Як автори контенту виграють від нового SEO

334

Від автора: через великих змін на SEO-горизонтах у дизайнерів, фотографів, відеографів і письменників з’явилися нові можливості для зміцнення репутації, підвищення впізнаваності бренду та створення переваг

В цьому пості описуються п’ять важливих розробок, про яких зобов’язані знати творці контенту, а потім ми визначимо кілька способів застосування їх для своєї користі.

Деталі підручника

Тема: SEO

П’ять SEO-розробок, які допомагають виробникам контенту

Завдяки саморекламі і соціальних мереж, світ захлинається в контенті. Реакція на це google’а: полегшимо шукає точне попадання в те, що потрібно. Сьогодні можливо уявити пошук і перегляд всіх результатів одним великим пластом, або ж вихопити окремий фрагмент. Ми можемо переглянути результати пошуку від абсолютно незнайомих людей і приятелів, або від обох категорій.

Як автори контенту виграють від нового SEO

В минулому результати пошуку просто поєднували ключові слова з вебсайтами. Зараз в гонитві за полегшеним способом вилучення необхідного Google також з’єднує ключові слова з соціальними мережами, діяльністю користувачів і авторами. Ось п’ять способів, якими це робиться, і чому це чудові новини для творців контенту.

1. ПЕРСОНІФІКОВАНИЙ ПОШУК

Тоді як користувачі пошукових систем звикли отримувати об’єктивні результати на сторінці результатів пошуку (search engine results page = SERP), Google зараз вже є «суб’єктивні» результати. Залогувавшись у в Google’е і включивши персоналізований пошук, ви побачите сторінки SERP, що включають результати, засновані на історії мережного пошуку, а також контент, створений або підтриманий вашими соціальними групами.

Персоналізація здатна радикально змінити те, що ви бачите при звичайному пошуку і пошуку зображень. Ось як знайти зображення в Google’е, продемонструвавши цю різницю. Пошук того, «як користуватися twitter’ом» при вимкненому персоналізації дає наступний результат:

Як автори контенту виграють від нового SEO

При включеній персоналізації результат виглядає так:

Як автори контенту виграють від нового SEO

Зверніть увагу, що два перших ряду зображень абсолютно різні. Вгорі пошуку з персоналізацією я бачу 10 зображень, асоційованих з моїми зв’язками в Google+. При включеному персоналізованому пошуку у мене також з’являється можливість перегляду тільки своїх персональних результатів.

Це захоплює. Google робить все, що в його силах, для заохочення персоналізованого пошуку. У нього в цьому полягає свій інтерес: потрібно, щоб якомога більше людей були залогінитись в Google’е як можна більшу кількість часу, користувалися його продуктами, забезпечували Google даними і перебували під впливом персоналізованих рекламних оголошень google’а. Так як персоналізований пошук користується підтримкою користувачів, творці контенту можуть отримати велику пошукову помітність трьома способами:

1. Творці стають видимими своєї прямої клієнтурі.
Контент, що асоціюється з певним творцем, займе верхню позицію у персоналізованому пошуку, проводиться тими людьми, хто входить до їх оточення. Уявіть, що вийде, якщо творець потроїв кількість сфер, в яких знаходиться, або якщо Google почав об’єднувати у своїх результатах персоналізованого пошуку послідовників Twitter ‘ а і Pinterest’а.

2. Творці стають видимими своєї непрямий клієнтурі. Якщо контент творця підтриманий кимось в мережі Google+, то з’явиться в результатах персоналізованих пошуків, проведених оточенням цієї людини. «Ефект лавини» може простиратися на значну відстань.

3. Творці стають видимими для відвідувачів свого сайту. Якщо хтось зачастит відвідувати вебсайт творця, Google включить його вміст у свій персоналізований пошук.

Тенденція: після деякого часу очікується, що Google стане розумніший ранжувати персоналізований контент і почне ширше розкидати мережі для його збору серед соціальних груп.

Підказка для творчих особистостей: Зміцнюйте і розширюйте свої соціальні зв’язку, щоб ваша робота стала більш помітною в пошукових системах. Шукайте найкращі способи залучення й утримання відвідувачів на своїх вебсайтах.

2. ВАЖЛИВІСТЬ СОЦІАЛЬНОГО ШАРІНГА (СПІЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЇ)

Один з факторів, з яким Google оцінює сторінку вмісту – це її суспільний шарінг. Google бачить лайки, +1, tweet’и та інші види шарінга як індикатор якості контенту та його достовірності. Це досить розумно: у поста в блозі з 1500 ретвітів (перепостів) явно більше визнана цінність, ніж в аналогічного поста з п’ятьма ретвитами.

Як автори контенту виграють від нового SEO

В даний момент все ще незрозуміло, яке значення Google надає соціальному шарингу, і це зрозуміло, так як відповідей немає на багато питань. Є твіт більш або менш цінним, ніж лайк? Як ви оцінюєте компетентність людини, що робить шарінг? Як люди грають з системою, щоб збільшити кількість шарінга?

І все-таки слід очікувати, що для SEO соціальний шарінг збільшить свою важливість. По-перше, існує попит: людям сподобалося б враховувати суспільне схвалення при певних видах пошуку за умови, що вони довіряють даними. По-друге, є власний інтерес: Google прихильний власної соціальної мережі Google+, і не збирається ігнорувати її у своїй пошуковій системі.

Тенденція: Соціальний шарінг зараз має дуже сильний вплив на результати стандартного пошуку. Також чекайте від google’а поступового розширення своєї присутності в персоналізованих результати посилань, на які вплинув шарінг. Наприклад, ми могли б почати бачити різноманіття варіантів сегментованого пошуку, відображає контент, расшаренный визначеною підмножиною ваших знайомих.

Підказка для творчих особистостей: Зробіть кнопки соціального шарінга помітними, щоб людям на вашому сайті було легше ділитися вмістом; активно займайтеся соціальними мережами; публікуйте свій контент на веб-сторінках, де інформацією широко діляться.

3. ПІДЙОМ ПОШУКОВОЇ СЕГМЕНТАЦІЇ

Раніше не існувало великої кількості способів секціонування і нарізки результатів пошуку. Сьогодні їх безліч. Завтра будуть сотні.

Як автори контенту виграють від нового SEO

Більше сегментації – це шанс авторів-фрілансерів поліпшити свою пошукову визабилити на основі типу свого контенту. Коли результати перемішані в одну велику масу, малому підприємству виділитися нелегко. Однак якщо креативщики зосередять зусилля свого контенту, наприклад, виділення в окремому сегменті, то зможуть охопити більшу частину сегментованих пошуків. (Приклад того, як до цього приступити, показаний в секторі «Читацький рівень» наступного розділу.)

Зверніть увагу, що сегментований пошук пропонує «персоналізовану» опцію, де користувачі можуть зосередитися на контенті, заснованому на власній історії переглядів і соціальних зв’язках.

Тенденція: Google продовжить категоризацію контенту, щоб допомогти користувачам дістатися до результатів пошуку, які б точно відповідали їхнім бажанням, а не розпливчасто відповідали ключовими словами. Зокрема, варіанти сегментованого пошуку зображень і відео стануть більш складними, у відповідь на наш ненаситний апетит до візуального контенту.

Підказка для творчих особистостей: Тримайтеся в курсі того, як Google сегментує контент, і відточуйте свій власний контент, щоб виділитися в сегментах, що найбільше відповідають вашій роботі.

4. БІЛЬШЕ УВАГИ ЯКОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ

Роками креативщики скаржилися, що тактика «чорної оптимізації» SEO заважає класифікації, зрушуючи високоякісний контент вниз сторінки. Однак, у міру ускладнення алгоритмів google’а, боротися з такою практикою стало легше — ще хороша новина для виробників контенту.

Як автори контенту виграють від нового SEO

Google бореться з контентний спамом шляхом підкреслення якості в своєму алгоритмі і прозорістю того, як ведеться його оцінка. Якість завжди знаходилося в центрі уваги; поточний рівень прозорості – це щось новеньке.

Оновлення Panda від google’а, випущене в 2011р., стало проголошенням війни проти маніпуляторів контентом. Основною метою цієї зміни алгоритму — і безлічі подальших — стало рішуче покарання непотрібного контенту і віддання належного высокорелевантному, значимого і достовірного контенту.

Додатково до алгоритмічним заходів, Google прибирає з пошуку «шаманство» шляхом зміни до відкритого комунікації алгоритму для SEO-шників і решти публіки.

Навіщо? У деяких випадках тактика «чорної оптимізації» була ненавмисною, викликаної адміністраторами вебсайтів, використовували застарілі технології або невірно розуміють мета алгоритму Google. Крім того, значну кількість високоякісного контенту втрачається в пошуковому хаосі з-за його творців, які просто ігнорують SEO. Більш ніж коли-небудь, Google’потрібно, щоб кожен вебсайт був оптимізований, і оптимізований належним чином. Чим більш високоякісний контент може надати Google своїм користувачам в запитах SERP, тим більше справ можна зробити з його допомогою.

Тенденція: Google продовжить посилено працювати в цьому напрямку, винаходячи більш точні методи оцінки релевантності, суттєвості та надійності контенту. Він буде покращувати інтерпретування як невід’ємного якості самої роботи, так і асоціюються з нею дані для громадського шарінга.

Підказка для творчих особистостей: Ідіть у ногу з часом в тому, що стосується передачі якості свого тексту, зображень і відео в Google. (Посилання на покрокові підручники про те, як це зробити, наведено в кінці цього поста.)

5. GOOGLE+ І ПОСИЛАННЯ REL=AUTHOR

Ентузіасти Google бачать в соціальній мережі Google+ найвеличніша подія після винаходу сніппетів. Більшість інших людей вважає Google+ менш корисним для маркетингу, ніж сніппети. Але, подобається вам Google+ чи ні, SEO не може ігнорувати цю соціальну мережу. Творці контенту повинні звернути увагу на два окремих аспекти.

Як автори контенту виграють від нового SEO

По-перше, контент Google+ індексується і ранжується. Фактично, при публікації вихідного вмісту на Google+, воно не тільки індексується і ранжується, але йому надається переважне позиціонування в персоналізованих SERP. Зображення та відео, що зберігається в Google або асоціюється з персональними сторінками в Google+, також отримують кращу видимість при пошуку, як показувалося вище в скронях пошуку зображень.

По-друге, посилання rel=author асоціює сторінку веб-контенту з персональним профілем її автора в Google+. Це – технічно важко пояснити, але для креативників означає важлива подія. Google почав з’єднувати вміст і його творців, а також видавців. «Авторська розмітка», або «авторський ранг», розробляється шаленими темпами, тому що користувачам іноді вимагається можливість пошуку контенту від певного творця, чи потрібні результати, які ранжуються згідно авторитету або компетентності авторів.

Тенденція: Висококомпетентні творці помітять, що їх контент став більш видимим в результатах пошуку, і з цієї причини видавцям доведеться шукати высокоавторитетных творців для залучення трафіку на свої сайти.

Підказка для творчих особистостей: Встановіть персональний профіль Google+ і включіть в свій опублікований контент посилання rel=author. Інструкції про те, як це зробити, наведено в наступному розділі.)

Як заробити на новому SEO

Беручи до уваги ці останні розробки, давайте розглянемо те, як автору можна управляти своїм контентом для підвищення його помітності і отримати всі йдуть поряд з цим переваги. Деякі з наступних пропозицій по суті своїй технічні, в той час як інші є креативними техніками, які не завжди вважаються аспектами SEO. Однак з допомогою google’а, поліпшує оцінку якості контенту, люди тепер менш здатні підняти технічними маніпуляціями рейтинг посереднього контенту і повинні замість того поставитися до якості самого вмісту основі своїй SEO-програми.

Як автори контенту виграють від нового SEO

СТВОРЮЙТЕ КОНТЕНТ, ДОБРЕ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ ШАРІНГА

SEO – вже не змагання за механічним розміщення ключових слів. Фактично, SEO просунувся за межі гри в релевантність і цінність. Щоб сьогодні контент при пошуку мав успіх, він повинен бути важливим, суттєвим і здатним до шарингу. Творці контенту можуть застосовувати безліч стилістичних і маркетингових технік для збільшення соціального інтересу до свого контенту, включаючи наступні:

1. Перетворіть сухий текст візуально привабливе вміст для створення негайного інтересу;

2. Гарантуйте постійно інформативний, ретельно досліджений і повчальний контент, що викликає довготривалий інтерес;

3. Розробіть унікальний стиль;

4. Займіть провокує позицію або додайте гумору там, де це доречно і сумісно з корпоративним стилем;

5. Забезпечте докладний контент по темі, яка до цього не була розкрита досить широко (рідкість інформації збільшує попит на неї);

6. Відносите інформацію до наявних джерел (надійний контент порпається з великою довірою);

7. Робіть багато посилань (заохочуйте шарінг, подаючи гарний приклад);

8. Створюйте для контенту креативні заголовки, щоб викликати інтерес;

9. Застосовуйте найкращі практики веб-дизайну і друкарською розмітки тексту для оптимізації читабельності і заохочення уважного вивчення вмісту;

10. Включайте в пости блогів і веб-сторінки, відео;

11. Відображайте привабливі і інтуїтивно зрозумілі кнопки шарінга;

12. Давайте користувачам стимул до шарингу.

ВСТАНОВЛЕНІ МЕТОДИ ТА ПЕРЕВАГИ: КОРИСТУЙТЕСЯ ПОСИЛАННЯМ REL=AUTHOR

Ось основні положення того, як встановити посилання rel=author свого контенту. У Google є більш ретельне опис.

1. Створіть сторінку персонального профілю Google+ з високоякісним портретним знімком;

2. Зробіть валідацію адреси своєї електронної пошти;

3. У рядку з ім’ям автора будь-якого створюваного вами вмісту встановіть текст-«якір» з власного імені, яким воно з’являється в вашому профілі Google+, і зробіть посилання на свій профіль за допомогою ДО а, виглядає так тут: https://plus.google.com/102318046680468697385?rel=author.

4. Коли ваш контент вже опублікований, знову зробіть посилання на URL з розділу «Постійний автор» свого профілю Google+.

Як тільки ваш контент буде проіндексований, зображення і ім’я в профілі Google+ разом з датою публікації, заголовком і описом (іноді) з’являться в результатах ВИДАЧІ, як стандартних, так і спеціальних. Так ви стаєте більш помітними і прищеплюєте користувачам віру в те, що у контенту є автор-людина, і що цей автор гідний поваги. Так досягається більш високий рейтинг і більше людей починають клацати мишею для перегляду вашого контенту.

Будь ласка, зверніть увагу: Встановлення авторства все ще перебуває на ранніх стадіях розробки. Google часто міняє як процедуру встановлення посилань, так і подання інформації автора в SERP. Наведена вище посилання має бути на новітню інструкцію, коли б ви не вирішили всім цим зайнятися.

Як встановити різні види контенту:

Гостьові пости в блозі. Встановіть де-небудь у своєму контенті посилання rel=author. Найрозумніше місце для неї – небудь в рядку з ім’ям автора, або в області біографії. Якщо в блозі не передбачено такого місця, посилання rel=author в тілі посту теж підійде.

Інфографіка. Якщо ви створюєте інформаційну графіку, додайте під зображення рекламку-анотацію: «Інфографіка створена [ваше ім’я]» з посиланням rel=author.

Відео. Дотримуйтесь тією ж процедурою, що описана вище в прикладі з інфографікою.

Подвійне авторство. Що, якщо у статті є співавтор, або автор хоче віддати належне фотографу? Краще всього застосувати по одній ссылке rel=author на кожній сторінці. Якщо на сторінці з’явиться більше одного посилання, то перша з’явилася в розмітці і стане тією, чиє ім’я і зображення отражатся в SERP.

ВІДНОВІТЬ МАРКЕТИНГ БЛОГІВ

Блоги повернулися. В умовах соціального шарінга пости в блогах діляться набагато частіше, ніж стандартними веб-сторінками. З погляду сегментації, пости в блогах грають помітну роль в сегментах пошуку, таких як новини і, звичайно, блоги. Ось кілька блогових технік, які особливо добре підходять до середовища сучасного SEO:

Введіть посилання rel=author в рядок з ім’ям автора кожного поста в своєму архіві. Це зміцнює вас як автора і задає SEO-ривок всьому вашому існуючого контенту. Є кілька плагінів WordPress для автоматичної установки посилань для одно – і многоавторских блогів. Якщо ви використовуєте інший CMS, перевірте разом з розробником, чи вона підтримує, і яким чином підтримує посилання rel=author.

Збільште гостьовий блогінг. Публікації в высокоавторитетных блогах з високим рівнем шарінга завжди були корисні, а якщо додати в свої гостьові пости посилання rel=author, вийде ще краще.

Заведіть блог безпосередньо на Google+. Раніше згадувалося, що Google індексує і ранжує вихідні пости Google+. Щоб скористатися цією перевагою, зараз деякі «plusser’и» пишуть в мережу довгі вихідні пости. Цю стратегію дуже варто випробувати, особливо якщо ви вже приймаєте активну участь у цій мережі. Особливо вдало це може спрацювати щодо фотографів, дизайнерів і відеографів, які можуть супроводити свій візуальний контент оптимізованим текстом з ключовими словами.

ПРИ НАПИСАННІ ТЕКСТІВ ВРАХОВУЙТЕ ЧИТАЦЬКИЙ РІВЕНЬ

Давайте розглянемо приклад цілеспрямованого створення контенту для вилучення користі з сегментованого пошуку в Google’е.

Залежно від теми, написання текстів на певному читацькому рівні для SEO може виявитися досить вигідним. Наприклад, ось як Google категоризує контент, відповідний до пошуку «маркетинг в соціальних мережах»:

Як автори контенту виграють від нового SEO

(основний рівень – 16%, проміжний 82%, просунутий – 2%).

Якщо ви написали пост про маркетинг в соціальних мережах на просунутому читацькому рівні, у своїх сукупних запитах SERP Google, ймовірно, ранжує його дуже низько. Так як переважна більшість контенту (82%) написано на середньому рівні, Google вважає, що користувачам потрібна саме він.

Проте все зовсім по-іншому, коли стосується сегментованих пошуків. Написання просунутої статті, ймовірно, зробить вас добре видимим людям, які шукають такий читацький рівень. І, незважаючи на те, що це маленька група (2%), вона може включати дуже зацікавлених людей, готових діяти.

Інша можливість – написати про маркетинг в соціальних мережах базову статтю. Тут, знову ж таки, пошукова конкуренція менше (16%) і є хороший шанс, що люди – новачки в соціальних мережах – побажають прочитати базові статті.
Google чітко не пояснює, як визначає ці три читацьких рівня. Але його модель, згідно Деніелу М. Расселу (Daniel M. Russell) з google’а, в основному базується на інформації, отриманій від вчителів, які класифікували різні сторінки текстів. Прочитати більше про моделі читацького рівня google’а можна в персональному блозі Рассела.

Формула нового SEO: Релевантність + Корисність + Шарінг = Помітність

Один час SEO був досить прямолінійним вправою по оформленню вмісту в певному домені з метою отримання високого ранжирування, по суті, в одній різновиди запитів SERP для даного набору запитів.

Але, як ми бачили, зараз Google розглядає, хто створив контент, до того ж, де контент розташований, а завдяки сегментації варіантів пошуку вибір запитів збільшився. Крім усього цього, опції персоналізованого пошуку заохочують користувачів переглядати результати в залежності від їх онлайн діяльності і зв’язків в соціальних мережах.

Поки в SEO все ще надзвичайно багато значить технічна компетентність, авторство отримує користь, і швидко. Google намагається знищити SEO-посередників і зробити пошук справою прямого з’єднання творців відмінного контенту (визначених, виходячи з невід’ємного якості їх роботи та їх популярності) з шукачами, які високо оцінять контент. Це пояснює, чому Google тримає свій алгоритм відкритим: цей хитрий хід порівнює з землею область чисто технічних хитрувань і спонукає практиків SEO проводити відмінності між собою через сам контент. Чого ще могли б побажати творці контенту?

РЕСУРСИ

Нижче вказані джерела, що містять детальну інформацію по технікам SEO, заснованим на контенті, які можуть виявитися цікавими творчим особистостям, які продають свою роботу.

Авторська інформація в результатах пошуку (Author Information in Search Results), Google Webmaster Tools. Інструкція по установці посилань rel=author.

Google оцінює читацький рівень?!? (Google Evaluates Reading Level?!?), Pure Visibility. Як Google оцінює читацькі рівні і чому це важливо для авторів.

Принципи вебмастера: принципи якості (Webmaster Guidelines: Quality Guidelines), Google Webmaster Tools. Найкраще в практиці якості контенту.

Принципи публікації зображень (Image Publishing Guidelines), Google Webmaster Tools

Кращі практики відео (Video Best Practices), Google Webmaster Tools

Шукайте по зображенню (Search by Image), Google. Як працює пошук по зображенню.

Вплив facebook’а + Twitter’а на ранжування пошуку в Google’е (Facebook + Twitter’а s Influence on google’s Search Rankings), Rand Fishkin, The Daily SEO Blog

Примітка: Всі використані в цьому пості зображення були ексклюзивно створені Straight North.