WordPress висновок записів

267

Від автора: вітаю вас, шановні колеги вебмастера. Дана стаття орієнтована в першу чергу на новачків, які вирішили навчитися створювати теми для WordPress. Якщо ви тільки-тільки приступили до вивчення цього питання, тоді у вас безумовно є маса питань. У цій статті ми розглянемо декілька питань, одне з яких — виведення записів в WordPress.

Крім основного питання ми також зовсім трохи торкнемося ряду додаткових моментів: виведення записів по тегу висновок схожих записів WordPress без плагіна тощо. Отже, приступимо.

Почнемо з основного питання — як в WordPress зробити висновок записів. Для чистоти експерименту ми скористаємося абсолютно чистою темою, яку почнемо створювати з нуля. Для створення теми WordPress нам достатньо в папці wp-content/themes створити нову папку — це і буде папка теми. Я назву її mytheme. В створену папку помістимо два текстових файла — index.php і style.css. Це головні шаблони будь-якої теми. Файл style.css додамо опис теми.

/*
Theme Name: Моя тема
Description: Мій перший шаблон WordPress
*/

Це опис використовує WordPress при показі теми у списку тем. Також в папку з новою темою можемо покласти її скріншот, який нам покаже WordPress. Цей скріншот повинен мати певну назву — screenshot.png. В результаті ми отримаємо приблизно таку картину:

WordPress висновок записів

Після зазначених операцій знайдемо нову тему в меню вигляд Теми і активуємо.

WordPress висновок записів

Перейдемо на сайт і побачимо чисту білу сторінку. Наші записи не виводяться і настав час навчитися організовувати висновок записів в WordPress. Зробити це дуже просто. За виведення записів в WordPress відповідає спеціальний цикл — The Loop. Давайте скористаємося запропонованим циклом і додамо його в головний шаблон теми WordPress — файл index.php:

У підсумку на головній сторінці сайту ми побачимо виведення декількох записів.

WordPress висновок записів

Зрозуміло, що вони не оформлені, оскільки верстки, як такої, у нас поки немає. Але додавши її, підключивши всі необхідні стилі і скрипти, ми отримаємо красиво оформлений висновок записів.

Точно таким же чином відбувається виведення записів і в інших шаблонах. Наприклад, якщо вам необхідно організувати вивід записів обраної рубрики WordPress, тоді точно такий же цикл необхідно буде прописати в новому шаблоні — category.php, який відповідає за показ сторінок рубрик.

Якщо необхідно зробити висновок записів по тегу (мітки), тоді, знову-таки, все той же цикл, але вже в іншому шаблоні — tag.php.

Як бачимо, висновок записів в WordPress зробити гранично просто. На цьому я з вами прощаюся. Якщо по статті у вас виникли запитання, задавайте їх у коментарях. Удачі!