чужий, то звичайно доступу до панелі адміністратора у нас немає, а тим більше до файловій структурі, значить, ми можемо задовольнятися лише засобами користувача частини.

Хотів би зазначити, що на чужому сайті, Ви можете взагалі не дізнатися версію, використовуваної Joomla, так як розробники, зазвичай, приховують цю інформацію. Адже знаючи версію Joomla, зловмисники можуть спробувати її зламати, використовуючи уразливості певної версії.

З найбільшим ступенем ймовірності, дізнатися версію Joomla, можна з файлу англійської локалізації Joomla, під назвою en-GB.xml, який розташований у каталозі language/en-GB.

Як дізнатися версію Joomla

Як Ви бачите в блоці , міститься інформація про версії CMS, але буває що дана інформація, містить не зовсім точне значення. Наприклад, я використовую рушій версії 3.4.8, а на екрані ми бачимо 3.4.3.

Так само версію CMS Joomla, можна дізнатися у вихідному коді сайту (мета-тегу “generator”), якщо в глобальних налаштуваннях, включений параметр ” Показувати версію Joomla! “(але знову ж таки повторюся, дуже часто цей параметр вимкнено).

Як дізнатися версію Joomla

На це питання як дізнатися версію Joomla на сайті – вичерпано. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!